Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska? » Jarosław Sellin w Gdańsku, Marcin Horała w Gdyni. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił nazwiska li... Inauguracja projektu "Muzeum na wodzie" » W sobotę 13 lipca z udziałem Jarosława Sellina, ministra Kultury i Dziedzictw Narodowego, posła Kazi... Marcin Strzelczyk: Koalicja lewicowa byłaby spójna programowo » Z Platformą Obywatelską, czy z lewicowymi ugrupowaniami. Ważą się decyzje dotyczące startu kandydató... POmorskie krętactwa - czyj to testament? » Aleksandra Dulkiewicz w rozmowie Radiem Gdańsk minęła się z prawdą w sprawie swojego członkostwa w r... Prezydent Dulkiewicz spotkała się z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha... » Przy Kawiarni Kuźnia spotkaniem z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha - Lipiec prezydent Aleksandra D... Mieczysław Struk usłyszał sześć zarzutów poświadczenia nieprawdy w ośw... » Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk ... Weź udział w konkursie „Wiersz+Obraz” 2019 » Towarzystwo Przyjaciół Sopotu i dwumiesięcznik literacki „Topos” ogłaszają piątą edycję Konkursu poe... Nowy numer "Sieci": Ciemna strona homo tęczy, reakcja prezydent Dulkie... » W nowym "Sieci" m.in. o wstrząsającej historii z Włoch, reakcji Dulkiewicz na poprzedni numer i kuli... Od września początek prac przy Muzeum Westerplatte i Wojny roku 1939 » Dr Karol Nawrocki, Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Kazimierz Smoliński, poseł na Sejm... Westerplatte na łamach » Według Magdaleny Adamowicz, wdowy po prezydencie Gdańska i według Aleksandry Dulkiewicz, sukcesorki ...
Reklama
Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska?
niedziela, 14 lipca 2019 08:42
Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska?
Jarosław Sellin w Gdańsku, Marcin Horała w Gdyni. Prezes Prawa i Sp ...
70. finał Indywidualnych Mistrzostw Polski  LIVE
sobota, 13 lipca 2019 21:31
70. finał Indywidualnych Mistrzostw Polski  LIVE
W niedzielę w Lesznie rozegrany zostanie 75. finał Indywidualnych Mi ...
Lechia zdobyła Superpuchar!
sobota, 13 lipca 2019 21:22
Lechia zdobyła Superpuchar!
Od mocnego uderzenia rozpoczęli sezon piłkarze Lechii. W Gliwicach w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Aukcja dzieł sztuki dawnego Grand Hotelu
poniedziałek, 08 lipca 2019 19:32
Aukcja dzieł sztuki dawnego Grand Hotelu
Zgodnie z oczekiwaniami kolejna wyprzedaż majątku sopockiego „Gran ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdyńskie „kopiuj-wklej”. Urzędnicy Szczurka za nic mają mieszkańców

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 sierpnia 2018 16:15

Na początku tygodnia portal wybrzeze24.pl poruszał temat (nie)udzielenia informacji Miastu Wspólnemu ws. sprzedaży terenów po byłych basenach na Polance Redłowskiej. W podobnym tonie pismo wysłał do magistratu jeden z radnych. CO ciekawe, (nie)udzielona odpowiedź była… taka sama!


Po co zagłębiać się w treści pism mieszkańców, kierowanych do gdyńskiego ratusza, skoro można po prostu hurtem odpisać wszystkim, a już najlepiej nie udzielając żądanych informacji? Z takiego najwidoczniej założenia – jak podkreślają: „z upoważnienia Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka – wychodzą miejscowi urzędnicy.


Przypomnijmy, Łukasz Piesiewicz z gdyńskiego Miasta Wspólnego skierował do prezydenta Gdyni pytanie, czy miasto zamierza pozbyć się terenów po byłych basenach na Polance Redłowskiej, oraz jakie ma plany co do tego terenu?


W odpowiedzi, podpisanej przez Jerzego Zająca, sekretarza Gdyni, czytamy m.in., że "trwają prace nad uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części dzielnic Wzgórze Św. Maksymiliana, Redłowo i Orłowo", który będzie obejmować teren, którego dotyczyły pytania. Sekretarz zaznaczył, nie bez racji, że ów plan uchwalą gdyńscy radni.


Teren basenów, według przedstawiciela miasta, przeznaczony jest pod "usługi turystyki, sportu i rekreacji". Natomiast "pozostała część" stanowi ogólnodostępny teren rekreacyjny i planowane jest utrzymanie "jego dotychczasowej funkcji, tj. atrakcyjnej przestrzeni spotkań i rekreacji mieszkańców Gdyni".

alt


Z odpowiedzi można się było również dowiedzieć, gdzie w mieście działają baseny i budowa nowego, odkrytego jest bez sensu i nieopłacalna. Ani słowa o tym, czy teren zostanie sprzedany…


Sprawą zainteresował się też Zygmunt Zmuda Trzebiatowski, gdyński radny, kandydat na prezydenta miasta z ramienia Ruchu Miejskiego Wspólna Gdynia. Pytał m.in. "czy Pan Prezydent gotów jest odstąpić od zamiarów sprzedaży tego terenu, zrezygnować z promocji tej nieruchomości jako oferty inwestycyjnej i przystąpić do działań zmierzających do stworzenia tam otwartej i atrakcyjnej przestrzeni publicznej?"


Dziwne, lub nie, ale udzielona odpowiedź jest… dokładnie taka sama, jaką otrzymało Miasto Wspólne. Z tym, że przynajmniej na drugą część pytania sekretarz Zając – świadomie lub nie – udzielił czegoś w rodzaju odpowiedzi: basenu na Polance Redłowskiej nie będzie. Nadal jednak nie wiadomo, czy teren zostanie sprzedany np. deweloperom, i czy kolejne obecnie miejskie tereny zostaną odłączone od miasta za pomocą murów i płotów?


Jak to się mówi – do trzech razy sztuka. W sprawie Polanki Redłowskiej i budowy basenu pismo do magistratu wysłał też Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdyni z ramienia SLD oraz przewodniczący Rady Dzielnicy Redłowo. Być może on otrzyma wiążącą odpowiedź. O ile już nie „poszło” pocztą „kopiuj-wklej”.


Do sprawy wrócimy.

raz/fot. Łukasz Razowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items: