Ukrywali Żyda pod okiem gestapo » Roswita Stern, sopocka malarka, dziś na emeryturze, wykładowczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzia... Jarosław Sellin: 4 czerwca lud się wypowiedział... » Z Jarosławem Sellinem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kandydate... Jest cień szansy na porozumienie ze strajkującymi nauczycielami » Największy od 26 lat strajk ogólnopolski w oświacie trwa. Co prawda jest cień szansy na porozumienie... Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC? » Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dziś występującego pod szyldem Gda... Zmarł rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik » W wieku 69 lat zmarł nagle prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej Specjalizował się w ... Antoni Szymański: Piątka senatora Szymańskiego » Z senatorem Antonim Szymańskim, kandydatem z listy Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego ... O historii Drukarni Gdańskiej w Stacji Orunia » Wykład profesora Andrzeja Romanowa o historii Drukarni Gdańskiej zainaugurował cykl wykładów i space... Tragedia lotu Tu-154M i niemoc państwa » Sobotniego poranka 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie Tu-154M o godzinie 8.41,06 zginął prezydent R... Strajk nauczycieli w Gdańsku: strajkuje ponad 4000 nauczycieli, dzieci... » W poniedziałek do rozpoczął się strajk pracowników oświaty. W Trójmieście przystąpiło do niego prawi... Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „S”: Proksa musi ode... » Rada Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” przyjęła jednogłośnie uchwałę ...
Reklama
Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC?
wtorek, 16 kwietnia 2019 08:24
Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC?
Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dzi ...
Roman Józefowicz: Kibice czekają na sukces Lechii
sobota, 20 kwietnia 2019 07:18
Roman Józefowicz: Kibice czekają na sukces Lechii
Rozmowa z Romanem Józefowiczem, piłkarzem Lechii w latach 1979-1985, ...
Twierdza Gdańsk padła. Falstart Lechii w rundzie finałowej
sobota, 20 kwietnia 2019 15:59
Twierdza Gdańsk padła. Falstart Lechii w rundzie finałowej
Nie tak miała zacząć się runda finałowa dla Lechii. Biało-zielon ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarskie powroty do przeszłości Agaty Smólskiej-Mackiewicz
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 18:22
Malarskie powroty do przeszłości Agaty Smólskiej-Mackiewicz
Na sztaludze w drugim końcu pracowni przy oknie w ostro padających p ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdyńskie „kopiuj-wklej”. Urzędnicy Szczurka za nic mają mieszkańców

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 sierpnia 2018 16:15

Na początku tygodnia portal wybrzeze24.pl poruszał temat (nie)udzielenia informacji Miastu Wspólnemu ws. sprzedaży terenów po byłych basenach na Polance Redłowskiej. W podobnym tonie pismo wysłał do magistratu jeden z radnych. CO ciekawe, (nie)udzielona odpowiedź była… taka sama!


Po co zagłębiać się w treści pism mieszkańców, kierowanych do gdyńskiego ratusza, skoro można po prostu hurtem odpisać wszystkim, a już najlepiej nie udzielając żądanych informacji? Z takiego najwidoczniej założenia – jak podkreślają: „z upoważnienia Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka – wychodzą miejscowi urzędnicy.


Przypomnijmy, Łukasz Piesiewicz z gdyńskiego Miasta Wspólnego skierował do prezydenta Gdyni pytanie, czy miasto zamierza pozbyć się terenów po byłych basenach na Polance Redłowskiej, oraz jakie ma plany co do tego terenu?


W odpowiedzi, podpisanej przez Jerzego Zająca, sekretarza Gdyni, czytamy m.in., że "trwają prace nad uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części dzielnic Wzgórze Św. Maksymiliana, Redłowo i Orłowo", który będzie obejmować teren, którego dotyczyły pytania. Sekretarz zaznaczył, nie bez racji, że ów plan uchwalą gdyńscy radni.


Teren basenów, według przedstawiciela miasta, przeznaczony jest pod "usługi turystyki, sportu i rekreacji". Natomiast "pozostała część" stanowi ogólnodostępny teren rekreacyjny i planowane jest utrzymanie "jego dotychczasowej funkcji, tj. atrakcyjnej przestrzeni spotkań i rekreacji mieszkańców Gdyni".

alt


Z odpowiedzi można się było również dowiedzieć, gdzie w mieście działają baseny i budowa nowego, odkrytego jest bez sensu i nieopłacalna. Ani słowa o tym, czy teren zostanie sprzedany…


Sprawą zainteresował się też Zygmunt Zmuda Trzebiatowski, gdyński radny, kandydat na prezydenta miasta z ramienia Ruchu Miejskiego Wspólna Gdynia. Pytał m.in. "czy Pan Prezydent gotów jest odstąpić od zamiarów sprzedaży tego terenu, zrezygnować z promocji tej nieruchomości jako oferty inwestycyjnej i przystąpić do działań zmierzających do stworzenia tam otwartej i atrakcyjnej przestrzeni publicznej?"


Dziwne, lub nie, ale udzielona odpowiedź jest… dokładnie taka sama, jaką otrzymało Miasto Wspólne. Z tym, że przynajmniej na drugą część pytania sekretarz Zając – świadomie lub nie – udzielił czegoś w rodzaju odpowiedzi: basenu na Polance Redłowskiej nie będzie. Nadal jednak nie wiadomo, czy teren zostanie sprzedany np. deweloperom, i czy kolejne obecnie miejskie tereny zostaną odłączone od miasta za pomocą murów i płotów?


Jak to się mówi – do trzech razy sztuka. W sprawie Polanki Redłowskiej i budowy basenu pismo do magistratu wysłał też Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdyni z ramienia SLD oraz przewodniczący Rady Dzielnicy Redłowo. Być może on otrzyma wiążącą odpowiedź. O ile już nie „poszło” pocztą „kopiuj-wklej”.


Do sprawy wrócimy.

raz/fot. Łukasz Razowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items: