Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ... Stanowcze stanowisko Solidarności w sprawie szkoły w Kokoszkach » Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ws... Korzystny wyrok dla MIIWŚ w sprawie zmian na wystawie głównej » 15 października 2020 r. zapadł wyrok w sprawie wprowadzonych zmian i uzupełnień na wystawie głównej ... Zaktualizowana informacja o punktach poboru wymazów w województwie pom... » W związku z tym, że sytuacja jest dynamiczna, a liczba zakażeń w kraju i województwie pomorskim ciąg...
Reklama
Gdańsk w strefie czerwonej
piątek, 16 października 2020 15:17
Gdańsk w strefie czerwonej
Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe
Mistrzynie zrewanżowały się hokeistkom Stoczniowca - GALERIA
niedziela, 18 października 2020 17:49
Mistrzynie zrewanżowały się hokeistkom Stoczniowca - GALERIA
W drugim spotkaniu Stoczniowca z Polonią mistrzynie Polski
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdyńskie „kopiuj-wklej”. Urzędnicy Szczurka za nic mają mieszkańców

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 sierpnia 2018 16:15

Na początku tygodnia portal wybrzeze24.pl poruszał temat (nie)udzielenia informacji Miastu Wspólnemu ws. sprzedaży terenów po byłych basenach na Polance Redłowskiej. W podobnym tonie pismo wysłał do magistratu jeden z radnych. CO ciekawe, (nie)udzielona odpowiedź była… taka sama!


Po co zagłębiać się w treści pism mieszkańców, kierowanych do gdyńskiego ratusza, skoro można po prostu hurtem odpisać wszystkim, a już najlepiej nie udzielając żądanych informacji? Z takiego najwidoczniej założenia – jak podkreślają: „z upoważnienia Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka – wychodzą miejscowi urzędnicy.


Przypomnijmy, Łukasz Piesiewicz z gdyńskiego Miasta Wspólnego skierował do prezydenta Gdyni pytanie, czy miasto zamierza pozbyć się terenów po byłych basenach na Polance Redłowskiej, oraz jakie ma plany co do tego terenu?


W odpowiedzi, podpisanej przez Jerzego Zająca, sekretarza Gdyni, czytamy m.in., że "trwają prace nad uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części dzielnic Wzgórze Św. Maksymiliana, Redłowo i Orłowo", który będzie obejmować teren, którego dotyczyły pytania. Sekretarz zaznaczył, nie bez racji, że ów plan uchwalą gdyńscy radni.


Teren basenów, według przedstawiciela miasta, przeznaczony jest pod "usługi turystyki, sportu i rekreacji". Natomiast "pozostała część" stanowi ogólnodostępny teren rekreacyjny i planowane jest utrzymanie "jego dotychczasowej funkcji, tj. atrakcyjnej przestrzeni spotkań i rekreacji mieszkańców Gdyni".

alt


Z odpowiedzi można się było również dowiedzieć, gdzie w mieście działają baseny i budowa nowego, odkrytego jest bez sensu i nieopłacalna. Ani słowa o tym, czy teren zostanie sprzedany…


Sprawą zainteresował się też Zygmunt Zmuda Trzebiatowski, gdyński radny, kandydat na prezydenta miasta z ramienia Ruchu Miejskiego Wspólna Gdynia. Pytał m.in. "czy Pan Prezydent gotów jest odstąpić od zamiarów sprzedaży tego terenu, zrezygnować z promocji tej nieruchomości jako oferty inwestycyjnej i przystąpić do działań zmierzających do stworzenia tam otwartej i atrakcyjnej przestrzeni publicznej?"


Dziwne, lub nie, ale udzielona odpowiedź jest… dokładnie taka sama, jaką otrzymało Miasto Wspólne. Z tym, że przynajmniej na drugą część pytania sekretarz Zając – świadomie lub nie – udzielił czegoś w rodzaju odpowiedzi: basenu na Polance Redłowskiej nie będzie. Nadal jednak nie wiadomo, czy teren zostanie sprzedany np. deweloperom, i czy kolejne obecnie miejskie tereny zostaną odłączone od miasta za pomocą murów i płotów?


Jak to się mówi – do trzech razy sztuka. W sprawie Polanki Redłowskiej i budowy basenu pismo do magistratu wysłał też Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdyni z ramienia SLD oraz przewodniczący Rady Dzielnicy Redłowo. Być może on otrzyma wiążącą odpowiedź. O ile już nie „poszło” pocztą „kopiuj-wklej”.


Do sprawy wrócimy.

raz/fot. Łukasz Razowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items: