Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ... Krzysztof Gawkowski: Wiosna liberalnego socjalizmu » Z Krzysztofem Gawkowskim, sekretarzem zarządu partii Wiosna, w latach 2012-2018 Sekretarzem Generaln...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Lechia może czuć niedosyt po remisie w Kielcach
sobota, 16 lutego 2019 22:22
Lechia może czuć niedosyt po remisie w Kielcach
Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Lechii z Koroną w Kielcach ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdyńskie „kopiuj-wklej”. Urzędnicy Szczurka za nic mają mieszkańców

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 sierpnia 2018 16:15

Na początku tygodnia portal wybrzeze24.pl poruszał temat (nie)udzielenia informacji Miastu Wspólnemu ws. sprzedaży terenów po byłych basenach na Polance Redłowskiej. W podobnym tonie pismo wysłał do magistratu jeden z radnych. CO ciekawe, (nie)udzielona odpowiedź była… taka sama!


Po co zagłębiać się w treści pism mieszkańców, kierowanych do gdyńskiego ratusza, skoro można po prostu hurtem odpisać wszystkim, a już najlepiej nie udzielając żądanych informacji? Z takiego najwidoczniej założenia – jak podkreślają: „z upoważnienia Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka – wychodzą miejscowi urzędnicy.


Przypomnijmy, Łukasz Piesiewicz z gdyńskiego Miasta Wspólnego skierował do prezydenta Gdyni pytanie, czy miasto zamierza pozbyć się terenów po byłych basenach na Polance Redłowskiej, oraz jakie ma plany co do tego terenu?


W odpowiedzi, podpisanej przez Jerzego Zająca, sekretarza Gdyni, czytamy m.in., że "trwają prace nad uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części dzielnic Wzgórze Św. Maksymiliana, Redłowo i Orłowo", który będzie obejmować teren, którego dotyczyły pytania. Sekretarz zaznaczył, nie bez racji, że ów plan uchwalą gdyńscy radni.


Teren basenów, według przedstawiciela miasta, przeznaczony jest pod "usługi turystyki, sportu i rekreacji". Natomiast "pozostała część" stanowi ogólnodostępny teren rekreacyjny i planowane jest utrzymanie "jego dotychczasowej funkcji, tj. atrakcyjnej przestrzeni spotkań i rekreacji mieszkańców Gdyni".

alt


Z odpowiedzi można się było również dowiedzieć, gdzie w mieście działają baseny i budowa nowego, odkrytego jest bez sensu i nieopłacalna. Ani słowa o tym, czy teren zostanie sprzedany…


Sprawą zainteresował się też Zygmunt Zmuda Trzebiatowski, gdyński radny, kandydat na prezydenta miasta z ramienia Ruchu Miejskiego Wspólna Gdynia. Pytał m.in. "czy Pan Prezydent gotów jest odstąpić od zamiarów sprzedaży tego terenu, zrezygnować z promocji tej nieruchomości jako oferty inwestycyjnej i przystąpić do działań zmierzających do stworzenia tam otwartej i atrakcyjnej przestrzeni publicznej?"


Dziwne, lub nie, ale udzielona odpowiedź jest… dokładnie taka sama, jaką otrzymało Miasto Wspólne. Z tym, że przynajmniej na drugą część pytania sekretarz Zając – świadomie lub nie – udzielił czegoś w rodzaju odpowiedzi: basenu na Polance Redłowskiej nie będzie. Nadal jednak nie wiadomo, czy teren zostanie sprzedany np. deweloperom, i czy kolejne obecnie miejskie tereny zostaną odłączone od miasta za pomocą murów i płotów?


Jak to się mówi – do trzech razy sztuka. W sprawie Polanki Redłowskiej i budowy basenu pismo do magistratu wysłał też Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdyni z ramienia SLD oraz przewodniczący Rady Dzielnicy Redłowo. Być może on otrzyma wiążącą odpowiedź. O ile już nie „poszło” pocztą „kopiuj-wklej”.


Do sprawy wrócimy.

raz/fot. Łukasz Razowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items: