Lotos nagrodził pracownice stacji paliw, które uratowały niemowlę » Pracownice stacji paliw Lotos, które uratowały niemowlę, zostały nagrodzone przez władze spółki. Pan... Święto Uniwersytetu Gdańskiego – otwarcie roku jubileuszowego 50-lecia... » 20 marca 2020 roku minie 50 lat od powstania Uniwersytetu Gdańskiego. Dziś to największa uczelnia w ... Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej » Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielnic w Gdańsku.- Czy mieszkańcy ul.Ko... Pomnik rotmistrza Pileckiego w Gdańsku jeszcze nie stanął, a już jest ... » 15 marca br. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wydaną w imieniu prezydent Miasta Gdańska... Zahistoriowani » Grupą uczniów II Liceum Ogólnokształcących uwielbiających historię licealistów pragnie przez projekt... Czy koalicja roztopi lewicę? » Z prof. Longinem Pastusiakiem, liderem pomorskich list SLD-UP do Europarlamentu w 2009 i 2014 roku, ... Rajmund Rybiński: Gospodarka III RP czyli restauracja kapitalizmu na m... » W niniejszym wykładzie chciałbym pokazać choćby cząstkę tego, co prawicowa polityka historyczna wypa... Red. Żebrowski rzecznikiem prezydent? » Według nieoficjalnych informacji "GG", głównym kandydatem do objęcia funkcji spikera prezydent Gdańs... Ostatnie pożegnanie Floriana Staniewskiego » W środę na cmentarzu łostowickim pożegnano Floriana Staniewskiego (73. l), zmarłego kilka dni temu p... Bistro Gdańsk » Ponad 900 tys. złotych przeznaczył w ciągu ostatnich trzech miesięcy gdański urząd miasta na "zakup ...
Reklama
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
wtorek, 19 marca 2019 13:46
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielni ...
Trefl pokazał lwie serce, ale w Final Four zagra Zenit
wtorek, 19 marca 2019 19:42
Trefl pokazał lwie serce, ale w Final Four zagra Zenit
Siatkarze Trefl mieli cztery meczbole i piłkę w górze aby wygrać w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
wtorek, 05 marca 2019 14:11
Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
Nie często wybieram się na wystawy malarstwa poza granice trójmiejs ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Prezydent Szczurek i spółka chcą oddać część Gdyni w obce ręce

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 16 października 2018 11:39

altCzyżby włodarze Gdyni przeczuwali bliską porażkę, że na kilka dni przed wyborami udadzą się aż za Odrę, by szukać nabywcę terenów, które od pokoleń należą do gdynian? Część miasta z morza i marzeń ma trafić w obce ręce!


Na dziwne kroki przed wyborami samorządowymi, jakie podejmuje prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i jego świta, zwrócił uwagę Łukasz Piesiewicz z Miasta Wspólnego. A dokładnie na wypowiedź Katarzyny Gruszeckiej-Spychały, wiceprezydent Gdyni, w związku z wyjazdem delegacji miasta na targi Expo Real w Monachium: „ W Gdyni mamy idealną przestrzeń dla hoteli o wysokim standardzie. W swojej ofercie posiadamy działki w unikalnych lokalizacjach, usytuowane w pasie nadmorskim – to właśnie te tereny będą tematem rozmów z kluczowymi inwestorami” – mówiła zastępczyni prezydenta Szczurka.


- Nie chciałbym nikogo pouczać, ale wyjazd na targi nieruchomości na tydzień przed wyborami, żeby oferować tereny po basenach przy Polance Redłowskiej, których sprzedaż budzi duże kontrowersje... Chyba, że jest mowa o innych działkach nadmorskich, ale na terenie po Maximie to co najwyżej pensjonat, a nic innego nie przychodzi mi do głowy – skomentował Piesiewicz.


Nie tyle zdziwienia, co niepokoju nie kryje Marcin Strzelczyk, przewodniczący Rady Dzielnicy Redłowo, kandydat na prezydenta Gdyni z ramienia SLD – Lewica Razem, który jako jeden z wielu zabiegał o zachowanie najbardziej atrakcyjnych terenów miejskich dla mieszkańców.
- Gdynia wystąpi na Expo Real w Monachium. To prestiżowe targi nieruchomości. Nic w tym dziwnego, gdyż nasze miasto jest miłośnikiem nieruchomości, ze skłonnością do ich sprzedaży w prywatne ręce. Mając luksusowe, kosztujące blisko 100 milionów biuro nieruchomości, jakim jest lotnisko Gdynia Kosakowo, możemy się na targach pokazywać – skomentował. - Jest śmieszno i straszno, bo Pani Agentka do spraw Nieruchomości Wiceprezydent Gruszecka-Spychała oznajmiła, że Gdynia ma atrakcyjne działki w pasie nadmorskim: Polanka Redłowska, dawny Maxim w Gdyni itp. Pięć dni przed wyborami rządzący miastem jadą rozmawiać o zbyciu sreber rodowych. Gdynianie muszą wiedzieć, że te tereny miasto chce sprzedać.
Strzelczyk mówi wprost: „rządząca Gdynią Samorządność myśli, że posiada miasto na własność”.


- Czyżby następny do sprzedaży był Bulwar? To ponury żart, ale kto wie... – kwituje kandydat na prezydenta miasta.

raz

Related news items:
Newer news items:
Older news items: