WRDS o tworzeniu jednego krajowego koncernu paliwowego » Dzisiaj w Gdańsku odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Zosta... Spotkanie prezydent Gdańska z wiceministrem kultury. Temat: Westerplat... » We wtorek 25 czerwca br. odbędzie się spotkanie prezydent Dulkiewicz z wiceministrem Sellinem. – W z... Andrzej Kobylarz: Na własny akwen nie wypływamy bez zgody Rosjan » Z Andrzejem Kobylarzem, posłem ruchu Kukiz’15, prezesem remontowej stoczni rzecznej, rozmawia Artur ... Kolejny bój o Westerplatte: Specustawa dla muzeum » Sejmowa Komisja Infrastruktury we wtorek 18 czerwca br. przyjęła projekt specustawy o Westerplatte, ... Westerplatte to nie jest własność tylko Gdańska » Stowarzyszenie Idee Solidarności wystosowało list otwarty do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz... Przy Wita Stwosza ma powstać Centrum Sportowe UG » Na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza prowadzone są prace rozbiórkowe elementów d... Kurs samoobrony dla kobiet » Stacja Orunia zaprasza na wakacyjną odsłonę kursu samoobrony dla kobiet Combat Self Defense.Na zajęc... Gimnastyka dla seniorów » Przez cały lipiec w Stacji Orunia będzie odbywać się Gimnastyka Dla Seniorów. Zapraszamy osoby powyż... Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Udana inauguracja przygotowań do sezonu Arki Gdynia
sobota, 22 czerwca 2019 19:12
Udana inauguracja przygotowań do sezonu Arki Gdynia
Od zwycięstwa Arka rozpoczęła przygotowania do sezonu 2019/20. Zesp ...
Remis Lechii w sparingu z Chojniczanką - wynik
sobota, 22 czerwca 2019 18:56
Remis Lechii w sparingu z Chojniczanką - wynik
W pierwszym przedsezonowym sparingu Lechia Gdańsk zremisowała z I-li ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boże Ciało 1966 w obiektywie Erazma W. Felcyna
środa, 19 czerwca 2019 16:07
Boże Ciało 1966 w obiektywie Erazma W. Felcyna
Erazm Wojciech Felcyn fotografuje już od blisko 60 lat. Jest członki ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Prezydent Szczurek i spółka chcą oddać część Gdyni w obce ręce

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 16 października 2018 11:39

altCzyżby włodarze Gdyni przeczuwali bliską porażkę, że na kilka dni przed wyborami udadzą się aż za Odrę, by szukać nabywcę terenów, które od pokoleń należą do gdynian? Część miasta z morza i marzeń ma trafić w obce ręce!


Na dziwne kroki przed wyborami samorządowymi, jakie podejmuje prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i jego świta, zwrócił uwagę Łukasz Piesiewicz z Miasta Wspólnego. A dokładnie na wypowiedź Katarzyny Gruszeckiej-Spychały, wiceprezydent Gdyni, w związku z wyjazdem delegacji miasta na targi Expo Real w Monachium: „ W Gdyni mamy idealną przestrzeń dla hoteli o wysokim standardzie. W swojej ofercie posiadamy działki w unikalnych lokalizacjach, usytuowane w pasie nadmorskim – to właśnie te tereny będą tematem rozmów z kluczowymi inwestorami” – mówiła zastępczyni prezydenta Szczurka.


- Nie chciałbym nikogo pouczać, ale wyjazd na targi nieruchomości na tydzień przed wyborami, żeby oferować tereny po basenach przy Polance Redłowskiej, których sprzedaż budzi duże kontrowersje... Chyba, że jest mowa o innych działkach nadmorskich, ale na terenie po Maximie to co najwyżej pensjonat, a nic innego nie przychodzi mi do głowy – skomentował Piesiewicz.


Nie tyle zdziwienia, co niepokoju nie kryje Marcin Strzelczyk, przewodniczący Rady Dzielnicy Redłowo, kandydat na prezydenta Gdyni z ramienia SLD – Lewica Razem, który jako jeden z wielu zabiegał o zachowanie najbardziej atrakcyjnych terenów miejskich dla mieszkańców.
- Gdynia wystąpi na Expo Real w Monachium. To prestiżowe targi nieruchomości. Nic w tym dziwnego, gdyż nasze miasto jest miłośnikiem nieruchomości, ze skłonnością do ich sprzedaży w prywatne ręce. Mając luksusowe, kosztujące blisko 100 milionów biuro nieruchomości, jakim jest lotnisko Gdynia Kosakowo, możemy się na targach pokazywać – skomentował. - Jest śmieszno i straszno, bo Pani Agentka do spraw Nieruchomości Wiceprezydent Gruszecka-Spychała oznajmiła, że Gdynia ma atrakcyjne działki w pasie nadmorskim: Polanka Redłowska, dawny Maxim w Gdyni itp. Pięć dni przed wyborami rządzący miastem jadą rozmawiać o zbyciu sreber rodowych. Gdynianie muszą wiedzieć, że te tereny miasto chce sprzedać.
Strzelczyk mówi wprost: „rządząca Gdynią Samorządność myśli, że posiada miasto na własność”.


- Czyżby następny do sprzedaży był Bulwar? To ponury żart, ale kto wie... – kwituje kandydat na prezydenta miasta.

raz

Related news items:
Newer news items:
Older news items: