Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza » W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicz... Wstrząs krwotoczny przyczyną zgonu prezydenta Adamowicza » Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny - wynika ze ... Aleksandra Dulkiewicz zostanie komisarzem miasta » Aleksandra Dulkiewicz, pierwsza zastępczyni prezydenta Pawła Adamowicza otrzymała od premiera Mateus... Gdańszczanie uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza » Tysiące gdańszczan pojawiło się na Długim Targu, aby wziąć udział w Wiecu Przeciwko Nienawiści i Prz... Paweł Adamowicz nie żyje » Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 54 lata. Został ugodzony przez bandytę nożem podcza... Solidarni z walczącym o życie Pawłem Adamowiczem » Ks. kanonik Ludwik Kowalski, proboszcz Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku zachęca do przybycia do Bazyli... Prezydent Paweł Adamowicz zaatakowany ostrym narzędziem na finale WOŚP » Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany ostrym narzędziem podczas finału WOŚP w Gdańsku... Pożegnanie Waldemara Bartelika » Rodzina, przyjaciele, koledzy z siatkarskiego parkietu i współpracownicy z Energi pożegnali w minion... "Prawda" Andrzeja Wróblewskiego » Pierwszym wernisażem w Galerii ZPAP w 2019 roku był wystawa prac fotograficznych artysty fotografika... Polityka i miliony - orszak Tuska » Od stycznia tego roku Donald Franciszek Tusk zarabia w Brukseli 32 700 euro miesięcznie, o 550 euro ...
Reklama
Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza
środa, 16 stycznia 2019 13:16
Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza
W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogr ...
MH Automatyka wygrała Debry Pomorza w Toruniu
poniedziałek, 14 stycznia 2019 22:17
MH Automatyka wygrała Debry Pomorza w Toruniu
Trzecie Debry Pomorza w tym sezonie wygrali hokeiści MH Automatyki. G ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
środa, 02 stycznia 2019 11:28
Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
Oliwski Ratusz Kultury przedstawi niebawem interesującą kolekcję ma ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
czwartek, 20 grudnia 2018 21:07
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
W nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Rumi 14 grudnia br. n ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Prezydent Szczurek i spółka chcą oddać część Gdyni w obce ręce

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 16 października 2018 11:39

altCzyżby włodarze Gdyni przeczuwali bliską porażkę, że na kilka dni przed wyborami udadzą się aż za Odrę, by szukać nabywcę terenów, które od pokoleń należą do gdynian? Część miasta z morza i marzeń ma trafić w obce ręce!


Na dziwne kroki przed wyborami samorządowymi, jakie podejmuje prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i jego świta, zwrócił uwagę Łukasz Piesiewicz z Miasta Wspólnego. A dokładnie na wypowiedź Katarzyny Gruszeckiej-Spychały, wiceprezydent Gdyni, w związku z wyjazdem delegacji miasta na targi Expo Real w Monachium: „ W Gdyni mamy idealną przestrzeń dla hoteli o wysokim standardzie. W swojej ofercie posiadamy działki w unikalnych lokalizacjach, usytuowane w pasie nadmorskim – to właśnie te tereny będą tematem rozmów z kluczowymi inwestorami” – mówiła zastępczyni prezydenta Szczurka.


- Nie chciałbym nikogo pouczać, ale wyjazd na targi nieruchomości na tydzień przed wyborami, żeby oferować tereny po basenach przy Polance Redłowskiej, których sprzedaż budzi duże kontrowersje... Chyba, że jest mowa o innych działkach nadmorskich, ale na terenie po Maximie to co najwyżej pensjonat, a nic innego nie przychodzi mi do głowy – skomentował Piesiewicz.


Nie tyle zdziwienia, co niepokoju nie kryje Marcin Strzelczyk, przewodniczący Rady Dzielnicy Redłowo, kandydat na prezydenta Gdyni z ramienia SLD – Lewica Razem, który jako jeden z wielu zabiegał o zachowanie najbardziej atrakcyjnych terenów miejskich dla mieszkańców.
- Gdynia wystąpi na Expo Real w Monachium. To prestiżowe targi nieruchomości. Nic w tym dziwnego, gdyż nasze miasto jest miłośnikiem nieruchomości, ze skłonnością do ich sprzedaży w prywatne ręce. Mając luksusowe, kosztujące blisko 100 milionów biuro nieruchomości, jakim jest lotnisko Gdynia Kosakowo, możemy się na targach pokazywać – skomentował. - Jest śmieszno i straszno, bo Pani Agentka do spraw Nieruchomości Wiceprezydent Gruszecka-Spychała oznajmiła, że Gdynia ma atrakcyjne działki w pasie nadmorskim: Polanka Redłowska, dawny Maxim w Gdyni itp. Pięć dni przed wyborami rządzący miastem jadą rozmawiać o zbyciu sreber rodowych. Gdynianie muszą wiedzieć, że te tereny miasto chce sprzedać.
Strzelczyk mówi wprost: „rządząca Gdynią Samorządność myśli, że posiada miasto na własność”.


- Czyżby następny do sprzedaży był Bulwar? To ponury żart, ale kto wie... – kwituje kandydat na prezydenta miasta.

raz

Related news items:
Newer news items:
Older news items: