Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdynia się rozwija, gdyńska edukacja zwija...

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 28 lutego 2020 20:23

altNie tylko rodzice obecnie likwidowanych szkół w Gdyni, ale i przyszli będą mieli nie lada kłopot. Władze miasta zarządzanego przez ekipę prezydenta Wojciecha Szczurka przyznały, że nie mają pomysłu na zabezpieczenie dostępu do edukacji przyszłych młodych mieszkańców rozwijającego się miasta z morza i marzeń.


Przypomnijmy, w grudniu pod gdyńskim magistratem zgromadziło się kilkudziesięciu rodziców uczniów, by protestować przeciwko polityce edukacyjnej miasta, a dokładnie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 51. Obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Co więcej, ekipa prezydenta Wojciecha Szczurka nie daje konkretnych argumentów dla swoich decyzji.
- Przyszliśmy tutaj dzisiaj, aby protestować przeciwko zmianom, które nam zaproponował wiceprezydent miasta (Bartosz Bartoszewicz - przyp.red.). Nie odpowiadają nam żadne z wniosków, które nam zaprezentowano w poniedziałek (dzień przed protestem-przyp.red.). Jeszcze dwa lata temu, jeszcze rok temu byliśmy zapewniani, że dzieci będą tam chodziły aż do ukończenia ósmej klasy. Sam wiceprezydent wystąpił w szkole nr 18 o to, by przepisać dzieci do szkoły nr 51. Mówił, że będzie ona dofinansowana przez miasto. Nagle, w poniedziałek, dowiedzieliśmy się, że jest inaczej. Nie przedstawiono nam żadnego argumentu. Nie godzimy się na to - mówiła jedna z matek dziecka póki uczęszczającego do szkoły przy ulicy Słowackiego.


Niedługo potem, na początku stycznia zorganizowano drugi protest, tym razem pod Szkołą Podstawową nr 52. O tym, że niebawem ich dzieci będą musiały zmienić szkołę – na skutek likwidacji placówki - rodzice uczniów tej placówki dowiedzieli się nagle, tydzień przed świętami Bożego Narodzenia.
- To zupełnie nas wytrąciło z równowagi, zepsuło nam świętowanie – podkreślał jeden rodziców dziecka, które uczy się w SP 52 w Gdyni.
Ja poinformowali oburzeni rodzice, władze miasta zamierzają zlikwidować szkołę ich dzieci. A to oznacza, że jeżeli te plany ekipy Wojciecha Szczurka dojdą do skutku, uczniowie będą musieli być dowożeni do szkół oddalonych nawet o kilka kilometrów, a co gorsze, trafią do obcego sobie środowiska.


Tymczasem plany rozwojowe miasta zakładają, że w niedalekim rejonie likwidowanej SP 52 powstaną nowe osiedla. Sprawą zainteresował się radny Paweł Stolarczyk.
— W jakim terminie zostanie wykonana i przedstawiona Radzie Dzielnicy Leszczynki analiza zapotrzebowania na usługi edukacyjne na terenie Leszczynek ze szczególnym uwzględnieniem Szkoły Podstawowej nr 29 oraz planowanej zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, nowych osiedli, która może powstać na podstawie przyjętych lub sporządzonych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla rejonów ulic: Orlicz-Dreszera i Kordeckiego, Działdowskiej i Morskiej, Widok i Dembińskiego?
Niestety, odpowiedź przedstawicieli prezydenta Szczurka jest co najmniej... skąpa...
- Zapotrzebowanie na usługi edukacyjne było przedmiotem analizy przedstawionej 29 stycznia roku podczas XVI sesji rady miasta - poinformował Bartosz Bartoszewicz, zastępca prezydenta Gdyni.


Wiceprezydent nie pisnął też słowa o poinformowaniu radnych dzielnicy…
- Rzeczywiście, na sesji otrzymaliśmy bardzo ogólne informacje, stąd moja interpelacja, by dowiedzieć się, czy władze miasta mają plan zapewnienia usług edukacyjnych dla rejonów Gdyni, które będą się rozwijać, i gdzie przybędzie mieszkańców. Niestety, z odpowiedzi wynika, że władze miasta takiego planu nie mają - skomentował radny Stolarczyk.

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: