Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej, będące odpowiedzią na informacje zawarte w tekście Estery Fl... Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
niedziela, 29 marca 2020 13:52
XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
Malarska sztuka XIX wieku wstrząsnęła posadami Europy. Stare poglą ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdynia się rozwija, gdyńska edukacja zwija...

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 28 lutego 2020 20:23

altNie tylko rodzice obecnie likwidowanych szkół w Gdyni, ale i przyszli będą mieli nie lada kłopot. Władze miasta zarządzanego przez ekipę prezydenta Wojciecha Szczurka przyznały, że nie mają pomysłu na zabezpieczenie dostępu do edukacji przyszłych młodych mieszkańców rozwijającego się miasta z morza i marzeń.


Przypomnijmy, w grudniu pod gdyńskim magistratem zgromadziło się kilkudziesięciu rodziców uczniów, by protestować przeciwko polityce edukacyjnej miasta, a dokładnie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 51. Obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Co więcej, ekipa prezydenta Wojciecha Szczurka nie daje konkretnych argumentów dla swoich decyzji.
- Przyszliśmy tutaj dzisiaj, aby protestować przeciwko zmianom, które nam zaproponował wiceprezydent miasta (Bartosz Bartoszewicz - przyp.red.). Nie odpowiadają nam żadne z wniosków, które nam zaprezentowano w poniedziałek (dzień przed protestem-przyp.red.). Jeszcze dwa lata temu, jeszcze rok temu byliśmy zapewniani, że dzieci będą tam chodziły aż do ukończenia ósmej klasy. Sam wiceprezydent wystąpił w szkole nr 18 o to, by przepisać dzieci do szkoły nr 51. Mówił, że będzie ona dofinansowana przez miasto. Nagle, w poniedziałek, dowiedzieliśmy się, że jest inaczej. Nie przedstawiono nam żadnego argumentu. Nie godzimy się na to - mówiła jedna z matek dziecka póki uczęszczającego do szkoły przy ulicy Słowackiego.


Niedługo potem, na początku stycznia zorganizowano drugi protest, tym razem pod Szkołą Podstawową nr 52. O tym, że niebawem ich dzieci będą musiały zmienić szkołę – na skutek likwidacji placówki - rodzice uczniów tej placówki dowiedzieli się nagle, tydzień przed świętami Bożego Narodzenia.
- To zupełnie nas wytrąciło z równowagi, zepsuło nam świętowanie – podkreślał jeden rodziców dziecka, które uczy się w SP 52 w Gdyni.
Ja poinformowali oburzeni rodzice, władze miasta zamierzają zlikwidować szkołę ich dzieci. A to oznacza, że jeżeli te plany ekipy Wojciecha Szczurka dojdą do skutku, uczniowie będą musieli być dowożeni do szkół oddalonych nawet o kilka kilometrów, a co gorsze, trafią do obcego sobie środowiska.


Tymczasem plany rozwojowe miasta zakładają, że w niedalekim rejonie likwidowanej SP 52 powstaną nowe osiedla. Sprawą zainteresował się radny Paweł Stolarczyk.
— W jakim terminie zostanie wykonana i przedstawiona Radzie Dzielnicy Leszczynki analiza zapotrzebowania na usługi edukacyjne na terenie Leszczynek ze szczególnym uwzględnieniem Szkoły Podstawowej nr 29 oraz planowanej zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, nowych osiedli, która może powstać na podstawie przyjętych lub sporządzonych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla rejonów ulic: Orlicz-Dreszera i Kordeckiego, Działdowskiej i Morskiej, Widok i Dembińskiego?
Niestety, odpowiedź przedstawicieli prezydenta Szczurka jest co najmniej... skąpa...
- Zapotrzebowanie na usługi edukacyjne było przedmiotem analizy przedstawionej 29 stycznia roku podczas XVI sesji rady miasta - poinformował Bartosz Bartoszewicz, zastępca prezydenta Gdyni.


Wiceprezydent nie pisnął też słowa o poinformowaniu radnych dzielnicy…
- Rzeczywiście, na sesji otrzymaliśmy bardzo ogólne informacje, stąd moja interpelacja, by dowiedzieć się, czy władze miasta mają plan zapewnienia usług edukacyjnych dla rejonów Gdyni, które będą się rozwijać, i gdzie przybędzie mieszkańców. Niestety, z odpowiedzi wynika, że władze miasta takiego planu nie mają - skomentował radny Stolarczyk.

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: