Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
niedziela, 28 czerwca 2020 16:17
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
Po raz kolejny w tym sezonie Lechia musiała gonić wynik. Od początk ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdynia się rozwija, gdyńska edukacja zwija...

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 28 lutego 2020 20:23

altNie tylko rodzice obecnie likwidowanych szkół w Gdyni, ale i przyszli będą mieli nie lada kłopot. Władze miasta zarządzanego przez ekipę prezydenta Wojciecha Szczurka przyznały, że nie mają pomysłu na zabezpieczenie dostępu do edukacji przyszłych młodych mieszkańców rozwijającego się miasta z morza i marzeń.


Przypomnijmy, w grudniu pod gdyńskim magistratem zgromadziło się kilkudziesięciu rodziców uczniów, by protestować przeciwko polityce edukacyjnej miasta, a dokładnie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 51. Obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Co więcej, ekipa prezydenta Wojciecha Szczurka nie daje konkretnych argumentów dla swoich decyzji.
- Przyszliśmy tutaj dzisiaj, aby protestować przeciwko zmianom, które nam zaproponował wiceprezydent miasta (Bartosz Bartoszewicz - przyp.red.). Nie odpowiadają nam żadne z wniosków, które nam zaprezentowano w poniedziałek (dzień przed protestem-przyp.red.). Jeszcze dwa lata temu, jeszcze rok temu byliśmy zapewniani, że dzieci będą tam chodziły aż do ukończenia ósmej klasy. Sam wiceprezydent wystąpił w szkole nr 18 o to, by przepisać dzieci do szkoły nr 51. Mówił, że będzie ona dofinansowana przez miasto. Nagle, w poniedziałek, dowiedzieliśmy się, że jest inaczej. Nie przedstawiono nam żadnego argumentu. Nie godzimy się na to - mówiła jedna z matek dziecka póki uczęszczającego do szkoły przy ulicy Słowackiego.


Niedługo potem, na początku stycznia zorganizowano drugi protest, tym razem pod Szkołą Podstawową nr 52. O tym, że niebawem ich dzieci będą musiały zmienić szkołę – na skutek likwidacji placówki - rodzice uczniów tej placówki dowiedzieli się nagle, tydzień przed świętami Bożego Narodzenia.
- To zupełnie nas wytrąciło z równowagi, zepsuło nam świętowanie – podkreślał jeden rodziców dziecka, które uczy się w SP 52 w Gdyni.
Ja poinformowali oburzeni rodzice, władze miasta zamierzają zlikwidować szkołę ich dzieci. A to oznacza, że jeżeli te plany ekipy Wojciecha Szczurka dojdą do skutku, uczniowie będą musieli być dowożeni do szkół oddalonych nawet o kilka kilometrów, a co gorsze, trafią do obcego sobie środowiska.


Tymczasem plany rozwojowe miasta zakładają, że w niedalekim rejonie likwidowanej SP 52 powstaną nowe osiedla. Sprawą zainteresował się radny Paweł Stolarczyk.
— W jakim terminie zostanie wykonana i przedstawiona Radzie Dzielnicy Leszczynki analiza zapotrzebowania na usługi edukacyjne na terenie Leszczynek ze szczególnym uwzględnieniem Szkoły Podstawowej nr 29 oraz planowanej zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, nowych osiedli, która może powstać na podstawie przyjętych lub sporządzonych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla rejonów ulic: Orlicz-Dreszera i Kordeckiego, Działdowskiej i Morskiej, Widok i Dembińskiego?
Niestety, odpowiedź przedstawicieli prezydenta Szczurka jest co najmniej... skąpa...
- Zapotrzebowanie na usługi edukacyjne było przedmiotem analizy przedstawionej 29 stycznia roku podczas XVI sesji rady miasta - poinformował Bartosz Bartoszewicz, zastępca prezydenta Gdyni.


Wiceprezydent nie pisnął też słowa o poinformowaniu radnych dzielnicy…
- Rzeczywiście, na sesji otrzymaliśmy bardzo ogólne informacje, stąd moja interpelacja, by dowiedzieć się, czy władze miasta mają plan zapewnienia usług edukacyjnych dla rejonów Gdyni, które będą się rozwijać, i gdzie przybędzie mieszkańców. Niestety, z odpowiedzi wynika, że władze miasta takiego planu nie mają - skomentował radny Stolarczyk.

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: