Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut... Ludzie prezydent Gdańska zarabiają lepiej niż... prezydent RP » Praca na rzecz gdańskiego Urzędu Miejskiego, czyli jego jednostek organizacyjnych i spółek z udziałe... 98 rocznica powstania Gedanii » Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji złożyła kwiaty i wieńce pod pomnikiem ...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Trefl wypunktował Cuprum
piątek, 25 września 2020 22:23
Trefl wypunktował Cuprum
Siatkarze Trefl źle zaczęli mecz z Cuprum, ale po porażce w
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
sobota, 19 września 2020 16:24
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
Taką Lechię kibice chcieliby oglądać częściej. Po dwóch

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
poniedziałek, 14 września 2020 11:23
Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
Pisząc o graficznych tekach poświęconych Gdańskowi nie sposób

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdynia się rozwija, gdyńska edukacja zwija...

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 28 lutego 2020 20:23

altNie tylko rodzice obecnie likwidowanych szkół w Gdyni, ale i przyszli będą mieli nie lada kłopot. Władze miasta zarządzanego przez ekipę prezydenta Wojciecha Szczurka przyznały, że nie mają pomysłu na zabezpieczenie dostępu do edukacji przyszłych młodych mieszkańców rozwijającego się miasta z morza i marzeń.


Przypomnijmy, w grudniu pod gdyńskim magistratem zgromadziło się kilkudziesięciu rodziców uczniów, by protestować przeciwko polityce edukacyjnej miasta, a dokładnie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 51. Obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Co więcej, ekipa prezydenta Wojciecha Szczurka nie daje konkretnych argumentów dla swoich decyzji.
- Przyszliśmy tutaj dzisiaj, aby protestować przeciwko zmianom, które nam zaproponował wiceprezydent miasta (Bartosz Bartoszewicz - przyp.red.). Nie odpowiadają nam żadne z wniosków, które nam zaprezentowano w poniedziałek (dzień przed protestem-przyp.red.). Jeszcze dwa lata temu, jeszcze rok temu byliśmy zapewniani, że dzieci będą tam chodziły aż do ukończenia ósmej klasy. Sam wiceprezydent wystąpił w szkole nr 18 o to, by przepisać dzieci do szkoły nr 51. Mówił, że będzie ona dofinansowana przez miasto. Nagle, w poniedziałek, dowiedzieliśmy się, że jest inaczej. Nie przedstawiono nam żadnego argumentu. Nie godzimy się na to - mówiła jedna z matek dziecka póki uczęszczającego do szkoły przy ulicy Słowackiego.


Niedługo potem, na początku stycznia zorganizowano drugi protest, tym razem pod Szkołą Podstawową nr 52. O tym, że niebawem ich dzieci będą musiały zmienić szkołę – na skutek likwidacji placówki - rodzice uczniów tej placówki dowiedzieli się nagle, tydzień przed świętami Bożego Narodzenia.
- To zupełnie nas wytrąciło z równowagi, zepsuło nam świętowanie – podkreślał jeden rodziców dziecka, które uczy się w SP 52 w Gdyni.
Ja poinformowali oburzeni rodzice, władze miasta zamierzają zlikwidować szkołę ich dzieci. A to oznacza, że jeżeli te plany ekipy Wojciecha Szczurka dojdą do skutku, uczniowie będą musieli być dowożeni do szkół oddalonych nawet o kilka kilometrów, a co gorsze, trafią do obcego sobie środowiska.


Tymczasem plany rozwojowe miasta zakładają, że w niedalekim rejonie likwidowanej SP 52 powstaną nowe osiedla. Sprawą zainteresował się radny Paweł Stolarczyk.
— W jakim terminie zostanie wykonana i przedstawiona Radzie Dzielnicy Leszczynki analiza zapotrzebowania na usługi edukacyjne na terenie Leszczynek ze szczególnym uwzględnieniem Szkoły Podstawowej nr 29 oraz planowanej zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, nowych osiedli, która może powstać na podstawie przyjętych lub sporządzonych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla rejonów ulic: Orlicz-Dreszera i Kordeckiego, Działdowskiej i Morskiej, Widok i Dembińskiego?
Niestety, odpowiedź przedstawicieli prezydenta Szczurka jest co najmniej... skąpa...
- Zapotrzebowanie na usługi edukacyjne było przedmiotem analizy przedstawionej 29 stycznia roku podczas XVI sesji rady miasta - poinformował Bartosz Bartoszewicz, zastępca prezydenta Gdyni.


Wiceprezydent nie pisnął też słowa o poinformowaniu radnych dzielnicy…
- Rzeczywiście, na sesji otrzymaliśmy bardzo ogólne informacje, stąd moja interpelacja, by dowiedzieć się, czy władze miasta mają plan zapewnienia usług edukacyjnych dla rejonów Gdyni, które będą się rozwijać, i gdzie przybędzie mieszkańców. Niestety, z odpowiedzi wynika, że władze miasta takiego planu nie mają - skomentował radny Stolarczyk.

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: