Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

„Za, a nawet przeciw”. Samorządność Wojciecha Szczurka sama nie wie za czym głosować

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 31 stycznia 2020 17:35

altTo, że gdyńscy radni Samorządności Wojciecha Szczurka nie zawsze wiedzą, za czym mają podnosić ręce podczas głosowania uchwal przygotowanych przez swojego pryncypała prezydenta Wojciecha Szczurka, wiadomo nie od dziś. Podczas styczniowej sesji ponownie to udowodnili – najpierw odrzucając pomysł swego zwierzchnika, by za chwilę – niekoniecznie zgodnie z prawem, a już na pewno wbrew logice – go poprzeć…


Jak relacjonują opozycyjni radni z gdyńskiego Prawa i Sprawiedliwości, zastępca prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka Katarzyna Gruszecka-Spychała wniosła do porządku obrad w trybie nadzwyczajnym niezwykle ważny projekt uchwały w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.


Podczas debaty nad projektem radny Koalicji Obywatelskiej Bogdan Krzyżankowski zgłosił wniosek o zdjęcie z porządku obrad tej uchwały.
- Następnie odbyło się głosowanie, którego wynik był zaskakujący - opisuje Marek Dudziński, radny PiS. - Wniosek przeszedł dzięki głosom kilku radnych Samorządności Wojciecha Szczurka! W obozie rządzącym nastąpiła konsternacja i próba unieważnienia głosowania poprzez ogłoszenie, że niektórzy z radnych mieli awarię maszynek do głosowania.


Jak dodaje przedstawiciel gdynian w radzie, wobec stanowczego sprzeciwu opozycji dotyczącego próby reasumpcji głosowania, Samorządność Wojciecha Szczurka po naradzie klubowej uznała ważność głosowania, tym samym przyznając, że to nie był problem z maszynkami.
- Jeżeli bowiem zaniechano reasumpcji, to świadczy tylko o tym, że radni Samorządności przyznali, że maszynki były w porządku - wyjaśnia Dudziński.
Uchwała została zdjęta z porządku obrad.


Ale na tym nie koniec...
- Jakież było zdziwienie radnych opozycji i zapewne mieszkańców Gdyni, gdy pani wiceprezydent ponownie zgłosiła wniosek o wniesienie do porządku obrad tej samej uchwały nie zmienionej ani o przysłowiową kropkę! - relacjonuje radny opozycyjny. - Oczywiście, maszynka go głosowania (czytaj: Samorządność), która poprzednio nie zadziałała prawidłowo, tym razem ponownie przyjęła do porządku obrad ten sam projekt uchwały, co jest niezgodne z logiką i prawdopodobnie z prawem, po uprzednim jej zdjęciu z porządku obrad. Warto dodać, że pomimo rzekomego niedziałania maszynek... pozostałe punkty porządku obrad, tj. te po uchwale ws. opłaty za śmieci, głosowano maszynkami. Aż do momentu ponownego głosowania nad zdjętą uchwałą.


Przy ponownym głosowaniu zdjętej poprzednio uchwały, radni Samorządności postanowili głosować uchwałę... imiennie.
- Klub Radnych PiS postanowił w geście protestu nie brać udziału w dalszych głosowaniach. Podczas ponownej dyskusji nad wprowadzonym po raz drugi do porządku obrad projektem wspomnianej uchwały radny Paweł Stolarczyk w imieniu Klubu wystąpił z prośbą o przedstawienie opinii prawnej na piśmie, w terminie tygodnia, dotyczącej tej kuriozalnej i wątpliwej prawnie sytuacji, bo w ten sposób każde głosowanie można anulować i ponownie procedować do skutku na tej samej sesji – komentuje Dudziński.


Wedle opinii radnych PiS, sama uchwała, jak ich poinformowano przy pierwszym wprowadzeniu do porządku obrad, dotyczy zwolnienia o kwotę 6 złotych właścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych kompostujących bioodpady. Ponadto, w uzasadnieniu są zagadnienia wymagające wyjaśnienia. Chodzi o zakamuflowanie w odrębnej tabeli kosztów utrzymania koszy ulicznych i sprzątania plaż, które poprzednio obciążały mieszkańców jako elementy składowe opłaty, a tym razem będą finansowane z nadwyżki z lat poprzednich, o której wcześniej nikogo nie poinformowano. Utrzymana została listopadowa stawka wyliczana od metrażu. Nowa opłata za śmieci faktycznie nie uległa zmianie.

opr. r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: