Grzegorz Bierecki: Skala wyzwań jest ogromna » Z Grzegorzem Biereckim, spółdzielcą, przedsiębiorcą, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-... Pożar w chojnickim hospicjum: biegły uzupełnił opinię » Na skutek tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum 6 stycznia br. zginęły cztery osoby, 20 pensjona... Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp... Sierpniowa rocznica » Główne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” o... Porozmawiajmy o „Solidarności” na antenie Radia Gdańsk » Na antenie Radia Gdańsk w środę 5 sierpnia br. wyemitowana zostanie pierwsza z cyklu audycji pt. „Po... Odszedł wizjoner biznesu. Piotr Soyka nie żyje » Piotr Soyka, twórca i wieloletni prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, autor globalnego suk... Feederowe Mistrzostwa Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » 1 sierpnia na kanale Śledziowym w miejscowości Trzcinisko zostały rozegrane Feederowe Mistrzostwa Ko... Tomasz Olenderek: Gdański terminal Krajowej Spółki Cukrowej S.A. będzi... » Rozmowa z Tomaszem Olenderkiem, Członkiem Zarządu KSC- W październiku 2019 roku Krajowa Spółka Cukro... Rafał Chwedoruk: Czas tasowania kart » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem, profesorem UW, komentatorem politycznym, historykiem myśli polityczn... Akt oskarżenia po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza » Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec siedmiu osób w sprawie odpo...
Reklama
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
środa, 29 lipca 2020 16:09
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD ...
Składy na mecz eWinner Apator - Zdunek Wybrzeże
środa, 05 sierpnia 2020 13:22
Składy na mecz eWinner Apator - Zdunek Wybrzeże
W sobotę rozegrane zostaną mecze 6. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlow ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie opowieści Reimescha
poniedziałek, 27 lipca 2020 09:31
Gdańskie opowieści Reimescha
Ragimund Reimesch, austriacki artysta z Braszow, rumuńskiego miasta w ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

„Za, a nawet przeciw”. Samorządność Wojciecha Szczurka sama nie wie za czym głosować

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 31 stycznia 2020 17:35

altTo, że gdyńscy radni Samorządności Wojciecha Szczurka nie zawsze wiedzą, za czym mają podnosić ręce podczas głosowania uchwal przygotowanych przez swojego pryncypała prezydenta Wojciecha Szczurka, wiadomo nie od dziś. Podczas styczniowej sesji ponownie to udowodnili – najpierw odrzucając pomysł swego zwierzchnika, by za chwilę – niekoniecznie zgodnie z prawem, a już na pewno wbrew logice – go poprzeć…


Jak relacjonują opozycyjni radni z gdyńskiego Prawa i Sprawiedliwości, zastępca prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka Katarzyna Gruszecka-Spychała wniosła do porządku obrad w trybie nadzwyczajnym niezwykle ważny projekt uchwały w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.


Podczas debaty nad projektem radny Koalicji Obywatelskiej Bogdan Krzyżankowski zgłosił wniosek o zdjęcie z porządku obrad tej uchwały.
- Następnie odbyło się głosowanie, którego wynik był zaskakujący - opisuje Marek Dudziński, radny PiS. - Wniosek przeszedł dzięki głosom kilku radnych Samorządności Wojciecha Szczurka! W obozie rządzącym nastąpiła konsternacja i próba unieważnienia głosowania poprzez ogłoszenie, że niektórzy z radnych mieli awarię maszynek do głosowania.


Jak dodaje przedstawiciel gdynian w radzie, wobec stanowczego sprzeciwu opozycji dotyczącego próby reasumpcji głosowania, Samorządność Wojciecha Szczurka po naradzie klubowej uznała ważność głosowania, tym samym przyznając, że to nie był problem z maszynkami.
- Jeżeli bowiem zaniechano reasumpcji, to świadczy tylko o tym, że radni Samorządności przyznali, że maszynki były w porządku - wyjaśnia Dudziński.
Uchwała została zdjęta z porządku obrad.


Ale na tym nie koniec...
- Jakież było zdziwienie radnych opozycji i zapewne mieszkańców Gdyni, gdy pani wiceprezydent ponownie zgłosiła wniosek o wniesienie do porządku obrad tej samej uchwały nie zmienionej ani o przysłowiową kropkę! - relacjonuje radny opozycyjny. - Oczywiście, maszynka go głosowania (czytaj: Samorządność), która poprzednio nie zadziałała prawidłowo, tym razem ponownie przyjęła do porządku obrad ten sam projekt uchwały, co jest niezgodne z logiką i prawdopodobnie z prawem, po uprzednim jej zdjęciu z porządku obrad. Warto dodać, że pomimo rzekomego niedziałania maszynek... pozostałe punkty porządku obrad, tj. te po uchwale ws. opłaty za śmieci, głosowano maszynkami. Aż do momentu ponownego głosowania nad zdjętą uchwałą.


Przy ponownym głosowaniu zdjętej poprzednio uchwały, radni Samorządności postanowili głosować uchwałę... imiennie.
- Klub Radnych PiS postanowił w geście protestu nie brać udziału w dalszych głosowaniach. Podczas ponownej dyskusji nad wprowadzonym po raz drugi do porządku obrad projektem wspomnianej uchwały radny Paweł Stolarczyk w imieniu Klubu wystąpił z prośbą o przedstawienie opinii prawnej na piśmie, w terminie tygodnia, dotyczącej tej kuriozalnej i wątpliwej prawnie sytuacji, bo w ten sposób każde głosowanie można anulować i ponownie procedować do skutku na tej samej sesji – komentuje Dudziński.


Wedle opinii radnych PiS, sama uchwała, jak ich poinformowano przy pierwszym wprowadzeniu do porządku obrad, dotyczy zwolnienia o kwotę 6 złotych właścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych kompostujących bioodpady. Ponadto, w uzasadnieniu są zagadnienia wymagające wyjaśnienia. Chodzi o zakamuflowanie w odrębnej tabeli kosztów utrzymania koszy ulicznych i sprzątania plaż, które poprzednio obciążały mieszkańców jako elementy składowe opłaty, a tym razem będą finansowane z nadwyżki z lat poprzednich, o której wcześniej nikogo nie poinformowano. Utrzymana została listopadowa stawka wyliczana od metrażu. Nowa opłata za śmieci faktycznie nie uległa zmianie.

opr. r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: