Robyg triumfuje – Gedania przegrywa » Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prokuratorii Generalnej Skarbu Państw... Radio Gdańsk: 7 osób z zarzutami w sprawie finału WOŚP, podczas któreg... » 7 osób usłyszało zarzuty w związku z nieprawidłowościami podczas organizacji finału Wielkiej Orkiest... Stanowisko Kluby Radnych Prawa i Sprawiedliwości Sejmiku Województwa P... » Stanowisko Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Sejmiku Pomorskim odnośnie wydarzeń podczas 100-nej... Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p...
Reklama
Robyg triumfuje – Gedania przegrywa
środa, 26 lutego 2020 12:42
Robyg triumfuje – Gedania przegrywa
Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prok ...
LOTOS PKH wygrał hokejową bitwę i nadal liczy się w walce o półfinał play off
wtorek, 25 lutego 2020 22:10
LOTOS PKH wygrał hokejową bitwę i nadal liczy się w walce o półfinał play off
Hokeiści LOTOS-u PKH wykorzystali atut własnego lodu i w trzecim mec ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Malarstwo z ekfrazą
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

„Za, a nawet przeciw”. Samorządność Wojciecha Szczurka sama nie wie za czym głosować

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 31 stycznia 2020 17:35

altTo, że gdyńscy radni Samorządności Wojciecha Szczurka nie zawsze wiedzą, za czym mają podnosić ręce podczas głosowania uchwal przygotowanych przez swojego pryncypała prezydenta Wojciecha Szczurka, wiadomo nie od dziś. Podczas styczniowej sesji ponownie to udowodnili – najpierw odrzucając pomysł swego zwierzchnika, by za chwilę – niekoniecznie zgodnie z prawem, a już na pewno wbrew logice – go poprzeć…


Jak relacjonują opozycyjni radni z gdyńskiego Prawa i Sprawiedliwości, zastępca prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka Katarzyna Gruszecka-Spychała wniosła do porządku obrad w trybie nadzwyczajnym niezwykle ważny projekt uchwały w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.


Podczas debaty nad projektem radny Koalicji Obywatelskiej Bogdan Krzyżankowski zgłosił wniosek o zdjęcie z porządku obrad tej uchwały.
- Następnie odbyło się głosowanie, którego wynik był zaskakujący - opisuje Marek Dudziński, radny PiS. - Wniosek przeszedł dzięki głosom kilku radnych Samorządności Wojciecha Szczurka! W obozie rządzącym nastąpiła konsternacja i próba unieważnienia głosowania poprzez ogłoszenie, że niektórzy z radnych mieli awarię maszynek do głosowania.


Jak dodaje przedstawiciel gdynian w radzie, wobec stanowczego sprzeciwu opozycji dotyczącego próby reasumpcji głosowania, Samorządność Wojciecha Szczurka po naradzie klubowej uznała ważność głosowania, tym samym przyznając, że to nie był problem z maszynkami.
- Jeżeli bowiem zaniechano reasumpcji, to świadczy tylko o tym, że radni Samorządności przyznali, że maszynki były w porządku - wyjaśnia Dudziński.
Uchwała została zdjęta z porządku obrad.


Ale na tym nie koniec...
- Jakież było zdziwienie radnych opozycji i zapewne mieszkańców Gdyni, gdy pani wiceprezydent ponownie zgłosiła wniosek o wniesienie do porządku obrad tej samej uchwały nie zmienionej ani o przysłowiową kropkę! - relacjonuje radny opozycyjny. - Oczywiście, maszynka go głosowania (czytaj: Samorządność), która poprzednio nie zadziałała prawidłowo, tym razem ponownie przyjęła do porządku obrad ten sam projekt uchwały, co jest niezgodne z logiką i prawdopodobnie z prawem, po uprzednim jej zdjęciu z porządku obrad. Warto dodać, że pomimo rzekomego niedziałania maszynek... pozostałe punkty porządku obrad, tj. te po uchwale ws. opłaty za śmieci, głosowano maszynkami. Aż do momentu ponownego głosowania nad zdjętą uchwałą.


Przy ponownym głosowaniu zdjętej poprzednio uchwały, radni Samorządności postanowili głosować uchwałę... imiennie.
- Klub Radnych PiS postanowił w geście protestu nie brać udziału w dalszych głosowaniach. Podczas ponownej dyskusji nad wprowadzonym po raz drugi do porządku obrad projektem wspomnianej uchwały radny Paweł Stolarczyk w imieniu Klubu wystąpił z prośbą o przedstawienie opinii prawnej na piśmie, w terminie tygodnia, dotyczącej tej kuriozalnej i wątpliwej prawnie sytuacji, bo w ten sposób każde głosowanie można anulować i ponownie procedować do skutku na tej samej sesji – komentuje Dudziński.


Wedle opinii radnych PiS, sama uchwała, jak ich poinformowano przy pierwszym wprowadzeniu do porządku obrad, dotyczy zwolnienia o kwotę 6 złotych właścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych kompostujących bioodpady. Ponadto, w uzasadnieniu są zagadnienia wymagające wyjaśnienia. Chodzi o zakamuflowanie w odrębnej tabeli kosztów utrzymania koszy ulicznych i sprzątania plaż, które poprzednio obciążały mieszkańców jako elementy składowe opłaty, a tym razem będą finansowane z nadwyżki z lat poprzednich, o której wcześniej nikogo nie poinformowano. Utrzymana została listopadowa stawka wyliczana od metrażu. Nowa opłata za śmieci faktycznie nie uległa zmianie.

opr. r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: