Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

„Za, a nawet przeciw”. Samorządność Wojciecha Szczurka sama nie wie za czym głosować

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 31 stycznia 2020 17:35

altTo, że gdyńscy radni Samorządności Wojciecha Szczurka nie zawsze wiedzą, za czym mają podnosić ręce podczas głosowania uchwal przygotowanych przez swojego pryncypała prezydenta Wojciecha Szczurka, wiadomo nie od dziś. Podczas styczniowej sesji ponownie to udowodnili – najpierw odrzucając pomysł swego zwierzchnika, by za chwilę – niekoniecznie zgodnie z prawem, a już na pewno wbrew logice – go poprzeć…


Jak relacjonują opozycyjni radni z gdyńskiego Prawa i Sprawiedliwości, zastępca prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka Katarzyna Gruszecka-Spychała wniosła do porządku obrad w trybie nadzwyczajnym niezwykle ważny projekt uchwały w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.


Podczas debaty nad projektem radny Koalicji Obywatelskiej Bogdan Krzyżankowski zgłosił wniosek o zdjęcie z porządku obrad tej uchwały.
- Następnie odbyło się głosowanie, którego wynik był zaskakujący - opisuje Marek Dudziński, radny PiS. - Wniosek przeszedł dzięki głosom kilku radnych Samorządności Wojciecha Szczurka! W obozie rządzącym nastąpiła konsternacja i próba unieważnienia głosowania poprzez ogłoszenie, że niektórzy z radnych mieli awarię maszynek do głosowania.


Jak dodaje przedstawiciel gdynian w radzie, wobec stanowczego sprzeciwu opozycji dotyczącego próby reasumpcji głosowania, Samorządność Wojciecha Szczurka po naradzie klubowej uznała ważność głosowania, tym samym przyznając, że to nie był problem z maszynkami.
- Jeżeli bowiem zaniechano reasumpcji, to świadczy tylko o tym, że radni Samorządności przyznali, że maszynki były w porządku - wyjaśnia Dudziński.
Uchwała została zdjęta z porządku obrad.


Ale na tym nie koniec...
- Jakież było zdziwienie radnych opozycji i zapewne mieszkańców Gdyni, gdy pani wiceprezydent ponownie zgłosiła wniosek o wniesienie do porządku obrad tej samej uchwały nie zmienionej ani o przysłowiową kropkę! - relacjonuje radny opozycyjny. - Oczywiście, maszynka go głosowania (czytaj: Samorządność), która poprzednio nie zadziałała prawidłowo, tym razem ponownie przyjęła do porządku obrad ten sam projekt uchwały, co jest niezgodne z logiką i prawdopodobnie z prawem, po uprzednim jej zdjęciu z porządku obrad. Warto dodać, że pomimo rzekomego niedziałania maszynek... pozostałe punkty porządku obrad, tj. te po uchwale ws. opłaty za śmieci, głosowano maszynkami. Aż do momentu ponownego głosowania nad zdjętą uchwałą.


Przy ponownym głosowaniu zdjętej poprzednio uchwały, radni Samorządności postanowili głosować uchwałę... imiennie.
- Klub Radnych PiS postanowił w geście protestu nie brać udziału w dalszych głosowaniach. Podczas ponownej dyskusji nad wprowadzonym po raz drugi do porządku obrad projektem wspomnianej uchwały radny Paweł Stolarczyk w imieniu Klubu wystąpił z prośbą o przedstawienie opinii prawnej na piśmie, w terminie tygodnia, dotyczącej tej kuriozalnej i wątpliwej prawnie sytuacji, bo w ten sposób każde głosowanie można anulować i ponownie procedować do skutku na tej samej sesji – komentuje Dudziński.


Wedle opinii radnych PiS, sama uchwała, jak ich poinformowano przy pierwszym wprowadzeniu do porządku obrad, dotyczy zwolnienia o kwotę 6 złotych właścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych kompostujących bioodpady. Ponadto, w uzasadnieniu są zagadnienia wymagające wyjaśnienia. Chodzi o zakamuflowanie w odrębnej tabeli kosztów utrzymania koszy ulicznych i sprzątania plaż, które poprzednio obciążały mieszkańców jako elementy składowe opłaty, a tym razem będą finansowane z nadwyżki z lat poprzednich, o której wcześniej nikogo nie poinformowano. Utrzymana została listopadowa stawka wyliczana od metrażu. Nowa opłata za śmieci faktycznie nie uległa zmianie.

opr. r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: