Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo... 4 kwietnia wyjątkowy koncert i premiera płyty w Radiu Gdańsk. Pamiętam... » Koncert fortepianowy polskiego wirtuoza młodego pokolenia Szymona Nehringa oraz promocja płyty #Pami... PKN ORLEN bliżej przejęcia Grupy ENERGA » PKN ORLEN otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy ENERGA.To kolejny krok... PKN Orlen wstrzymał dostawy odkażacza nieuczciwym supermarketom » PKN Orlen zdecydował o wstrzymaniu dostaw płynu do dezynfekcji rąk do supermarketów, które łamią zap... Upadek Festung Danzig » Kiedy 19 września 1939 roku już w parę dni po zdobyciu Westerplatte kawalkada samochodów świty Adolf... Konkursy online Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej » Wielkim wyzwaniem dla dzieci i młodzieży jest zamknięcie szkół i przedszkoli na czas zagrożenia epid...
Reklama
Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy
czwartek, 02 kwietnia 2020 15:27
Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy
Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połąc ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdyńskie standardy... mieszkańcy na realizację inwestycji czekają ponad 2 lata...

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 marca 2020 15:24

altBlisko pół tysiąca gdynian w 2017 roku postanowiło wziąć udział w miejscowym budżecie obywatelskim i zagłosowało za budową bieżni wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego. Niebawem miną trzy lata, a miasto rządzone przez ekipę prezydenta Wojciecha Szczurka nie kwapi się, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gdyni.


Jednym z projektów wygranych w gdyńskim budżecie obywatelskim z 2017 roku w dzielnicy Kamienna Góra był projekt pn. Budowa bieżni na Bulwarze Nadmorskim.
— Projekt w głosowaniu zdobył 475 głosów, a tym samym 2224 punkty - przypomniał Marek Dudziński, radny Gdyni. - Niestety, do chwili obecnej nie został zrealizowany.
Tymczasem mieszkańcy pytają, co z ich pomysłem, co z ich zaangażowaniem w życie miasta, a nade wszystko - co z ich pieniędzmi, które miały być przeznaczone na budowę bieżni?
Jak się okazuje, dopiero w styczniu (ponad dwa lata po zakończeniu głosowania!) zakończone zostały prace nad dokumentacją projektową i złożono wniosek o wydanie niezbędnego pozwolenia na budowę.


Jak poinformował Rafał Klajnert, sekretarz Urzędu Miejskiego w Gdyni, dopiero w kwietniu zostanie głoszony przetarg na budowę bieżni. Realizacji projektu gdynianie doczekają się dopiero grubo po 3 latach od głosowania. A to nie jest pewne...
— Termin oddania obiektu do użytkowania planowany jest wstępnie na przełom 2020/2021, przy czym jest on uwarunkowany skutecznym rozstrzygnięciem przetargu, m.in. zainteresowaniem oferentów, wysokością złożonych ofert, uzupełnieniem przez oferentów niezbędnej dokumentacji, oraz brakiem wystąpienia na etapie realizacji negatywnych czynników, mogących wpłynąć na jej opóźnienie, a niemożliwych do przewidzenia w facie projektowania i przygotowania inwestycji - stwierdził tajemniczo przedstawiciel prezydenta Gdyni.


To nie jedyny projekt z budżetu obywatelskiego, który od 2017 roku czeka na realizację. Na przykład boisko przy Szkole Podstawowej nr 33 na gdyńskim Oksywiu. Rodzice i mieszkańcy tej dzielnicy zagłosowali na modernizację zdewastowanego i nienadającego się od lat do użytku szkolnego boiska, by „błotnisko zmienić w boisko”. Ideę poprało wielu okolicznych mieszkańców. Jeszcze w czerwcu 2017 przedstawiciele Rady Dzielnicy Oksywie informowali, że w sierpniu ma zostać ogłoszony przetarg, a realizacja zadania, która zjednoczyła dzielnicę, miała nastąpić wedle planów w październiku. W marcu 2020 roku boiska jak nie było, tak nie ma...

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: