Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdyńskie standardy... mieszkańcy na realizację inwestycji czekają ponad 2 lata...

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 marca 2020 15:24

altBlisko pół tysiąca gdynian w 2017 roku postanowiło wziąć udział w miejscowym budżecie obywatelskim i zagłosowało za budową bieżni wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego. Niebawem miną trzy lata, a miasto rządzone przez ekipę prezydenta Wojciecha Szczurka nie kwapi się, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gdyni.


Jednym z projektów wygranych w gdyńskim budżecie obywatelskim z 2017 roku w dzielnicy Kamienna Góra był projekt pn. Budowa bieżni na Bulwarze Nadmorskim.
— Projekt w głosowaniu zdobył 475 głosów, a tym samym 2224 punkty - przypomniał Marek Dudziński, radny Gdyni. - Niestety, do chwili obecnej nie został zrealizowany.
Tymczasem mieszkańcy pytają, co z ich pomysłem, co z ich zaangażowaniem w życie miasta, a nade wszystko - co z ich pieniędzmi, które miały być przeznaczone na budowę bieżni?
Jak się okazuje, dopiero w styczniu (ponad dwa lata po zakończeniu głosowania!) zakończone zostały prace nad dokumentacją projektową i złożono wniosek o wydanie niezbędnego pozwolenia na budowę.


Jak poinformował Rafał Klajnert, sekretarz Urzędu Miejskiego w Gdyni, dopiero w kwietniu zostanie głoszony przetarg na budowę bieżni. Realizacji projektu gdynianie doczekają się dopiero grubo po 3 latach od głosowania. A to nie jest pewne...
— Termin oddania obiektu do użytkowania planowany jest wstępnie na przełom 2020/2021, przy czym jest on uwarunkowany skutecznym rozstrzygnięciem przetargu, m.in. zainteresowaniem oferentów, wysokością złożonych ofert, uzupełnieniem przez oferentów niezbędnej dokumentacji, oraz brakiem wystąpienia na etapie realizacji negatywnych czynników, mogących wpłynąć na jej opóźnienie, a niemożliwych do przewidzenia w facie projektowania i przygotowania inwestycji - stwierdził tajemniczo przedstawiciel prezydenta Gdyni.


To nie jedyny projekt z budżetu obywatelskiego, który od 2017 roku czeka na realizację. Na przykład boisko przy Szkole Podstawowej nr 33 na gdyńskim Oksywiu. Rodzice i mieszkańcy tej dzielnicy zagłosowali na modernizację zdewastowanego i nienadającego się od lat do użytku szkolnego boiska, by „błotnisko zmienić w boisko”. Ideę poprało wielu okolicznych mieszkańców. Jeszcze w czerwcu 2017 przedstawiciele Rady Dzielnicy Oksywie informowali, że w sierpniu ma zostać ogłoszony przetarg, a realizacja zadania, która zjednoczyła dzielnicę, miała nastąpić wedle planów w październiku. W marcu 2020 roku boiska jak nie było, tak nie ma...

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: