Otwarcie wystawy „TU rodziła się »Solidarność«” w Gdańsku » W piątek, 14 sierpnia, na Placu Solidarności uroczyście otwarto wystawę „TU rodziła się »Solidarność... Arcybiskup Głódź na emeryturze » Papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Sławoja Leszka Głódzia z pełnienia posługi arcybiskupa met... Opinia ekspertów daje podstawę do uchylenia pozwolenia na budowę na te... » Główna Komisja Konserwatorska, działająca przy Generalnym Konserwatorze Zabytków, wydała opinię na t... Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych ze... » Jest akt oskarżenia w sprawie źródeł majątku byłego prezydenta Gdańska i jego rodziny. W specjalnym ... Zenon Kwoka: Bohaterowie i mity Sierpnia » Z Zenonem Kwoką, inicjatorem strajku z sierpnia 1980 r. w Zakładzie Komunikacji Miejskiej Gdyni (WPK... W obronie księdza i cywilizacji » W najbliższy wtorek - 18.08 - o godz. 11,00 w sali 043 Sądu gdańskiego przy ul. Nowe Ogrody odbędzie... Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw...
Reklama
Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych zeznań
piątek, 14 sierpnia 2020 13:47
Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych zeznań
Jest akt oskarżenia w sprawie źródeł majątku byłego prezydenta G ...
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
czwartek, 13 sierpnia 2020 17:59
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
W sobotę Zdunek Wybrzeże na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zmie ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdyńskie standardy... mieszkańcy na realizację inwestycji czekają ponad 2 lata...

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 marca 2020 15:24

altBlisko pół tysiąca gdynian w 2017 roku postanowiło wziąć udział w miejscowym budżecie obywatelskim i zagłosowało za budową bieżni wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego. Niebawem miną trzy lata, a miasto rządzone przez ekipę prezydenta Wojciecha Szczurka nie kwapi się, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gdyni.


Jednym z projektów wygranych w gdyńskim budżecie obywatelskim z 2017 roku w dzielnicy Kamienna Góra był projekt pn. Budowa bieżni na Bulwarze Nadmorskim.
— Projekt w głosowaniu zdobył 475 głosów, a tym samym 2224 punkty - przypomniał Marek Dudziński, radny Gdyni. - Niestety, do chwili obecnej nie został zrealizowany.
Tymczasem mieszkańcy pytają, co z ich pomysłem, co z ich zaangażowaniem w życie miasta, a nade wszystko - co z ich pieniędzmi, które miały być przeznaczone na budowę bieżni?
Jak się okazuje, dopiero w styczniu (ponad dwa lata po zakończeniu głosowania!) zakończone zostały prace nad dokumentacją projektową i złożono wniosek o wydanie niezbędnego pozwolenia na budowę.


Jak poinformował Rafał Klajnert, sekretarz Urzędu Miejskiego w Gdyni, dopiero w kwietniu zostanie głoszony przetarg na budowę bieżni. Realizacji projektu gdynianie doczekają się dopiero grubo po 3 latach od głosowania. A to nie jest pewne...
— Termin oddania obiektu do użytkowania planowany jest wstępnie na przełom 2020/2021, przy czym jest on uwarunkowany skutecznym rozstrzygnięciem przetargu, m.in. zainteresowaniem oferentów, wysokością złożonych ofert, uzupełnieniem przez oferentów niezbędnej dokumentacji, oraz brakiem wystąpienia na etapie realizacji negatywnych czynników, mogących wpłynąć na jej opóźnienie, a niemożliwych do przewidzenia w facie projektowania i przygotowania inwestycji - stwierdził tajemniczo przedstawiciel prezydenta Gdyni.


To nie jedyny projekt z budżetu obywatelskiego, który od 2017 roku czeka na realizację. Na przykład boisko przy Szkole Podstawowej nr 33 na gdyńskim Oksywiu. Rodzice i mieszkańcy tej dzielnicy zagłosowali na modernizację zdewastowanego i nienadającego się od lat do użytku szkolnego boiska, by „błotnisko zmienić w boisko”. Ideę poprało wielu okolicznych mieszkańców. Jeszcze w czerwcu 2017 przedstawiciele Rady Dzielnicy Oksywie informowali, że w sierpniu ma zostać ogłoszony przetarg, a realizacja zadania, która zjednoczyła dzielnicę, miała nastąpić wedle planów w październiku. W marcu 2020 roku boiska jak nie było, tak nie ma...

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: