Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdyńskie standardy... mieszkańcy na realizację inwestycji czekają ponad 2 lata...

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 marca 2020 15:24

altBlisko pół tysiąca gdynian w 2017 roku postanowiło wziąć udział w miejscowym budżecie obywatelskim i zagłosowało za budową bieżni wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego. Niebawem miną trzy lata, a miasto rządzone przez ekipę prezydenta Wojciecha Szczurka nie kwapi się, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gdyni.


Jednym z projektów wygranych w gdyńskim budżecie obywatelskim z 2017 roku w dzielnicy Kamienna Góra był projekt pn. Budowa bieżni na Bulwarze Nadmorskim.
— Projekt w głosowaniu zdobył 475 głosów, a tym samym 2224 punkty - przypomniał Marek Dudziński, radny Gdyni. - Niestety, do chwili obecnej nie został zrealizowany.
Tymczasem mieszkańcy pytają, co z ich pomysłem, co z ich zaangażowaniem w życie miasta, a nade wszystko - co z ich pieniędzmi, które miały być przeznaczone na budowę bieżni?
Jak się okazuje, dopiero w styczniu (ponad dwa lata po zakończeniu głosowania!) zakończone zostały prace nad dokumentacją projektową i złożono wniosek o wydanie niezbędnego pozwolenia na budowę.


Jak poinformował Rafał Klajnert, sekretarz Urzędu Miejskiego w Gdyni, dopiero w kwietniu zostanie głoszony przetarg na budowę bieżni. Realizacji projektu gdynianie doczekają się dopiero grubo po 3 latach od głosowania. A to nie jest pewne...
— Termin oddania obiektu do użytkowania planowany jest wstępnie na przełom 2020/2021, przy czym jest on uwarunkowany skutecznym rozstrzygnięciem przetargu, m.in. zainteresowaniem oferentów, wysokością złożonych ofert, uzupełnieniem przez oferentów niezbędnej dokumentacji, oraz brakiem wystąpienia na etapie realizacji negatywnych czynników, mogących wpłynąć na jej opóźnienie, a niemożliwych do przewidzenia w facie projektowania i przygotowania inwestycji - stwierdził tajemniczo przedstawiciel prezydenta Gdyni.


To nie jedyny projekt z budżetu obywatelskiego, który od 2017 roku czeka na realizację. Na przykład boisko przy Szkole Podstawowej nr 33 na gdyńskim Oksywiu. Rodzice i mieszkańcy tej dzielnicy zagłosowali na modernizację zdewastowanego i nienadającego się od lat do użytku szkolnego boiska, by „błotnisko zmienić w boisko”. Ideę poprało wielu okolicznych mieszkańców. Jeszcze w czerwcu 2017 przedstawiciele Rady Dzielnicy Oksywie informowali, że w sierpniu ma zostać ogłoszony przetarg, a realizacja zadania, która zjednoczyła dzielnicę, miała nastąpić wedle planów w październiku. W marcu 2020 roku boiska jak nie było, tak nie ma...

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: