Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej, będące odpowiedzią na informacje zawarte w tekście Estery Fl... Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
niedziela, 29 marca 2020 13:52
XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
Malarska sztuka XIX wieku wstrząsnęła posadami Europy. Stare poglą ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Radny sprawdzi, czy Urban Lab nie "przejada pieniędzy"

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 28 lutego 2020 16:19

altProgram Urban Lab miał służyć polepszeniu życia gdynian i posłużyć jako miejsce konsultacji w najważniejszych dla mieszkańców miasta sprawach. Taką niechybnie jest przyszłość zagospodarowania Polanki Redłowskiej. Jak się jednak okazuje, na dyskusję o kontrowersyjnych planach miasta dotyczących tej części Gdyni nie ma w Urban Lab miejsca.


"Pierwszy w Polsce Urban Lab, miejski program służący wprowadzaniu trwałych rozwiązań podnoszących jakość życia w mieście, startuje w Gdyni. Stosowną umowę podpisał w czwartek, 7 marca, Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. Dzięki pozyskaniu prawie 3,5 mln złotych z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w naszym mieście uruchomiony zostaje pionierski w skali kraju model współpracy mieszkańców, ekspertów i przedstawicieli struktur miejskich" - czytamy w serwisie prasowym Gdyni.


Jak dodali gdyńscy urzędnicy, kluczowe z punktu widzenia Urban Labu są doświadczenia Laboratorium Innowacji Społecznych w zakresie prowadzenia procesów konsultacyjnych i rozmów o mieście.
– Planujemy stworzenie miejsce autentycznej i pogłębionej dyskusji na temat potrzeb i wyzwań, jakie stoją przed nowoczesnym miastem – mówi Przemysław Górski z LIS, kierujący Urban Labem. – Urban Lab ma też charakter funkcjonalny, rozwiązania, które powstaną w ramach różnych ścieżek roboczych i tematycznych będą stanowiły efektywne metody radzenia sobie ze wcześniej przeanalizowanymi i stwierdzonymi wyzwaniami. Do współpracy i współtworzenia miejsca zaprosimy przedstawicieli różnych gdyńskich środowisk.


Funkcjonowaniu Urbnan Labu postanowił się przyjrzeć radny Marcin Bełbot. W odpowiedzi na jego interpelację władze Gdyni poinformowały, że koszt funkcjonowania Urban Lab w Gdyni w roku 2019 wyniósł ponad 604,5 tysiąca złotych, w tym ponad 158,5 tysiąca z budżetu miasta.


Co jednak bardziej ciekawe - i zarazem niepokojące - wbrew zapowiedziom przedstawicieli rządzącej Gdynią ekipy Wojciecha Szczurka, Urban Lab nie jest programem, "służącym wprowadzaniu trwałych rozwiązań podnoszących jakość życia w mieście" i miejscem "autentycznej i pogłębionej dyskusji na temat potrzeb i wyzwań, jakie stoją przed nowoczesnym miastem". Jak bowiem poinformował w imieniu prezydenta Gdyni jego zastępca Michał Guć, odrzucono ważny dla gdynian temat zagospodarowania Polanki Redłowskiej jako temat warsztatów współorganizowanych przez Urban Lab, gdyż "prezydent miasta nie ma możliwości pozytywnego ustosunkowania się do wszystkich kierowanych do niego listownie próśb". Ponadto miasto nie zamierza przeprowadzić szerokiej dyskusji na temat przyszłości Polanki Redłowskiej w Urban Lab.
— Temat przyszłości Polanki Redłowskiej jest prowadzony przez Biuro Planowania Przestrzennego a nie przez Urban Lab - skwitował Guć.


Przypomnijmy, według planów ekipy Wojciecha Szczurka na Polanie Redłowskiej miałaby zostać dopuszczona budowa prywatnego hotelu.
— Celem Urban Labu, który wynika z koncepcji, jest partycypacja mieszkańców jeśli chodzi o decyzje podejmowane w przestrzeni miejskiej, tymczasem dostałem wprost odpowiedź, że nie jest to temat dla Urban Lab - skomentował Bełbot. - Jest to dla mnie niezrozumiałe. Uważam, że to ucieczka od tej kwestii. W Urban Lab powinny się odbyć szerokie konsultacje dotyczące Polanki Redłowskiej, bo to jest na to miejsce.


Jak zapowiedział radny, będzie się przyglądał działalności Urban Labu, który pochłania sporo środków. Konieczne jest sprawdzanie, czy nie są one "przejadane".

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: