Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
niedziela, 28 czerwca 2020 16:17
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
Po raz kolejny w tym sezonie Lechia musiała gonić wynik. Od początk ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Radny sprawdzi, czy Urban Lab nie "przejada pieniędzy"

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 28 lutego 2020 16:19

altProgram Urban Lab miał służyć polepszeniu życia gdynian i posłużyć jako miejsce konsultacji w najważniejszych dla mieszkańców miasta sprawach. Taką niechybnie jest przyszłość zagospodarowania Polanki Redłowskiej. Jak się jednak okazuje, na dyskusję o kontrowersyjnych planach miasta dotyczących tej części Gdyni nie ma w Urban Lab miejsca.


"Pierwszy w Polsce Urban Lab, miejski program służący wprowadzaniu trwałych rozwiązań podnoszących jakość życia w mieście, startuje w Gdyni. Stosowną umowę podpisał w czwartek, 7 marca, Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. Dzięki pozyskaniu prawie 3,5 mln złotych z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w naszym mieście uruchomiony zostaje pionierski w skali kraju model współpracy mieszkańców, ekspertów i przedstawicieli struktur miejskich" - czytamy w serwisie prasowym Gdyni.


Jak dodali gdyńscy urzędnicy, kluczowe z punktu widzenia Urban Labu są doświadczenia Laboratorium Innowacji Społecznych w zakresie prowadzenia procesów konsultacyjnych i rozmów o mieście.
– Planujemy stworzenie miejsce autentycznej i pogłębionej dyskusji na temat potrzeb i wyzwań, jakie stoją przed nowoczesnym miastem – mówi Przemysław Górski z LIS, kierujący Urban Labem. – Urban Lab ma też charakter funkcjonalny, rozwiązania, które powstaną w ramach różnych ścieżek roboczych i tematycznych będą stanowiły efektywne metody radzenia sobie ze wcześniej przeanalizowanymi i stwierdzonymi wyzwaniami. Do współpracy i współtworzenia miejsca zaprosimy przedstawicieli różnych gdyńskich środowisk.


Funkcjonowaniu Urbnan Labu postanowił się przyjrzeć radny Marcin Bełbot. W odpowiedzi na jego interpelację władze Gdyni poinformowały, że koszt funkcjonowania Urban Lab w Gdyni w roku 2019 wyniósł ponad 604,5 tysiąca złotych, w tym ponad 158,5 tysiąca z budżetu miasta.


Co jednak bardziej ciekawe - i zarazem niepokojące - wbrew zapowiedziom przedstawicieli rządzącej Gdynią ekipy Wojciecha Szczurka, Urban Lab nie jest programem, "służącym wprowadzaniu trwałych rozwiązań podnoszących jakość życia w mieście" i miejscem "autentycznej i pogłębionej dyskusji na temat potrzeb i wyzwań, jakie stoją przed nowoczesnym miastem". Jak bowiem poinformował w imieniu prezydenta Gdyni jego zastępca Michał Guć, odrzucono ważny dla gdynian temat zagospodarowania Polanki Redłowskiej jako temat warsztatów współorganizowanych przez Urban Lab, gdyż "prezydent miasta nie ma możliwości pozytywnego ustosunkowania się do wszystkich kierowanych do niego listownie próśb". Ponadto miasto nie zamierza przeprowadzić szerokiej dyskusji na temat przyszłości Polanki Redłowskiej w Urban Lab.
— Temat przyszłości Polanki Redłowskiej jest prowadzony przez Biuro Planowania Przestrzennego a nie przez Urban Lab - skwitował Guć.


Przypomnijmy, według planów ekipy Wojciecha Szczurka na Polanie Redłowskiej miałaby zostać dopuszczona budowa prywatnego hotelu.
— Celem Urban Labu, który wynika z koncepcji, jest partycypacja mieszkańców jeśli chodzi o decyzje podejmowane w przestrzeni miejskiej, tymczasem dostałem wprost odpowiedź, że nie jest to temat dla Urban Lab - skomentował Bełbot. - Jest to dla mnie niezrozumiałe. Uważam, że to ucieczka od tej kwestii. W Urban Lab powinny się odbyć szerokie konsultacje dotyczące Polanki Redłowskiej, bo to jest na to miejsce.


Jak zapowiedział radny, będzie się przyglądał działalności Urban Labu, który pochłania sporo środków. Konieczne jest sprawdzanie, czy nie są one "przejadane".

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: