Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut... Ludzie prezydent Gdańska zarabiają lepiej niż... prezydent RP » Praca na rzecz gdańskiego Urzędu Miejskiego, czyli jego jednostek organizacyjnych i spółek z udziałe... 98 rocznica powstania Gedanii » Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji złożyła kwiaty i wieńce pod pomnikiem ...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
niedziela, 20 września 2020 19:13
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
Hokeiści Stoczniowca do 49 minuty grali niezły mecz z Tauronem
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
sobota, 19 września 2020 16:24
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
Taką Lechię kibice chcieliby oglądać częściej. Po dwóch

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
poniedziałek, 14 września 2020 11:23
Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
Pisząc o graficznych tekach poświęconych Gdańskowi nie sposób

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radny sprawdzi, czy Urban Lab nie "przejada pieniędzy"

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 28 lutego 2020 16:19

altProgram Urban Lab miał służyć polepszeniu życia gdynian i posłużyć jako miejsce konsultacji w najważniejszych dla mieszkańców miasta sprawach. Taką niechybnie jest przyszłość zagospodarowania Polanki Redłowskiej. Jak się jednak okazuje, na dyskusję o kontrowersyjnych planach miasta dotyczących tej części Gdyni nie ma w Urban Lab miejsca.


"Pierwszy w Polsce Urban Lab, miejski program służący wprowadzaniu trwałych rozwiązań podnoszących jakość życia w mieście, startuje w Gdyni. Stosowną umowę podpisał w czwartek, 7 marca, Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. Dzięki pozyskaniu prawie 3,5 mln złotych z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w naszym mieście uruchomiony zostaje pionierski w skali kraju model współpracy mieszkańców, ekspertów i przedstawicieli struktur miejskich" - czytamy w serwisie prasowym Gdyni.


Jak dodali gdyńscy urzędnicy, kluczowe z punktu widzenia Urban Labu są doświadczenia Laboratorium Innowacji Społecznych w zakresie prowadzenia procesów konsultacyjnych i rozmów o mieście.
– Planujemy stworzenie miejsce autentycznej i pogłębionej dyskusji na temat potrzeb i wyzwań, jakie stoją przed nowoczesnym miastem – mówi Przemysław Górski z LIS, kierujący Urban Labem. – Urban Lab ma też charakter funkcjonalny, rozwiązania, które powstaną w ramach różnych ścieżek roboczych i tematycznych będą stanowiły efektywne metody radzenia sobie ze wcześniej przeanalizowanymi i stwierdzonymi wyzwaniami. Do współpracy i współtworzenia miejsca zaprosimy przedstawicieli różnych gdyńskich środowisk.


Funkcjonowaniu Urbnan Labu postanowił się przyjrzeć radny Marcin Bełbot. W odpowiedzi na jego interpelację władze Gdyni poinformowały, że koszt funkcjonowania Urban Lab w Gdyni w roku 2019 wyniósł ponad 604,5 tysiąca złotych, w tym ponad 158,5 tysiąca z budżetu miasta.


Co jednak bardziej ciekawe - i zarazem niepokojące - wbrew zapowiedziom przedstawicieli rządzącej Gdynią ekipy Wojciecha Szczurka, Urban Lab nie jest programem, "służącym wprowadzaniu trwałych rozwiązań podnoszących jakość życia w mieście" i miejscem "autentycznej i pogłębionej dyskusji na temat potrzeb i wyzwań, jakie stoją przed nowoczesnym miastem". Jak bowiem poinformował w imieniu prezydenta Gdyni jego zastępca Michał Guć, odrzucono ważny dla gdynian temat zagospodarowania Polanki Redłowskiej jako temat warsztatów współorganizowanych przez Urban Lab, gdyż "prezydent miasta nie ma możliwości pozytywnego ustosunkowania się do wszystkich kierowanych do niego listownie próśb". Ponadto miasto nie zamierza przeprowadzić szerokiej dyskusji na temat przyszłości Polanki Redłowskiej w Urban Lab.
— Temat przyszłości Polanki Redłowskiej jest prowadzony przez Biuro Planowania Przestrzennego a nie przez Urban Lab - skwitował Guć.


Przypomnijmy, według planów ekipy Wojciecha Szczurka na Polanie Redłowskiej miałaby zostać dopuszczona budowa prywatnego hotelu.
— Celem Urban Labu, który wynika z koncepcji, jest partycypacja mieszkańców jeśli chodzi o decyzje podejmowane w przestrzeni miejskiej, tymczasem dostałem wprost odpowiedź, że nie jest to temat dla Urban Lab - skomentował Bełbot. - Jest to dla mnie niezrozumiałe. Uważam, że to ucieczka od tej kwestii. W Urban Lab powinny się odbyć szerokie konsultacje dotyczące Polanki Redłowskiej, bo to jest na to miejsce.


Jak zapowiedział radny, będzie się przyglądał działalności Urban Labu, który pochłania sporo środków. Konieczne jest sprawdzanie, czy nie są one "przejadane".

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: