Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdynianie w Gdyni nie mogą się budować, deweloperzy za to bez przeszkód

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 29 lutego 2020 20:45

altPrzedstawiciele gdyńskiej Samorządności z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele po raz kolejny udowodnili, że ważniejsi są dla nich deweloperzy, a nie zwykli mieszkańcy Gdyni. Uchwalili zmiany w planie zagospodarowania dla Kaczych Buków pod dyktando spółki, wcześniej odrzucając podobne prośby gdynian.


Opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości przez lutową sesją rady miejskiej w Gdyni zwołali specjalną konferencję prasową. Dotyczyła ona miejscowego planu zagospodarowania Kacze Buki. Czyli obszaru, jak podkreślali miejscy rajcy, bardzo ważnego dla miasta ze względu na usytuowanie w pobliżu projektowanej Trasy Kaszubskiej, rejonu, gdzie powstały pierwsze mieszkania z rządowego programu M-Plus.
- To miejsce, które jest zagrożone zmianą swojego krajobrazu – podkreślał Paweł Stolarczyk, radny Prawa i Sprawiedliwości. – Ta zmiana zaniepokoiła mieszkańców, którzy do planu wnieśli szereg uwag, podobnie jak nasz klub radnych. Niestety, prawie wszystkie przez władze Gdyni zostały rozpatrzone negatywnie. Jest to plan, który nieodwracalnie może zmienić wizerunek Kaczych Buków. Naszym zdaniem również zagrożony jest ekosystem tego miejsca, znajdującego się na pograniczu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, tam ma powstać zabudowa mieszkaniowa.


Jak podkreślił radny Marek Dudziński, decyzja w sprawie uchwalenia planu zagospodarowania dla Kaczych Buków może pokazać, że w Gdyni są równi i równiejsi.
- Że są tacy, którzy mogą się budować, i tacy, którzy nie mogą się budować – wyjaśniał. – W 2002 roku właściciele działek złożyli do prezydenta uwagi, że chcą się tam budować. Pan prezydent wtedy odpowiedział im, że nie ma takiej możliwości ze względu na dobro środowiska. W 2007 roku miała miejsce podobna sytuacja. Właściciele działek znów dowiedzieli się, że te tereny są potrzebne na rekreację, na sport. Stąd moje pytanie: co takiego się zmieniło, że dzisiaj w dosyć szybkim tempie, zmieniamy plan zagospodarowania przestrzennego? Otóż, zmienił się właściciel. Już nie są to osoby fizyczne, ale jest to spółka handlowa, jest to deweloper. Mamy więc jasny przykład na to, jak w Gdyni uchwala się plany zagospodarowania. Są to plany na życzenie dewelopera, są to plany , które nie służą mieszkańcom, które spowodują bardzo gęstą zabudowę. Co więcej, będzie tam dopuszczona niezwykle wysoka zabudowa.


Żadne argumenty – jak to zwykle bywa w Gdyni – do większości radnych przyzwyczajonych do bezdyskusyjnego podnoszenia rak za pomysłami władz miasta niekoniecznie służących mieszkańcom, nie trafiły. Ostatecznie za przyjęciem kontrowersyjnych zapisów planu zagospodarowania dla Kaczych Buków głosowało 18 radnych, przede wszystkim popleczników prezydenta Wojciecha Szczurka z Samorządności. Przeciwni byli radni Prawa i Sprawiedliwości. Dwóch radnych wstrzymało się od głosu.

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: