Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej, będące odpowiedzią na informacje zawarte w tekście Estery Fl... Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
niedziela, 29 marca 2020 13:52
XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
Malarska sztuka XIX wieku wstrząsnęła posadami Europy. Stare poglą ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdynianie w Gdyni nie mogą się budować, deweloperzy za to bez przeszkód

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 29 lutego 2020 20:45

altPrzedstawiciele gdyńskiej Samorządności z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele po raz kolejny udowodnili, że ważniejsi są dla nich deweloperzy, a nie zwykli mieszkańcy Gdyni. Uchwalili zmiany w planie zagospodarowania dla Kaczych Buków pod dyktando spółki, wcześniej odrzucając podobne prośby gdynian.


Opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości przez lutową sesją rady miejskiej w Gdyni zwołali specjalną konferencję prasową. Dotyczyła ona miejscowego planu zagospodarowania Kacze Buki. Czyli obszaru, jak podkreślali miejscy rajcy, bardzo ważnego dla miasta ze względu na usytuowanie w pobliżu projektowanej Trasy Kaszubskiej, rejonu, gdzie powstały pierwsze mieszkania z rządowego programu M-Plus.
- To miejsce, które jest zagrożone zmianą swojego krajobrazu – podkreślał Paweł Stolarczyk, radny Prawa i Sprawiedliwości. – Ta zmiana zaniepokoiła mieszkańców, którzy do planu wnieśli szereg uwag, podobnie jak nasz klub radnych. Niestety, prawie wszystkie przez władze Gdyni zostały rozpatrzone negatywnie. Jest to plan, który nieodwracalnie może zmienić wizerunek Kaczych Buków. Naszym zdaniem również zagrożony jest ekosystem tego miejsca, znajdującego się na pograniczu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, tam ma powstać zabudowa mieszkaniowa.


Jak podkreślił radny Marek Dudziński, decyzja w sprawie uchwalenia planu zagospodarowania dla Kaczych Buków może pokazać, że w Gdyni są równi i równiejsi.
- Że są tacy, którzy mogą się budować, i tacy, którzy nie mogą się budować – wyjaśniał. – W 2002 roku właściciele działek złożyli do prezydenta uwagi, że chcą się tam budować. Pan prezydent wtedy odpowiedział im, że nie ma takiej możliwości ze względu na dobro środowiska. W 2007 roku miała miejsce podobna sytuacja. Właściciele działek znów dowiedzieli się, że te tereny są potrzebne na rekreację, na sport. Stąd moje pytanie: co takiego się zmieniło, że dzisiaj w dosyć szybkim tempie, zmieniamy plan zagospodarowania przestrzennego? Otóż, zmienił się właściciel. Już nie są to osoby fizyczne, ale jest to spółka handlowa, jest to deweloper. Mamy więc jasny przykład na to, jak w Gdyni uchwala się plany zagospodarowania. Są to plany na życzenie dewelopera, są to plany , które nie służą mieszkańcom, które spowodują bardzo gęstą zabudowę. Co więcej, będzie tam dopuszczona niezwykle wysoka zabudowa.


Żadne argumenty – jak to zwykle bywa w Gdyni – do większości radnych przyzwyczajonych do bezdyskusyjnego podnoszenia rak za pomysłami władz miasta niekoniecznie służących mieszkańcom, nie trafiły. Ostatecznie za przyjęciem kontrowersyjnych zapisów planu zagospodarowania dla Kaczych Buków głosowało 18 radnych, przede wszystkim popleczników prezydenta Wojciecha Szczurka z Samorządności. Przeciwni byli radni Prawa i Sprawiedliwości. Dwóch radnych wstrzymało się od głosu.

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: