Srebrny jubileusz Rënk-u » Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk świętowało 25-lecie istnienia.- Nasz rynek istni... Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut... Ludzie prezydent Gdańska zarabiają lepiej niż... prezydent RP » Praca na rzecz gdańskiego Urzędu Miejskiego, czyli jego jednostek organizacyjnych i spółek z udziałe...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Zdunek Wybrzeże - Lokomotiv LIVE: 30:17 80:57
niedziela, 27 września 2020 10:14
Zdunek Wybrzeże - Lokomotiv LIVE: 30:17 80:57
Na godz. 14.00 zaplanowano rozpoczęcie meczu Zdunek Wybrzeże -
Lechia rozbiła Podbeskidzie
sobota, 26 września 2020 18:42
Lechia rozbiła Podbeskidzie
Dobrze gra się w tym sezonie Lechii z beniaminkami. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
poniedziałek, 14 września 2020 11:23
Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
Pisząc o graficznych tekach poświęconych Gdańskowi nie sposób

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdynianie w Gdyni nie mogą się budować, deweloperzy za to bez przeszkód

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 29 lutego 2020 20:45

altPrzedstawiciele gdyńskiej Samorządności z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele po raz kolejny udowodnili, że ważniejsi są dla nich deweloperzy, a nie zwykli mieszkańcy Gdyni. Uchwalili zmiany w planie zagospodarowania dla Kaczych Buków pod dyktando spółki, wcześniej odrzucając podobne prośby gdynian.


Opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości przez lutową sesją rady miejskiej w Gdyni zwołali specjalną konferencję prasową. Dotyczyła ona miejscowego planu zagospodarowania Kacze Buki. Czyli obszaru, jak podkreślali miejscy rajcy, bardzo ważnego dla miasta ze względu na usytuowanie w pobliżu projektowanej Trasy Kaszubskiej, rejonu, gdzie powstały pierwsze mieszkania z rządowego programu M-Plus.
- To miejsce, które jest zagrożone zmianą swojego krajobrazu – podkreślał Paweł Stolarczyk, radny Prawa i Sprawiedliwości. – Ta zmiana zaniepokoiła mieszkańców, którzy do planu wnieśli szereg uwag, podobnie jak nasz klub radnych. Niestety, prawie wszystkie przez władze Gdyni zostały rozpatrzone negatywnie. Jest to plan, który nieodwracalnie może zmienić wizerunek Kaczych Buków. Naszym zdaniem również zagrożony jest ekosystem tego miejsca, znajdującego się na pograniczu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, tam ma powstać zabudowa mieszkaniowa.


Jak podkreślił radny Marek Dudziński, decyzja w sprawie uchwalenia planu zagospodarowania dla Kaczych Buków może pokazać, że w Gdyni są równi i równiejsi.
- Że są tacy, którzy mogą się budować, i tacy, którzy nie mogą się budować – wyjaśniał. – W 2002 roku właściciele działek złożyli do prezydenta uwagi, że chcą się tam budować. Pan prezydent wtedy odpowiedział im, że nie ma takiej możliwości ze względu na dobro środowiska. W 2007 roku miała miejsce podobna sytuacja. Właściciele działek znów dowiedzieli się, że te tereny są potrzebne na rekreację, na sport. Stąd moje pytanie: co takiego się zmieniło, że dzisiaj w dosyć szybkim tempie, zmieniamy plan zagospodarowania przestrzennego? Otóż, zmienił się właściciel. Już nie są to osoby fizyczne, ale jest to spółka handlowa, jest to deweloper. Mamy więc jasny przykład na to, jak w Gdyni uchwala się plany zagospodarowania. Są to plany na życzenie dewelopera, są to plany , które nie służą mieszkańcom, które spowodują bardzo gęstą zabudowę. Co więcej, będzie tam dopuszczona niezwykle wysoka zabudowa.


Żadne argumenty – jak to zwykle bywa w Gdyni – do większości radnych przyzwyczajonych do bezdyskusyjnego podnoszenia rak za pomysłami władz miasta niekoniecznie służących mieszkańcom, nie trafiły. Ostatecznie za przyjęciem kontrowersyjnych zapisów planu zagospodarowania dla Kaczych Buków głosowało 18 radnych, przede wszystkim popleczników prezydenta Wojciecha Szczurka z Samorządności. Przeciwni byli radni Prawa i Sprawiedliwości. Dwóch radnych wstrzymało się od głosu.

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: