Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw... Komunikat dyrektora MIIWŚ dotyczący budowy Muzeum Westerplatte i Wojny... » Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki, wydał komunikat w związku z wydaniem... Grzegorz Bierecki: Skala wyzwań jest ogromna » Z Grzegorzem Biereckim, spółdzielcą, przedsiębiorcą, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-... Pożar w chojnickim hospicjum: biegły uzupełnił opinię » Na skutek tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum 6 stycznia br. zginęły cztery osoby, 20 pensjona... Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp... Sierpniowa rocznica » Główne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” o... Porozmawiajmy o „Solidarności” na antenie Radia Gdańsk » Na antenie Radia Gdańsk w środę 5 sierpnia br. wyemitowana zostanie pierwsza z cyklu audycji pt. „Po... Odszedł wizjoner biznesu. Piotr Soyka nie żyje » Piotr Soyka, twórca i wieloletni prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, autor globalnego suk...
Reklama
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
niedziela, 09 sierpnia 2020 17:06
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spó ...
Liderzy Zdunek Wybrzeże
niedziela, 09 sierpnia 2020 13:36
Liderzy Zdunek Wybrzeże
eWinner Apator boleśnie zweryfikował formę Zdunek Wybrzeże. Podopi ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdynia: „Dzięki” chaosowi w urzędzie, gdynianie zapłacą potrójnie

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 lutego 2020 16:58

altPo raz kolejny gdyńscy urzędnicy z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele popisali się nieudolnym planowaniem miejskich inwestycji. Według miejscowej opozycji władze miasta przyznały wprost, „że w wyniku nieprzemyślanych decyzji i, co za tym idzie, zmienianych planach, mieszkańcy ponownie zapłacą za to samo”.


Przypomnijmy, gdyńscy radni Prawa i Sprawiedliwości mają do władz miasta szereg pytań m.in. o powody zmian w koncepcji dotyczącej przyszłości ulicy Chwarznieńskiej. To efekt informacji magistratu, który pod koniec 2019 roku podał, iż „ulica Chwarznieńska - na odcinku witomińskim zaprojektowana będzie jako droga jednojezdniowa o dwóch pasach ruchu, po jednym w każdym kierunku od ul. Małokackiej do ul. Słonecznej. Droga zyska także nowe zatoki autobusowe i sygnalizację świetlną. Wzdłuż jezdni wykonane zostaną chodniki, nowe oświetlenie oraz odwodnienie. Droga rowerowa zlokalizowana zostanie poza pasem jezdni”.


A z tym się wiąże zmiana koncepcji, która wygeneruje dodatkowe koszty dla budżetu, a więc i dla kieszeni mieszkańców Gdyni. Według gdyńskiej opozycji mieszkańcy przez chaotyczne decyzje władz miasta, rządzonego przez ekipę Wojciecha Szczurka, poniosą dodatkowe koszty - koszty, które będzie trzeba ponieść na opracowanie projektu nowej koncepcji przebudowy wspomnianej ulicy.


Warto dodać, że władze Gdyni przeznaczyły 1,4 mln zł na opracowanie pierwszej koncepcji przebudowy ul. Chwarznieńskiej.
— I tu pytam Pana Prezydenta: Czy nowa koncepcja, wiąże się z potrzebą opracowania nowej dokumentacji projektowej? Jeśli tak, to w jakim zakresie? Ile będzie kosztować opracowanie ww. dokumentacji dotyczącej nowej koncepcji przebudowy ul. Chwarznieńskiej? – chciał się dowiedzieć Marek Dudziński, radny PiS.


Zarówno on, jak i jego kolega z klubu Paweł Stolarczyk w tej sprawie złożyli niezależne interpelacje na biurka włodarzy miasta.
- Planowana zmiana przebudowy ulicy Chwarznieńskiej wiąże się z koniecznością opracowania nowej dokumentacji projektowej w zakresie zmiany układu drogowego. Obecnie trwa procedura przetargowa na opracowanie zamiennej dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Chwarznieńskiej. Po wyborze wykonawcy prac projektach znany będzie koszt wykonania wyżej wymienionej dokumentacji - poinformował w odpowiedzi na interpelację Marka Dudzińskiego Marek Łucyk, zastępca prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.


Z kolei Łucyk w odpowiedzi na interwencję Pawła Stolarczyka przyznał, że "przyczyną zmiany planów przebudowy ul. Chwarznieńskiej jest planowana budowa obwodnicy Witomina, dla której w 2019 roku ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji i projektowo-kosztorysowej".


A to wygląda jak swoisty, gdyński, urzędniczy chaos...
- Dokładnie tak. Władze miasta przyznały wprost, że w wyniku nieprzemyślanych decyzji i, co za tym idzie, zmienianych planach, mieszkańcy drugi raz zapłacą za to samo – skomentował Dudziński. - Ale tak naprawdę mieszkańcy płacą trzykrotnie. Po pierwsze, finansowo - o to 1,5 mln za poprzedni projekt idzie do śmieci. Po drugie, ponosimy koszt alternatywny w postaci środków, które zamiast pójść na inny cel: remonty dróg, chodników itd. pójdą znowu na to samo - czyli projekt Chwarznieńskiej. Ostatni koszt to czas. Gdyby zrealizować poprzedni projekt to już mieszkańcy mogliby cieszyć się z zakończonego remontu i szybciej dojeżdżać do domów. W obecnej sytuacji ta inwestycja jest odwlekana. Trzeba zrobić nowy projekt, znaleźć wykonawcę w przetargu i wreszcie wykonać inwestycję. Minimum 1,5 - 2 lata. W sumie mieszkańcy będą czekać ok. 8 - 10 lat na prostą inwestycję. To źle świadczy o rządzących w naszym mieście – skwitował radny gdyńskiej opozycji.

raz

Related news items:
Newer news items:
Older news items: