ERGO Hestia uzbraja ratowników medycznych. Milion złotych na najważnie... » Ratownicy medyczni są dziś na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Narażają zdrowie i życie... Kogo zaraził marszałek - dekontaminacja w urzędzie » Zarażony koronawirusem Marszałek Struk trafił na kwarantannę do Instytutu Medycyny Morskiej UCK w Gd... Nie żyje Krzysztof Penderecki » Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, światowy autorytet w dziedzinie muzyki klasycznej Krzysz... Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem » Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zarażonych koronawirusem. Wśród 36 os... 2 mln zł na paliwo dla szpitali zakaźnych w całej Polsce od LOTOSU » Koncern z Gdańska uruchamia kolejną akcję wsparcia instytucji zmagających się z pandemią koronawirus... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » Fundacja Energa przeznaczyła blisko milion złotych na wsparcie szpitala specjalistycznego w Wejherow... myGdansk.pl apeluje do Dulkiewicz: uwolnić parkingi, obniżyć opłaty » Stowarzyszenie myGdańsk.pl wystosowało do władz Miasta Gdańska apel, w którym wzywa gdański samorząd... Zmarł Maciej Kosycarz » Nie żyje Maciej Kosycarz, miłośnik Gdańska, świetny fotoreporter. Chorował na raka. Wyszedł z chorob... Jerzy Karpiński: Szczepionka najszybciej za rok » Z lek. med. Jerzym Karpińskim, dyrektorem Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (lekarze... Nowe zasady bezpieczeństwa, ograniczające swobodne przemieszczanie się... » Premier Mateusz Morawiecki podjął dalsze, obostrzające i dyscyplinujące decyzje dotyczące walki z CO...
Reklama
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
sobota, 28 marca 2020 21:43
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zara ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Cięcia płac zawodników i problemy kadrowe Lechii
niedziela, 29 marca 2020 12:39
Cięcia płac zawodników i problemy kadrowe Lechii
Zagrożenie pandemiczne daje się mocno we znaki wszystkim ekstraklaso ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdynia: „Dzięki” chaosowi w urzędzie, gdynianie zapłacą potrójnie

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 lutego 2020 16:58

altPo raz kolejny gdyńscy urzędnicy z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele popisali się nieudolnym planowaniem miejskich inwestycji. Według miejscowej opozycji władze miasta przyznały wprost, „że w wyniku nieprzemyślanych decyzji i, co za tym idzie, zmienianych planach, mieszkańcy ponownie zapłacą za to samo”.


Przypomnijmy, gdyńscy radni Prawa i Sprawiedliwości mają do władz miasta szereg pytań m.in. o powody zmian w koncepcji dotyczącej przyszłości ulicy Chwarznieńskiej. To efekt informacji magistratu, który pod koniec 2019 roku podał, iż „ulica Chwarznieńska - na odcinku witomińskim zaprojektowana będzie jako droga jednojezdniowa o dwóch pasach ruchu, po jednym w każdym kierunku od ul. Małokackiej do ul. Słonecznej. Droga zyska także nowe zatoki autobusowe i sygnalizację świetlną. Wzdłuż jezdni wykonane zostaną chodniki, nowe oświetlenie oraz odwodnienie. Droga rowerowa zlokalizowana zostanie poza pasem jezdni”.


A z tym się wiąże zmiana koncepcji, która wygeneruje dodatkowe koszty dla budżetu, a więc i dla kieszeni mieszkańców Gdyni. Według gdyńskiej opozycji mieszkańcy przez chaotyczne decyzje władz miasta, rządzonego przez ekipę Wojciecha Szczurka, poniosą dodatkowe koszty - koszty, które będzie trzeba ponieść na opracowanie projektu nowej koncepcji przebudowy wspomnianej ulicy.


Warto dodać, że władze Gdyni przeznaczyły 1,4 mln zł na opracowanie pierwszej koncepcji przebudowy ul. Chwarznieńskiej.
— I tu pytam Pana Prezydenta: Czy nowa koncepcja, wiąże się z potrzebą opracowania nowej dokumentacji projektowej? Jeśli tak, to w jakim zakresie? Ile będzie kosztować opracowanie ww. dokumentacji dotyczącej nowej koncepcji przebudowy ul. Chwarznieńskiej? – chciał się dowiedzieć Marek Dudziński, radny PiS.


Zarówno on, jak i jego kolega z klubu Paweł Stolarczyk w tej sprawie złożyli niezależne interpelacje na biurka włodarzy miasta.
- Planowana zmiana przebudowy ulicy Chwarznieńskiej wiąże się z koniecznością opracowania nowej dokumentacji projektowej w zakresie zmiany układu drogowego. Obecnie trwa procedura przetargowa na opracowanie zamiennej dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Chwarznieńskiej. Po wyborze wykonawcy prac projektach znany będzie koszt wykonania wyżej wymienionej dokumentacji - poinformował w odpowiedzi na interpelację Marka Dudzińskiego Marek Łucyk, zastępca prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.


Z kolei Łucyk w odpowiedzi na interwencję Pawła Stolarczyka przyznał, że "przyczyną zmiany planów przebudowy ul. Chwarznieńskiej jest planowana budowa obwodnicy Witomina, dla której w 2019 roku ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji i projektowo-kosztorysowej".


A to wygląda jak swoisty, gdyński, urzędniczy chaos...
- Dokładnie tak. Władze miasta przyznały wprost, że w wyniku nieprzemyślanych decyzji i, co za tym idzie, zmienianych planach, mieszkańcy drugi raz zapłacą za to samo – skomentował Dudziński. - Ale tak naprawdę mieszkańcy płacą trzykrotnie. Po pierwsze, finansowo - o to 1,5 mln za poprzedni projekt idzie do śmieci. Po drugie, ponosimy koszt alternatywny w postaci środków, które zamiast pójść na inny cel: remonty dróg, chodników itd. pójdą znowu na to samo - czyli projekt Chwarznieńskiej. Ostatni koszt to czas. Gdyby zrealizować poprzedni projekt to już mieszkańcy mogliby cieszyć się z zakończonego remontu i szybciej dojeżdżać do domów. W obecnej sytuacji ta inwestycja jest odwlekana. Trzeba zrobić nowy projekt, znaleźć wykonawcę w przetargu i wreszcie wykonać inwestycję. Minimum 1,5 - 2 lata. W sumie mieszkańcy będą czekać ok. 8 - 10 lat na prostą inwestycję. To źle świadczy o rządzących w naszym mieście – skwitował radny gdyńskiej opozycji.

raz

Related news items:
Newer news items:
Older news items: