Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdynia: „Dzięki” chaosowi w urzędzie, gdynianie zapłacą potrójnie

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 lutego 2020 16:58

altPo raz kolejny gdyńscy urzędnicy z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele popisali się nieudolnym planowaniem miejskich inwestycji. Według miejscowej opozycji władze miasta przyznały wprost, „że w wyniku nieprzemyślanych decyzji i, co za tym idzie, zmienianych planach, mieszkańcy ponownie zapłacą za to samo”.


Przypomnijmy, gdyńscy radni Prawa i Sprawiedliwości mają do władz miasta szereg pytań m.in. o powody zmian w koncepcji dotyczącej przyszłości ulicy Chwarznieńskiej. To efekt informacji magistratu, który pod koniec 2019 roku podał, iż „ulica Chwarznieńska - na odcinku witomińskim zaprojektowana będzie jako droga jednojezdniowa o dwóch pasach ruchu, po jednym w każdym kierunku od ul. Małokackiej do ul. Słonecznej. Droga zyska także nowe zatoki autobusowe i sygnalizację świetlną. Wzdłuż jezdni wykonane zostaną chodniki, nowe oświetlenie oraz odwodnienie. Droga rowerowa zlokalizowana zostanie poza pasem jezdni”.


A z tym się wiąże zmiana koncepcji, która wygeneruje dodatkowe koszty dla budżetu, a więc i dla kieszeni mieszkańców Gdyni. Według gdyńskiej opozycji mieszkańcy przez chaotyczne decyzje władz miasta, rządzonego przez ekipę Wojciecha Szczurka, poniosą dodatkowe koszty - koszty, które będzie trzeba ponieść na opracowanie projektu nowej koncepcji przebudowy wspomnianej ulicy.


Warto dodać, że władze Gdyni przeznaczyły 1,4 mln zł na opracowanie pierwszej koncepcji przebudowy ul. Chwarznieńskiej.
— I tu pytam Pana Prezydenta: Czy nowa koncepcja, wiąże się z potrzebą opracowania nowej dokumentacji projektowej? Jeśli tak, to w jakim zakresie? Ile będzie kosztować opracowanie ww. dokumentacji dotyczącej nowej koncepcji przebudowy ul. Chwarznieńskiej? – chciał się dowiedzieć Marek Dudziński, radny PiS.


Zarówno on, jak i jego kolega z klubu Paweł Stolarczyk w tej sprawie złożyli niezależne interpelacje na biurka włodarzy miasta.
- Planowana zmiana przebudowy ulicy Chwarznieńskiej wiąże się z koniecznością opracowania nowej dokumentacji projektowej w zakresie zmiany układu drogowego. Obecnie trwa procedura przetargowa na opracowanie zamiennej dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Chwarznieńskiej. Po wyborze wykonawcy prac projektach znany będzie koszt wykonania wyżej wymienionej dokumentacji - poinformował w odpowiedzi na interpelację Marka Dudzińskiego Marek Łucyk, zastępca prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.


Z kolei Łucyk w odpowiedzi na interwencję Pawła Stolarczyka przyznał, że "przyczyną zmiany planów przebudowy ul. Chwarznieńskiej jest planowana budowa obwodnicy Witomina, dla której w 2019 roku ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji i projektowo-kosztorysowej".


A to wygląda jak swoisty, gdyński, urzędniczy chaos...
- Dokładnie tak. Władze miasta przyznały wprost, że w wyniku nieprzemyślanych decyzji i, co za tym idzie, zmienianych planach, mieszkańcy drugi raz zapłacą za to samo – skomentował Dudziński. - Ale tak naprawdę mieszkańcy płacą trzykrotnie. Po pierwsze, finansowo - o to 1,5 mln za poprzedni projekt idzie do śmieci. Po drugie, ponosimy koszt alternatywny w postaci środków, które zamiast pójść na inny cel: remonty dróg, chodników itd. pójdą znowu na to samo - czyli projekt Chwarznieńskiej. Ostatni koszt to czas. Gdyby zrealizować poprzedni projekt to już mieszkańcy mogliby cieszyć się z zakończonego remontu i szybciej dojeżdżać do domów. W obecnej sytuacji ta inwestycja jest odwlekana. Trzeba zrobić nowy projekt, znaleźć wykonawcę w przetargu i wreszcie wykonać inwestycję. Minimum 1,5 - 2 lata. W sumie mieszkańcy będą czekać ok. 8 - 10 lat na prostą inwestycję. To źle świadczy o rządzących w naszym mieście – skwitował radny gdyńskiej opozycji.

raz

Related news items:
Newer news items:
Older news items: