Program wydarzeń z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych » Patriotyzm, odwaga, niezłomność, tymi cechami odznaczali się żołnierze polskiego powojennego podziem... Robyg triumfuje – Gedania przegrywa » Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prokuratorii Generalnej Skarbu Państw... Radio Gdańsk: 7 osób z zarzutami w sprawie finału WOŚP, podczas któreg... » 7 osób usłyszało zarzuty w związku z nieprawidłowościami podczas organizacji finału Wielkiej Orkiest... Stanowisko Kluby Radnych Prawa i Sprawiedliwości Sejmiku Województwa P... » Stanowisko Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Sejmiku Pomorskim odnośnie wydarzeń podczas 100-nej... Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe...
Reklama
Robyg triumfuje – Gedania przegrywa
środa, 26 lutego 2020 12:42
Robyg triumfuje – Gedania przegrywa
Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prok ...
LOTOS PKH wygrał hokejową bitwę i nadal liczy się w walce o półfinał play off
wtorek, 25 lutego 2020 22:10
LOTOS PKH wygrał hokejową bitwę i nadal liczy się w walce o półfinał play off
Hokeiści LOTOS-u PKH wykorzystali atut własnego lodu i w trzecim mec ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Malarstwo z ekfrazą
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdynia: „Dzięki” chaosowi w urzędzie, gdynianie zapłacą potrójnie

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 lutego 2020 16:58

altPo raz kolejny gdyńscy urzędnicy z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele popisali się nieudolnym planowaniem miejskich inwestycji. Według miejscowej opozycji władze miasta przyznały wprost, „że w wyniku nieprzemyślanych decyzji i, co za tym idzie, zmienianych planach, mieszkańcy ponownie zapłacą za to samo”.


Przypomnijmy, gdyńscy radni Prawa i Sprawiedliwości mają do władz miasta szereg pytań m.in. o powody zmian w koncepcji dotyczącej przyszłości ulicy Chwarznieńskiej. To efekt informacji magistratu, który pod koniec 2019 roku podał, iż „ulica Chwarznieńska - na odcinku witomińskim zaprojektowana będzie jako droga jednojezdniowa o dwóch pasach ruchu, po jednym w każdym kierunku od ul. Małokackiej do ul. Słonecznej. Droga zyska także nowe zatoki autobusowe i sygnalizację świetlną. Wzdłuż jezdni wykonane zostaną chodniki, nowe oświetlenie oraz odwodnienie. Droga rowerowa zlokalizowana zostanie poza pasem jezdni”.


A z tym się wiąże zmiana koncepcji, która wygeneruje dodatkowe koszty dla budżetu, a więc i dla kieszeni mieszkańców Gdyni. Według gdyńskiej opozycji mieszkańcy przez chaotyczne decyzje władz miasta, rządzonego przez ekipę Wojciecha Szczurka, poniosą dodatkowe koszty - koszty, które będzie trzeba ponieść na opracowanie projektu nowej koncepcji przebudowy wspomnianej ulicy.


Warto dodać, że władze Gdyni przeznaczyły 1,4 mln zł na opracowanie pierwszej koncepcji przebudowy ul. Chwarznieńskiej.
— I tu pytam Pana Prezydenta: Czy nowa koncepcja, wiąże się z potrzebą opracowania nowej dokumentacji projektowej? Jeśli tak, to w jakim zakresie? Ile będzie kosztować opracowanie ww. dokumentacji dotyczącej nowej koncepcji przebudowy ul. Chwarznieńskiej? – chciał się dowiedzieć Marek Dudziński, radny PiS.


Zarówno on, jak i jego kolega z klubu Paweł Stolarczyk w tej sprawie złożyli niezależne interpelacje na biurka włodarzy miasta.
- Planowana zmiana przebudowy ulicy Chwarznieńskiej wiąże się z koniecznością opracowania nowej dokumentacji projektowej w zakresie zmiany układu drogowego. Obecnie trwa procedura przetargowa na opracowanie zamiennej dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Chwarznieńskiej. Po wyborze wykonawcy prac projektach znany będzie koszt wykonania wyżej wymienionej dokumentacji - poinformował w odpowiedzi na interpelację Marka Dudzińskiego Marek Łucyk, zastępca prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.


Z kolei Łucyk w odpowiedzi na interwencję Pawła Stolarczyka przyznał, że "przyczyną zmiany planów przebudowy ul. Chwarznieńskiej jest planowana budowa obwodnicy Witomina, dla której w 2019 roku ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji i projektowo-kosztorysowej".


A to wygląda jak swoisty, gdyński, urzędniczy chaos...
- Dokładnie tak. Władze miasta przyznały wprost, że w wyniku nieprzemyślanych decyzji i, co za tym idzie, zmienianych planach, mieszkańcy drugi raz zapłacą za to samo – skomentował Dudziński. - Ale tak naprawdę mieszkańcy płacą trzykrotnie. Po pierwsze, finansowo - o to 1,5 mln za poprzedni projekt idzie do śmieci. Po drugie, ponosimy koszt alternatywny w postaci środków, które zamiast pójść na inny cel: remonty dróg, chodników itd. pójdą znowu na to samo - czyli projekt Chwarznieńskiej. Ostatni koszt to czas. Gdyby zrealizować poprzedni projekt to już mieszkańcy mogliby cieszyć się z zakończonego remontu i szybciej dojeżdżać do domów. W obecnej sytuacji ta inwestycja jest odwlekana. Trzeba zrobić nowy projekt, znaleźć wykonawcę w przetargu i wreszcie wykonać inwestycję. Minimum 1,5 - 2 lata. W sumie mieszkańcy będą czekać ok. 8 - 10 lat na prostą inwestycję. To źle świadczy o rządzących w naszym mieście – skwitował radny gdyńskiej opozycji.

raz

Related news items:
Newer news items:
Older news items: