Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zasypane Trójmiasto

altGdańsk, Sopot i Gdynię nawiedziły dzisiejszej nocy ciężkie opady śniegu. Efekt? Zasypane są drogi, parkingi, chodniki, parki i skwerki. Z powodu warunków atmosferycznych rano zamknięte były dwa wjazdy na obwodnice z Karwin i z Chyloni w Gdyni. W Gdańsku trudno przejezdna była ulica Świętokrzyska w kierunku obwodnicy.


Kierowcy, którzy chcieli dzisiaj dojechać rano do pracy musieli zmagać się z grubą warstwą śniegu leżącą na drogach. Najgorzej wyglądała sytuacja w Gdyni, gdzie rano, na godzinę, zamknięto dwa wjazdy na obwodnice.
- Z powodu trudnych warunków atmosferycznych na godzinę zamknięte zostały dwa wjazdy na obwodnicę z Gdyni – Od Karwin w kierunku Chyloni dla wszystkich pojazdów, a z Chyloni w kierunku Gdańska dla pojazdów ciężarowych. Duże utrudnienia wystąpiły również na Estakadzie Kwiatkowskiego, gdzie wywrócił się tir. Na chwilę obecną sytuacja jest już opanowana – zapewnia podkomisarz Dorota Podhorecka - Kłos, rzecznik prasowy gdyńskiej policji.


Również w Gdańsku kierowcy mieli duże problemem z dojazdem do pracy. Śnieg i błoto pośniegowe sparaliżowały rano ulicę Świętokrzyską w kierunku obwodnicy. Na szczęście nie przełożyło się to na większą ilość stłuczek.
- Z powodu trudnych warunków atmosferycznych ruch samochodowy na ulicy Świętokrzyskiej w kierunku obwodnicy był dzisiaj całkowicie sparaliżowany. Nie odnotowaliśmy jednak większej liczby kolizji niż zwykle, a nawet ich liczba jest trochę mniejsza. Część kierowców została pewnie w domu, część skorzystała z komunikacji miejskiej, a ci którzy wyjechali, ze względu na panujące warunki pewnie bardziej starannie przestrzegali przepisów ruchu drogowego – mówi aspirant Magdalena Michalewska, rzecznik prasowy gdańskiej policji.


Duże opady śniegu zapowiadane były od kilku dni, ale niewielu spodziewało się takiego ataku zimy. Poranny dojazd do pracy to dla wielu mieszkańców prawdziwa udręka.
- Dzisiaj jazda autem to sport ekstremalny. Jadąc Słowackiego w stronę obwodnicy miejscami widać oblodzenia. Nawet wydostanie się spod domu jest trudne. Nikt nie odśnieża parkingu, więc zanim wyjechałem musiałem namęczyć się z łopatą. Tak nie powinno być! Nie mieszkam przecież w lesie, ale w środku miasta! – mówi oburzony pan Adam – mieszkaniec gdańskiej Zaspy.


Jak tłumaczy Rafał Jaworski z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, drogowcy robią co mogą, ale poranne opady były tak intensywne, że nie wyrabiali się z usuwaniem śniegu na bieżąco.
- Najwięcej problemów mieliśmy w dzielnicach południowych i wzdłuż obwodnicy. Tam opady były największe. Drogi, które odśnieżyliśmy w nocy zasypało w trzy godziny dzisiaj rano. Teraz sytuacja jest już opanowana. Główne ciągi komunikacyjne są już czarne. Obecnie staramy się dotrzeć do dróg trzeciorzędnych, tak aby wszystkie były przejezdne. Na bieżąco usuwamy również śnieg z przystanków i chodników. Do wieczora wszystkie powinny być uprzątnięte – przekonuje Rafał Jaworski z ZDIZ w Gdańsku.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież