Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zasypane Trójmiasto

altGdańsk, Sopot i Gdynię nawiedziły dzisiejszej nocy ciężkie opady śniegu. Efekt? Zasypane są drogi, parkingi, chodniki, parki i skwerki. Z powodu warunków atmosferycznych rano zamknięte były dwa wjazdy na obwodnice z Karwin i z Chyloni w Gdyni. W Gdańsku trudno przejezdna była ulica Świętokrzyska w kierunku obwodnicy.


Kierowcy, którzy chcieli dzisiaj dojechać rano do pracy musieli zmagać się z grubą warstwą śniegu leżącą na drogach. Najgorzej wyglądała sytuacja w Gdyni, gdzie rano, na godzinę, zamknięto dwa wjazdy na obwodnice.
- Z powodu trudnych warunków atmosferycznych na godzinę zamknięte zostały dwa wjazdy na obwodnicę z Gdyni – Od Karwin w kierunku Chyloni dla wszystkich pojazdów, a z Chyloni w kierunku Gdańska dla pojazdów ciężarowych. Duże utrudnienia wystąpiły również na Estakadzie Kwiatkowskiego, gdzie wywrócił się tir. Na chwilę obecną sytuacja jest już opanowana – zapewnia podkomisarz Dorota Podhorecka - Kłos, rzecznik prasowy gdyńskiej policji.


Również w Gdańsku kierowcy mieli duże problemem z dojazdem do pracy. Śnieg i błoto pośniegowe sparaliżowały rano ulicę Świętokrzyską w kierunku obwodnicy. Na szczęście nie przełożyło się to na większą ilość stłuczek.
- Z powodu trudnych warunków atmosferycznych ruch samochodowy na ulicy Świętokrzyskiej w kierunku obwodnicy był dzisiaj całkowicie sparaliżowany. Nie odnotowaliśmy jednak większej liczby kolizji niż zwykle, a nawet ich liczba jest trochę mniejsza. Część kierowców została pewnie w domu, część skorzystała z komunikacji miejskiej, a ci którzy wyjechali, ze względu na panujące warunki pewnie bardziej starannie przestrzegali przepisów ruchu drogowego – mówi aspirant Magdalena Michalewska, rzecznik prasowy gdańskiej policji.


Duże opady śniegu zapowiadane były od kilku dni, ale niewielu spodziewało się takiego ataku zimy. Poranny dojazd do pracy to dla wielu mieszkańców prawdziwa udręka.
- Dzisiaj jazda autem to sport ekstremalny. Jadąc Słowackiego w stronę obwodnicy miejscami widać oblodzenia. Nawet wydostanie się spod domu jest trudne. Nikt nie odśnieża parkingu, więc zanim wyjechałem musiałem namęczyć się z łopatą. Tak nie powinno być! Nie mieszkam przecież w lesie, ale w środku miasta! – mówi oburzony pan Adam – mieszkaniec gdańskiej Zaspy.


Jak tłumaczy Rafał Jaworski z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, drogowcy robią co mogą, ale poranne opady były tak intensywne, że nie wyrabiali się z usuwaniem śniegu na bieżąco.
- Najwięcej problemów mieliśmy w dzielnicach południowych i wzdłuż obwodnicy. Tam opady były największe. Drogi, które odśnieżyliśmy w nocy zasypało w trzy godziny dzisiaj rano. Teraz sytuacja jest już opanowana. Główne ciągi komunikacyjne są już czarne. Obecnie staramy się dotrzeć do dróg trzeciorzędnych, tak aby wszystkie były przejezdne. Na bieżąco usuwamy również śnieg z przystanków i chodników. Do wieczora wszystkie powinny być uprzątnięte – przekonuje Rafał Jaworski z ZDIZ w Gdańsku.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież