Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zasypane Trójmiasto

altGdańsk, Sopot i Gdynię nawiedziły dzisiejszej nocy ciężkie opady śniegu. Efekt? Zasypane są drogi, parkingi, chodniki, parki i skwerki. Z powodu warunków atmosferycznych rano zamknięte były dwa wjazdy na obwodnice z Karwin i z Chyloni w Gdyni. W Gdańsku trudno przejezdna była ulica Świętokrzyska w kierunku obwodnicy.


Kierowcy, którzy chcieli dzisiaj dojechać rano do pracy musieli zmagać się z grubą warstwą śniegu leżącą na drogach. Najgorzej wyglądała sytuacja w Gdyni, gdzie rano, na godzinę, zamknięto dwa wjazdy na obwodnice.
- Z powodu trudnych warunków atmosferycznych na godzinę zamknięte zostały dwa wjazdy na obwodnicę z Gdyni – Od Karwin w kierunku Chyloni dla wszystkich pojazdów, a z Chyloni w kierunku Gdańska dla pojazdów ciężarowych. Duże utrudnienia wystąpiły również na Estakadzie Kwiatkowskiego, gdzie wywrócił się tir. Na chwilę obecną sytuacja jest już opanowana – zapewnia podkomisarz Dorota Podhorecka - Kłos, rzecznik prasowy gdyńskiej policji.


Również w Gdańsku kierowcy mieli duże problemem z dojazdem do pracy. Śnieg i błoto pośniegowe sparaliżowały rano ulicę Świętokrzyską w kierunku obwodnicy. Na szczęście nie przełożyło się to na większą ilość stłuczek.
- Z powodu trudnych warunków atmosferycznych ruch samochodowy na ulicy Świętokrzyskiej w kierunku obwodnicy był dzisiaj całkowicie sparaliżowany. Nie odnotowaliśmy jednak większej liczby kolizji niż zwykle, a nawet ich liczba jest trochę mniejsza. Część kierowców została pewnie w domu, część skorzystała z komunikacji miejskiej, a ci którzy wyjechali, ze względu na panujące warunki pewnie bardziej starannie przestrzegali przepisów ruchu drogowego – mówi aspirant Magdalena Michalewska, rzecznik prasowy gdańskiej policji.


Duże opady śniegu zapowiadane były od kilku dni, ale niewielu spodziewało się takiego ataku zimy. Poranny dojazd do pracy to dla wielu mieszkańców prawdziwa udręka.
- Dzisiaj jazda autem to sport ekstremalny. Jadąc Słowackiego w stronę obwodnicy miejscami widać oblodzenia. Nawet wydostanie się spod domu jest trudne. Nikt nie odśnieża parkingu, więc zanim wyjechałem musiałem namęczyć się z łopatą. Tak nie powinno być! Nie mieszkam przecież w lesie, ale w środku miasta! – mówi oburzony pan Adam – mieszkaniec gdańskiej Zaspy.


Jak tłumaczy Rafał Jaworski z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, drogowcy robią co mogą, ale poranne opady były tak intensywne, że nie wyrabiali się z usuwaniem śniegu na bieżąco.
- Najwięcej problemów mieliśmy w dzielnicach południowych i wzdłuż obwodnicy. Tam opady były największe. Drogi, które odśnieżyliśmy w nocy zasypało w trzy godziny dzisiaj rano. Teraz sytuacja jest już opanowana. Główne ciągi komunikacyjne są już czarne. Obecnie staramy się dotrzeć do dróg trzeciorzędnych, tak aby wszystkie były przejezdne. Na bieżąco usuwamy również śnieg z przystanków i chodników. Do wieczora wszystkie powinny być uprzątnięte – przekonuje Rafał Jaworski z ZDIZ w Gdańsku.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież