Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... Polowanie na Obajtka. Komu i dlaczego przeszkadza prezes PKN Orlen » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki... Radni PiS chcą sprawdzenia kosztów usług prawnych podmiotów zewnętrzny... » W związku z karą finansową w wysokości 1 mln zł, nałożoną przez Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora... „Republik Polen” – niemiecki plan mordu » Znajdujący się w Gdańsku-Wrzeszczu stadion Klubu Sportowego Gedania wraz z kościołem św. Stanisława ... Muzeum II Wojny Światowej - To już 4 lata » 6 kwietnia 2017 r. decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego powstał... Leszek Miller: Z szansy na realną opozycję Nowa Lewica nie skorzysta » Z Leszkiem Millerem, premierem (2001-04), organizatorem spotkania z członkami NZS w stołówce KC PZPR...
Reklama
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
czwartek, 08 kwietnia 2021 17:15
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za
Rybnickie
niedziela, 11 kwietnia 2021 14:16
Rybnickie
Miało być pewne zwycięstwo, a po ostatnim wyścigu gdańszczanie
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
sobota, 10 kwietnia 2021 20:22
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
Remisem 1:1 (1:1) zakończył się wyjazdowy mecz Lechii we

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rada Miasta Gdańska ma prezydium

altW czwartek, 2 grudnia po raz pierwszy zebrała się nowo wybrana Rada Miasta. Uroczysta sesja odbyła się w sali Wety Ratusza Staromiejskiego. Nowym przewodniczącym został ponownie Bogdan Oleszek PO, wiceprzewodniczącymi zostali Agnieszka Owczarczak i Jarosław Gorecki, oboje z PO. Trzecim wiceprzewodniczącym został Jacek Teodorczyk z PiS.


Wiceprzewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej, Zbigniew Kozłowski, wręczył nowym radnym świadectwa. Sesję poprowadził radny senior Mirosław Zdanowicz (PO).

- Przypadł mi zaszczyt pogratulowania państwu, że to na państwa oddaliśmy dziesiątki głosów. - powiedział Kozłowski. Przypomniał także, że w sali znajduje się egzemplarz Biblii z 1622 roku, na który radni składali przysięgę w przeszłości. Dlatego, choć nie praktykuje się już tej tradycji, zdaniem wiceprzewodniczącego, jest to fakt bardzo wymowny. - Gdańsk jest najważniejszy - zakończył Kozłowski.


alt


Bogdan Oleszek ponownie został przewodniczącym Rady Miasta


alt


alt


Radni złożyli ślubowanie. Wyłoniono komisję skrutacyjną i odbyło się głosowanie nad kandydaturą na przewodniczącego. Jedynym kandydatem na stanowisko był Bogdan Oleszek (PO).

- Bogdan Oleszek był doskonałym przewodniczącym poprzedniej rady i jestem pewien, że będzie równie dobrym przewodniczącym nowej rady - uzasadnił inny radny PO, Maciej Krupa.


alt


alt


Przewodniczący klubu PiS, Wiesław Kamiński wyraził pogląd, że przewodniczącym powinien zostać ktoś, kto otrzymał w wyborach największą liczbę głosów, bądź radny z najdłuższym stażem. Nie zgłosił jednak kontrkandydata.

W tajnym głosowaniu, w którym udział wzięło 31 radnych, 28 głosami Oleszek został ponownie wybrany na przewodniczącego.


alt


alt


Kluby zgłosiły swoich kandydatów na wiceprzewodniczących Rady. Platforma Obywatelska: Agnieszkę Owczarczak i Jarosława Goreckiego, kandydatem PiS został Jacek Teodorczyk.

- Doktor Teodorczyk otrzymał najwyższy wynik w wyborach z listy PiS. Ponieważ wsłuchujemy się w głos wyborców, chcemy, aby to on został wiceprzewodniczącym - tłumaczył Kamiński.

Wszystkie trzy kandydatury zyskały akceptację radnych.

(wie)

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież