Jerzy Barzowski: Jak Struk sprawdzi Bonnę? » Z Jerzym Barzowskim, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Spo... Polska Gedania » Rozmowa z paniami Barbarą Janczukowicz i Rosvitą Stern rwie się, temat gorący, pasjonujący, zarazem ... Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał » Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Europejskiej, nie zwalnia Magdalen... Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni...
Reklama
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
środa, 22 stycznia 2020 15:55
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Euro ...
Słaby mecz gdańskich hokeistów
piątek, 24 stycznia 2020 21:34
Słaby mecz gdańskich hokeistów
Po słabym meczu hokeiści LOTOS PKH przegrali w hali Olivia z Comarch ...
Przemeblowanie w Lechii
czwartek, 23 stycznia 2020 19:29
Przemeblowanie w Lechii
Dobry rok 2019 Lechia zakończyła niespodziewanie źle. Bilans dwóch ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Włosy Karnowskiego

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 czerwca 2019 18:30

altPrezydent Jacek Karnowski marzy, że płynie na fali, która go wyniesie na wyżyny polskiej polityki. Czuje, że nareszcie nadszedł jego czas. Teraz albo nigdy zostanie mężem stanu, uratuje Polskę przed niecnymi zakusami PiSu, stanie na czele wielkich przemian. Nie tylko w Sopocie, ale w całej Polsce, a może nawet Europie zaprowadzi porządki z kurortu, betonując place, wpuszczając potoki w rury i budując mariny. Deweloperzy będą mieli jeszcze jednego oddanego człowieka w sejmie albo senacie.


Jacek Karnowski ćwierć wieku czekał na tę chwilę, która według niego musiała nadejść. Stał się niezbędny, partia nie ma nikogo lepszego, nic go już nie powstrzyma. Na pewno nie Sopot. Tu już zakończył swoje dzieło.


Być może spełni się sen Karnowskiego o potędze i zamiast na mieszkańców Sopotu będzie pokrzykiwał z ekranów TVN24 na widzów w całej Polsce. Ostatnio mieliśmy przedsmak jego stylu, kiedy do krytyków jego programu zawartego w "21 Tezach Samorządowych" powiedział żeby nie "opowiadali bzdur".


Zwolennicy PO, szczególnie w Sopocie i Gdańsku postrzegają prezydenta Karnowskiego jako antidotum na PiS. Cokolwiek by się nie działo, ile hektarów sopockich lasów nie zostałoby wykarczowanych, parków zamienionych w parkingi, czy zabetonowanych to nie ma dla wyborców PO znaczenia. Karnowski zdołał ich przekonać, że jest liberałem, który daje patronat marszowi równości (z którego potem chyłkiem się wycofuje), opowiada się za rozdziałem kościoła od państwa (oddając kościołowi zarządzającemu cmentarzem za 24 tysiące rozłożone na raty, blisko 2 hektary lasu do całkowitego wykarczowania) i proponuje przyjęcie w Sopocie sierot z Aleppo wbrew zaleceniom Janiny Ochojskiej, czy organizacji międzynarodowych (prawdopodobnie z góry wiedząc, że to nierealne).


Dodatkowej atrakcyjności dla przeciwników PiS dodaje postaci prezydenta fakt, iż Jacek Karnowski stworzył legendę wokół swoich włosów. Podobno nie będzie ich skracał do czasu gdy w Polsce rządzi PiS. Interesujące, że prawdopodobnie podświadomie, prezydent hołduje obyczajom związanym z włosami, rodem z dawnej Polski. "Włosy ścinano w chwilach przełomowych: na znak (..) dorastania, małżeństwa; ścinano je w ramach wymierzania kary: przy przedwczesnej utracie dziewictwa czy narodzinach nieślubnego dziecka; (...) - czytamy w niedawno wydanej książce "Cięcie. Włosy ludu polskiego". (https://kobieta.onet.pl/uroda/wlosy/)


A co właściwie chciał przekazać Jacek Karnowski swoim buńczucznym postanowieniem? Na pewno zdobył już sobie serce wielu mieszkańców Sopotu, którym gest ten zaimponował. A może staroświecki rytuał doprowadzi go nawet do sejmu lub senatu? Już wkrótce się przekonamy.

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież