Festyn działkowiczów z ROD "Owczarnia" » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkaliśmy się na corocznym "Dniu działkow... Centrum Gdyni zmieniło się w tor Formuły 1 » W Gdyni powstał tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem zorganizowano pokazy gru... Kampania „Razem ścigamy się z cukrzycą” » W ramach kolejnej edycji kampanii „Razem ścigamy się z cukrzycą” Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ zap... Dwa tygodnie do "Jesieni w ogrodzie" » Około stu Wystawców weźmie udział w dziewiątej edycji kiermaszu ogrodniczego „Jesień w ogrodzie”, kt... Projekt uchwały radnych PiS w sprawie 80. rocznicy wybuchu II Światowe... » W czwartek radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli do Biura Rady Miasta Gdańska projekt uchwały w spra... O złowrogim pakcie Ribbentrop – Mołotow w Muzeum II Wojny Światowej » 23 i 24 sierpnia 2019 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się konferencja naukowa przy... Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia z liderem na remis
sobota, 24 sierpnia 2019 18:27
Lechia z liderem na remis
Trzeci mecz na Stadionie Energa i trzeci remis Lechii. Biało-zieloni ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Włosy Karnowskiego

Ocena użytkowników: / 24
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 czerwca 2019 18:30

altPrezydent Jacek Karnowski marzy, że płynie na fali, która go wyniesie na wyżyny polskiej polityki. Czuje, że nareszcie nadszedł jego czas. Teraz albo nigdy zostanie mężem stanu, uratuje Polskę przed niecnymi zakusami PiSu, stanie na czele wielkich przemian. Nie tylko w Sopocie, ale w całej Polsce, a może nawet Europie zaprowadzi porządki z kurortu, betonując place, wpuszczając potoki w rury i budując mariny. Deweloperzy będą mieli jeszcze jednego oddanego człowieka w sejmie albo senacie.


Jacek Karnowski ćwierć wieku czekał na tę chwilę, która według niego musiała nadejść. Stał się niezbędny, partia nie ma nikogo lepszego, nic go już nie powstrzyma. Na pewno nie Sopot. Tu już zakończył swoje dzieło.


Być może spełni się sen Karnowskiego o potędze i zamiast na mieszkańców Sopotu będzie pokrzykiwał z ekranów TVN24 na widzów w całej Polsce. Ostatnio mieliśmy przedsmak jego stylu, kiedy do krytyków jego programu zawartego w "21 Tezach Samorządowych" powiedział żeby nie "opowiadali bzdur".


Zwolennicy PO, szczególnie w Sopocie i Gdańsku postrzegają prezydenta Karnowskiego jako antidotum na PiS. Cokolwiek by się nie działo, ile hektarów sopockich lasów nie zostałoby wykarczowanych, parków zamienionych w parkingi, czy zabetonowanych to nie ma dla wyborców PO znaczenia. Karnowski zdołał ich przekonać, że jest liberałem, który daje patronat marszowi równości (z którego potem chyłkiem się wycofuje), opowiada się za rozdziałem kościoła od państwa (oddając kościołowi zarządzającemu cmentarzem za 24 tysiące rozłożone na raty, blisko 2 hektary lasu do całkowitego wykarczowania) i proponuje przyjęcie w Sopocie sierot z Aleppo wbrew zaleceniom Janiny Ochojskiej, czy organizacji międzynarodowych (prawdopodobnie z góry wiedząc, że to nierealne).


Dodatkowej atrakcyjności dla przeciwników PiS dodaje postaci prezydenta fakt, iż Jacek Karnowski stworzył legendę wokół swoich włosów. Podobno nie będzie ich skracał do czasu gdy w Polsce rządzi PiS. Interesujące, że prawdopodobnie podświadomie, prezydent hołduje obyczajom związanym z włosami, rodem z dawnej Polski. "Włosy ścinano w chwilach przełomowych: na znak (..) dorastania, małżeństwa; ścinano je w ramach wymierzania kary: przy przedwczesnej utracie dziewictwa czy narodzinach nieślubnego dziecka; (...) - czytamy w niedawno wydanej książce "Cięcie. Włosy ludu polskiego". (https://kobieta.onet.pl/uroda/wlosy/)


A co właściwie chciał przekazać Jacek Karnowski swoim buńczucznym postanowieniem? Na pewno zdobył już sobie serce wielu mieszkańców Sopotu, którym gest ten zaimponował. A może staroświecki rytuał doprowadzi go nawet do sejmu lub senatu? Już wkrótce się przekonamy.

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież