Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł... Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
środa, 08 lipca 2020 13:28
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
Zdunek Wybrzeże i Unia Tarnów podały składy na inauguracyjny mecz ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Akapit wydawcy: Flirt liberała z socjalistą - razem czyli osobno

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
czwartek, 30 maja 2019 19:47

altPiszę naumyślnie.


Wybory do europarlamentu zdewastowały przywództwo Grzegorz Schetyny, a nawet Sławomira Neumanna.


PO okazała się partią pożytecznych idiotów. Zapewniła permanentny makijaż SLD, wynagrodziła też wdowę kosztem własnych szeregów. Rozmach jej kampanii mógłby unieść tylko portfel Canowieckiego, ale tez niekoniecznie. Zamordowany Adamowicz był bowiem samorządowym milionerem z urzędu, co jest europejskim ewenementem. Dziwi wiec że wdowa wciąż nie może wyjaśnić prokuraturze pochodzenia 450 tys. złotych. Tyle teraz zarobi w ciągu roku "walcząc z mową nienawiści", której mąż był pionierem kojarząc z miejskiej trybuny ludzi lewicy z członkami NSDAP.


Z 19 posiadanych w Brukseli posad Schetynie pozostało 14. Miarą jego sukcesu jest więc regres, który sam zaprojektował i zorganizował. Współudział w tej klęsce miał też Donald Tusk, który głosił po uczelniach złą nowinę. Nawrócenie się Tuska na postkomunizm może wynikać z osobistego sentymentu. Przez lata 80. mieszkał jak "lord Cox" w hotelu asystenckim UG, choć był mieszkańcem Gdańska, a żona z Gdyni.


Przesłanie Tuska pogrążyło Schetynę. Zwykli ludzie, którym przez 8 lat rządów koalicji PO-PSL podnoszono podatki, wydłużano wiek emerytalny, szpitale zamieniano w spółki, w których chorych witały cenniki, którym dawano wędkę zamiast chleba, nie uwierzyli, że w Polsce nie ma demokracji a Kaczyński chce ją wynieść z Europy.


Krzewiąc niechęć do rządu spółka Schetyny nie wzbudzała miłości do siebie. Sobie dostatku nie skąpiąc innym go reglamentowała. Jej milionerzy z Brukseli objaśniali tubylcom, że 1286 złotych to dobra płaca minimalna. Taka jest bowiem wycena kosztów jednego dnia europosła, jego wikt i opierunek. Modny w ich drużynie był też ostrzał obyczajowo-religijny. Dla uczczenia pożegnania z Kościołem łagiewnickim konserwatyści z Pomorza, Jacek Karnowski i Aleksandra Dulkiewicz - swoją drogą, czyż nie ładna to para? - patronowali gdańskiej paradzie LGBT, która wieloma swoimi detalami przypominała Christopher Street Day w Berlinie. Miło że na jej czele, niosąc testament swego męża i transparent na okoliczność, kroczyła znana wdowa. Co powinna pod kątem art. 107 kodeksu wyborczego - kwestia agitacji w ciszy wyborczej - sprawdzić Państwowa Komisja Wyborcza.


Zgodnie z rekomendacją Tuska w Polsce 26 maja zwyciężyła demokracja. Los Schetyny pozostaje nieznany, reszta kombinuje jak wyjaśnić, że KE była sexy. W tym zakresie liderem jest uradowany swoim konceptem Czarzasty, choć SLD zebrał 6 proc. głosów, mniej o 3.5 proc. niż w 2014 i mniej o ponad 300 tys. niż w 2015. Mając trzech europosłów SLD przedstawia ich 5.
Nie mając przekonania do poglądów własnych SLD wybrał więc skutecznie kawałek cudzych. Majstersztyk ten Czarzasty przeprowadził siłą kilkunastu osób, choć prawdziwy jego koszt ujawni się jesienią.


Lewica w jesionce Burberry skazana jest bowiem na wyginięcie. Co zdarzyło się na Pomorzu, gdzie na SLD nie oddano ani jednego głosu.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież