W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Okiem Borowczaka: Donald Tusk na kolejną kadencję?

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 26 marca 2013 16:27

altNa piątkowej radzie krajowej Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk oficjalnie potwierdził, że będzie ponownie kandydował na przewodniczącego partii. Z pewnością nie jest to w smak opozycji, która liczyła, że premier rzuci ręcznik, a w PO rozpocznie się krwawa walka o przywództwo.

Osobiście jestem bardzo zadowolony, że Donald Tusk będzie ubiegał się o kolejną kadencje. Upoważnia go przecież poparcie tak wśród obywateli – Platforma pod jego przywództwem wciąż  jest liderem wszelkich sondaży, jak i poparcie w klubie sejmowym, gdzie ma niepodważalną pozycję. Także decyzja o tym, że przewodniczącego partii będą wybierać wszyscy jej członkowie, była oczekiwana i bardzo dobrze przyjęta przez “platformiarzy”.

Rządzimy wraz  z PSL od pięciu lat. Nie oszukujmy się, nie zawsze było z górki. Były wzloty i upadki. Były taśmy Kamińskiego i taśmy Serafina. Były wpadki nowych ministrów, a niektórzy z nich mają gorsze notowania od swoich poprzedników. Jestem jednak przekonany, że zapowiadane wiosenne rekonstrukcje w rządzie dadzą nowy impet dla ekipy Tuska i wzbudzą większe zaufanie społeczne, by można było kontynuować zrównoważony rozwój Polski. Jest to konieczne, aby społeczeństwo nie było zmęczone rządami PO-PSL, a niestety takie symptomy zaczynają się pojawiać, dlatego trzeba temu pilnie zaradzić.

Wracając do wyboru przewodniczącego PO, jest pewne, że Donald Tusk będzie miał co najmniej dwóch kontrkandydatów -  Grzegorza Schetynę i Jarosława Gowina. W sumie żadna nowość,  bo taka jest Platforma  – z lewej Donald Tusk, w środku Grzegorz Schetyna  a z prawej Jarosław Gowin. Jeden z nich zostanie liderem, a  pozostali będą lojalnymi przybocznymi, bo w Platformie nie może zabraknąć reprezentantów całego przekroju społeczeństwa. Nie wierzę w to, że po przegranych, jak sądzę, wyborach wewnątrz partii, odejdzie z niej Schetyna, bądź Gowin i będą próbowali założyć własne ugrupowania. To wytrawni polityczni gracze i doskonale zdają sobie sprawę z tego, że na polskiej scenie politycznej, wbrew pozorom jest mało miejsca dla nowych partii. A te, które próbowały reprezentować skrajności, zarówno lewicowe, jak i prawicowe, szybko  znikały nie tylko z parlamentu, ale w ogóle z polityki.
Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież