Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Akapit wydawcy: Portfel sopockiego hipokryty

Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 lutego 2017 18:41

altJest on pojemny. Mieszczą się w nim rozmaite wynagrodzenia publiczne, które Jacek Karnowski pobiera słusznie. Lub mniej słusznie, gdy sam siebie obarcza dodatkową pracą w spółce sportowej, której zapewnia dochód z budżetu Sopotu, za który odpowiada. Nepotyzm ten go nie razi, albowiem 43 tysiące złotych na ulicy nie leżą. To przykład wyrafinowania, który w pomorskich rewirach PO jest akceptowany. Podobnie jak delegacja do rady lotniska, którą Mieczysław Struk zapewnił prezydentowi Sopotu kolejne 41 tys. złotych. Obaj ci politycy należą do tej samej rodziny politycznej, co przed rokiem 1990 było niemożliwe, bo Karnowski był w okolicach Młodej Polski a Struk sam tylko wie gdzie i kim był...


Zarabiając w dobrym roku ponad 260 tys. złotych, a w kiepskim ponad 200  tys. zł Jacek Karnowski ma prawo odczuwać dyskomfort materialny. Co innego posłowie, których pomysły na ograniczenie kadencji lub inne reformy, czyli pozbawienia Karnowskiego źle opłacanej pracy, wynikają z lenistwa. Mówi więc Karnowski: "Poseł zawodowy zarabia więcej od nas (ten drugi to Paweł Adamowicz? - red.) i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, niech się wezmą w końcu do roboty".


Jak łatwo sprawdzić poseł Janusz Śniadek w roku poselskim otrzymuje ok. 160 tys. zł, a szefowa PO w Gdańsku, posłanka Agnieszka Pomaska, ok. 180 tys. zł za wykonywania mandatu poselskiego, w tym przesłuchiwanie posłanki Zwiercan i filmowanie posła Kaczyńskiego.
Będąc biegłym w rachunkach inżynierem, bałamuci więc Karnowski swoich sopockich pracodawców, nie podając prawdy, która lepiej eksponuje jego niż posłów ubóstwo. Bieda w Sopocie wydaje się znośniejsza niż w Sejmie.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież