Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Akapit wydawcy: Koalicja grochu z kapustą

Ocena użytkowników: / 30
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 maja 2019 18:17

altNie oddałbym głosu na żadnego z nich.


Jerzy Buzek zdegenerował system finansowania opieki zdrowotnej i zdewastował system ubezpieczeń społecznych. Zamiast zdefiniowanej emerytury - najkrócej objaśniając - wprowadził zdefiniowaną składkę. System repartycyjny ubezpieczający więź międzypokoleniową zastąpił kuglarstwem finansowym wywłaszczając miliony Polaków z ich pieniędzy. To co dostaną nie ma związku z tym co zarabiali tylko ze spekulacją finansową uprawianą przez prywatne fundusze na ich ryzyko, a bez społecznej odpowiedzialności nałożonej na państwo przez art. 67 Konstytucji RP. Emerytura Buzka wynosi 20 tys. złotych i płatna jest w Brukseli.


Włodzimierza Cimoszewicza mniej uwierała legitymacja PZPR niż udział w demokratycznej lewicy. Będąc jej członkiem pouczał ofiary powodzi, że państwu nic do ich kłopotów i wskazywał drogę do agenta ubezpieczeniowego. Cynizm ten słabo ozdabiający polityka lewicy kosztował SdRP porażkę w 1997 roku. Kandydując w wyborach na prezydenta RP dał się Cimoszewicz zastraszyć prowokacji z panią J. w roli głównej. Ponieważ siebie uważał za wzorcowego polityka "czystych rąk" porzucił kampanię w trakcie jej trwania. Partia przed jego ewakuacją wydała na nią 6 milionów złotych, które trafił szlag. Dziś okazuje się, że czyste ręce to słaby symbol, bo Cimoszewicz odjechał z miejsca wypadku, w którym dość istotnie poszkodowana została kobieta. Poraniona rowerzystkę odwiózł jakiś jego współpracownik do szpitala, a sprawa kolizji została ujawniona przypadkowo. Mając tak wysokie o sobie mniemanie, Cimoszewicz powinien wrócić do leśniczówki, ale nie może bo ją oddal. Może stąd ta Bruksela...


Marek Belka to przypadek politycznego technokraty, któremu nie przeszkadzają żadne okoliczności. W Iraku świetnie się odnalazł w roli menedżera administracji okupacyjnej tego kraju kierowanej przez Paula Brehmera podległego sekretarzowi obrony USA Donaldowi Rumsfeldowi. Rola jak na człowieka demokratycznej lewicy raczej żałosna. Dowód politycznej biegłości dał też Belka w rozmowie z ministrem Sienkiewiczem z PO debatując nad poluzowaniem polityki finansowej banku centralnego, co pozwoliłoby premierowi Tuskowi sypnąć grosz wyborcom, w zamian za zmianę na stanowisku ministra finansów. Delikt ten ma wymowę konstytucyjną, przez co nikogo nie dotyka. Nielegalność tego nagrania ma charakter drugorzędny wobec rozmiaru omawianego pomysłu. W demokracjach dojrzalszych, jak austriacka, wicekanclerz po takich rewelacjach idzie po prostu na bruk a nie do Brukseli.


Stan możliwości Ewy Kopacz ujawniło przesłuchanie w komisji vatowskiej. Gorzej mogłaby wypaść tylko Dulkiewicz, ale walczy z rządem polskim o Westerplatte, do Brukseli zaś udaje się za pieniądze budżetowe na kawę u Tuska. Kopacz też tam chce jechać, ale najpierw powinna zostać pacjentem zadłużonego powiatowego szpitala, który skomercjalizowała. Wystawiając zdrowie społeczeństwa na rynkowe szykany drogę do apanaży w Brukseli powinna odbyć we włosienicy. Lub w towarzystwie dr praw Magdaleny Adamowicz.


Byli premierzy fundując obywatelom politykę zaciskania pasa i rozmaitych dolegliwości powodowanych racjami ich rządów, teraz chcą, by obywatele okazali im litość i zapewnili europejski wikt i opierunek.


Pogląd ten łączy ich niczym groch z kapustą pod jednym szyldem.


Leczyć on zaś powinien wyborców z wszelkich sentymentów.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież