Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
niedziela, 29 marca 2020 13:52
XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
Malarska sztuka XIX wieku wstrząsnęła posadami Europy. Stare poglą ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Akapit wydawcy: Koalicja grochu z kapustą

Ocena użytkowników: / 30
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 maja 2019 18:17

altNie oddałbym głosu na żadnego z nich.


Jerzy Buzek zdegenerował system finansowania opieki zdrowotnej i zdewastował system ubezpieczeń społecznych. Zamiast zdefiniowanej emerytury - najkrócej objaśniając - wprowadził zdefiniowaną składkę. System repartycyjny ubezpieczający więź międzypokoleniową zastąpił kuglarstwem finansowym wywłaszczając miliony Polaków z ich pieniędzy. To co dostaną nie ma związku z tym co zarabiali tylko ze spekulacją finansową uprawianą przez prywatne fundusze na ich ryzyko, a bez społecznej odpowiedzialności nałożonej na państwo przez art. 67 Konstytucji RP. Emerytura Buzka wynosi 20 tys. złotych i płatna jest w Brukseli.


Włodzimierza Cimoszewicza mniej uwierała legitymacja PZPR niż udział w demokratycznej lewicy. Będąc jej członkiem pouczał ofiary powodzi, że państwu nic do ich kłopotów i wskazywał drogę do agenta ubezpieczeniowego. Cynizm ten słabo ozdabiający polityka lewicy kosztował SdRP porażkę w 1997 roku. Kandydując w wyborach na prezydenta RP dał się Cimoszewicz zastraszyć prowokacji z panią J. w roli głównej. Ponieważ siebie uważał za wzorcowego polityka "czystych rąk" porzucił kampanię w trakcie jej trwania. Partia przed jego ewakuacją wydała na nią 6 milionów złotych, które trafił szlag. Dziś okazuje się, że czyste ręce to słaby symbol, bo Cimoszewicz odjechał z miejsca wypadku, w którym dość istotnie poszkodowana została kobieta. Poraniona rowerzystkę odwiózł jakiś jego współpracownik do szpitala, a sprawa kolizji została ujawniona przypadkowo. Mając tak wysokie o sobie mniemanie, Cimoszewicz powinien wrócić do leśniczówki, ale nie może bo ją oddal. Może stąd ta Bruksela...


Marek Belka to przypadek politycznego technokraty, któremu nie przeszkadzają żadne okoliczności. W Iraku świetnie się odnalazł w roli menedżera administracji okupacyjnej tego kraju kierowanej przez Paula Brehmera podległego sekretarzowi obrony USA Donaldowi Rumsfeldowi. Rola jak na człowieka demokratycznej lewicy raczej żałosna. Dowód politycznej biegłości dał też Belka w rozmowie z ministrem Sienkiewiczem z PO debatując nad poluzowaniem polityki finansowej banku centralnego, co pozwoliłoby premierowi Tuskowi sypnąć grosz wyborcom, w zamian za zmianę na stanowisku ministra finansów. Delikt ten ma wymowę konstytucyjną, przez co nikogo nie dotyka. Nielegalność tego nagrania ma charakter drugorzędny wobec rozmiaru omawianego pomysłu. W demokracjach dojrzalszych, jak austriacka, wicekanclerz po takich rewelacjach idzie po prostu na bruk a nie do Brukseli.


Stan możliwości Ewy Kopacz ujawniło przesłuchanie w komisji vatowskiej. Gorzej mogłaby wypaść tylko Dulkiewicz, ale walczy z rządem polskim o Westerplatte, do Brukseli zaś udaje się za pieniądze budżetowe na kawę u Tuska. Kopacz też tam chce jechać, ale najpierw powinna zostać pacjentem zadłużonego powiatowego szpitala, który skomercjalizowała. Wystawiając zdrowie społeczeństwa na rynkowe szykany drogę do apanaży w Brukseli powinna odbyć we włosienicy. Lub w towarzystwie dr praw Magdaleny Adamowicz.


Byli premierzy fundując obywatelom politykę zaciskania pasa i rozmaitych dolegliwości powodowanych racjami ich rządów, teraz chcą, by obywatele okazali im litość i zapewnili europejski wikt i opierunek.


Pogląd ten łączy ich niczym groch z kapustą pod jednym szyldem.


Leczyć on zaś powinien wyborców z wszelkich sentymentów.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież