Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ... Stanowcze stanowisko Solidarności w sprawie szkoły w Kokoszkach » Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ws... Korzystny wyrok dla MIIWŚ w sprawie zmian na wystawie głównej » 15 października 2020 r. zapadł wyrok w sprawie wprowadzonych zmian i uzupełnień na wystawie głównej ... Zaktualizowana informacja o punktach poboru wymazów w województwie pom... » W związku z tym, że sytuacja jest dynamiczna, a liczba zakażeń w kraju i województwie pomorskim ciąg...
Reklama
Gdańsk w strefie czerwonej
piątek, 16 października 2020 15:17
Gdańsk w strefie czerwonej
Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe
Mistrzynie zrewanżowały się hokeistkom Stoczniowca - GALERIA
niedziela, 18 października 2020 17:49
Mistrzynie zrewanżowały się hokeistkom Stoczniowca - GALERIA
W drugim spotkaniu Stoczniowca z Polonią mistrzynie Polski
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nagrody i dotacje

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 13 listopada 2010 16:39

altW piątek w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku nagrodzono najlepszych pośredników i doradców w konkursie "Przyjazny Urząd" oraz wręczono dotacje szesnastu uczestnikom programu "Solidarni ze Stocznią".

Konkurs na najlepszego pośrednika i doradcę zawodowego. Przez dwa miesiące odwiedzający PUP oddali ponad 4000 głosów. Najlepsi pośrednicy i doradcy otrzymali pamiątkowe duplomy. Najlepszego pośrdnika do spraw kontaktów z pracodawcami wybrali również pracodawcy. 


alt


- Ten konkurs miał ogromne znaczenie dla Urzędu Pracy - przyznał Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. - Przede wszystkim zależy nam na podnoszeniu jakości świadczonych usług. Chcemy żeby bezrobotni byli zadowoleni z obsługi i w kwesti podejścia do osób do nas przychodzących jak i kompetencji obsługi. Konkurs wzbudził w naszych pośrednikach duże zainteresowanie. Również wśród osób bezrobotnych było duże zainteresowanie, bo wypełniono ponad 4000 kuponów. Praca pośrednika i doradcy zawodowego to są trudne zawody i takie docenienie wysiłku ma duże znaczenie dla naszych pracowników. Te wyróżnienia są tym cenniejsze, że przyznane na podstawie głosów bezrobotnych. Cieszę się, że jako pierwszy urząd zorganizowaliśmy taki konkurs i wszystko wskazuje, że w przyszłym roku będziemy to kontynuować. 


- Taka nagroda jest czymś wyjątkowym, dla osoby, która pracuje z ludźmi, która świadczy usługi, w tym wypadku na rzecz osób bezrobotnych - wyznała Anna Tuttas, najlepszy doradca zawodowy według głosów bezrobotnych. - Uznanie tych osób w postaci głosów oddanych w tym plebiscycie jest największą nagrodą dla tej osoby, która przychodzi tym osobom pomagać. Oddane głosy to w pewnym sensie podziękowanie od osób, dla których pracuję. 


alt


- Jestem bardzo zaskoczona i wzruszona tym wyróżnieniem - przyznała Joanna Dzięgiel-Guz, najlepszy pośrednik pracy do spraw kontaktu z pracodawcami. - Jest to wynik mojej ciężkiej pracy. Przede wszystkim kocham to co robię. Gdy idę w teren do pracodawców to oddaję im całe serce i reprezentuję Urząd najlepiej jak potrafię. Nie zawsze jesteśmy dobrze kojarzeni i dlatego jesteśmy wysyłani w teren, żeby zmienić wizerunek Urzędu. Uważam, że 99 procent pracodawców jest z nas zadowolonych. To jest największy sukces tego, że potrafimy wykonywać swoją pracę bardzo dobrze i to oferujemy podoba się pracodawcom.

Najlepszy pośrednik ds. kontaktu z bezrobotnymi
1. Magdalena Pomierska
2. Danuta Tywońska
3. Dorota Butowska-Łosińska
 
Najlepszy doradca
1. Anna Tuttas
2. Joanna Formela
 
Najlepszy pośrednik pracy ds. kontaktu z pracodawcami

1. Joanna Dzięgiel-Guz

Zainicjowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku projekt "Solidarni ze Stocznią" wszedł w decydującą fazę. W piątek 16 przyszłym biznesmenom wręczono jednorazowe dotacje inwestycyjnych w wysokości od 14 do 40 tys. zł.

Uczestnicy programu "Solidarni ze Stocznią" zakończyli szkoleniowo-doradczą część programu, a także przygotowali swoje biznesplany. Autorzy najlepszych projektów dostali niezbędne środki finansowe na otwarcie swojego biznesu.


alt


Najlepiej rokujący biznesmeni otrzymali symboliczne czeki w trakcie uroczystej gali w siedzibie PUP w Gdańsku z rąk prezydenta Pawła Adamowicza. Otrzymane pieniądze będą mogły być przeznaczone np. na zakup niezbędnego sprzętu czy adaptację lokalu (jednorazowa dotacja), a także na pokrycie kosztów bieżącej działalności firmy np. opłacenie składek ZUS (płatne przez 6 miesięcy w wysokości 1,2 tys. zł wsparcie pomostowe).

- Do programu trafiłem poprzez szeroko zakrojoną akcję reklamową, która była prowadzona na tereni Stoczni Gdańsk - powiedział Adam Nazaruk. - Zakres działalności, która postanowiłem prowadzić to koordynacja działań firm badawczych w regionie pomorskim, firm zajmujących się badaniem rynku. Cały cykl szkoleń, które były prowadzone pokrywał się z zakresem przewidywanej mojej działalności i właściwie dobrany. Środki, które udało mi się pozyskać w ramach tego programu spowodowały pełne wyposażenie i umożliwią mi w najbliższym czasie zatrudnienie kilkunastu osób, może nie na etacie, ale na umowę o dzieło, umowę na zlecenie. Rozpoczęcie własnej działalności na pewno jest związane z jakimś ryzykiem. Na pewno wsparcie i środki jakie otrzymaliśmy na pewno ułatwiły tą decyzję i pozwoli nam z optymizem patrzeć w przyszłość.


alt


Dotacje w ramach projektu "Solidarni ze Stocznią" otrzymali: Michał Bugalski, Daniel Chomko, Mrek Drzewiecki, Szymon Głowiński, Michał Grześkowiak, Tomasz Kowalczyk, Krzysztof Kowalski, Janusz Kutkowski, Michał Matera, Adam Nazaruk, Jakub Nowak, Karol Piotrowski, Waldemar Richert, Jakub Sokołowski, Marta Szczepańska, Aurelia Wielewska.
Tomasz Łunkiewicz
Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież