Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw... Komunikat dyrektora MIIWŚ dotyczący budowy Muzeum Westerplatte i Wojny... » Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki, wydał komunikat w związku z wydaniem... Grzegorz Bierecki: Skala wyzwań jest ogromna » Z Grzegorzem Biereckim, spółdzielcą, przedsiębiorcą, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-... Pożar w chojnickim hospicjum: biegły uzupełnił opinię » Na skutek tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum 6 stycznia br. zginęły cztery osoby, 20 pensjona... Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp... Sierpniowa rocznica » Główne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” o... Porozmawiajmy o „Solidarności” na antenie Radia Gdańsk » Na antenie Radia Gdańsk w środę 5 sierpnia br. wyemitowana zostanie pierwsza z cyklu audycji pt. „Po...
Reklama
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
niedziela, 09 sierpnia 2020 17:06
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spó ...
Liderzy Zdunek Wybrzeże
niedziela, 09 sierpnia 2020 13:36
Liderzy Zdunek Wybrzeże
eWinner Apator boleśnie zweryfikował formę Zdunek Wybrzeże. Podopi ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nagrody i dotacje

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 13 listopada 2010 16:39

altW piątek w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku nagrodzono najlepszych pośredników i doradców w konkursie "Przyjazny Urząd" oraz wręczono dotacje szesnastu uczestnikom programu "Solidarni ze Stocznią".

Konkurs na najlepszego pośrednika i doradcę zawodowego. Przez dwa miesiące odwiedzający PUP oddali ponad 4000 głosów. Najlepsi pośrednicy i doradcy otrzymali pamiątkowe duplomy. Najlepszego pośrdnika do spraw kontaktów z pracodawcami wybrali również pracodawcy. 


alt


- Ten konkurs miał ogromne znaczenie dla Urzędu Pracy - przyznał Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. - Przede wszystkim zależy nam na podnoszeniu jakości świadczonych usług. Chcemy żeby bezrobotni byli zadowoleni z obsługi i w kwesti podejścia do osób do nas przychodzących jak i kompetencji obsługi. Konkurs wzbudził w naszych pośrednikach duże zainteresowanie. Również wśród osób bezrobotnych było duże zainteresowanie, bo wypełniono ponad 4000 kuponów. Praca pośrednika i doradcy zawodowego to są trudne zawody i takie docenienie wysiłku ma duże znaczenie dla naszych pracowników. Te wyróżnienia są tym cenniejsze, że przyznane na podstawie głosów bezrobotnych. Cieszę się, że jako pierwszy urząd zorganizowaliśmy taki konkurs i wszystko wskazuje, że w przyszłym roku będziemy to kontynuować. 


- Taka nagroda jest czymś wyjątkowym, dla osoby, która pracuje z ludźmi, która świadczy usługi, w tym wypadku na rzecz osób bezrobotnych - wyznała Anna Tuttas, najlepszy doradca zawodowy według głosów bezrobotnych. - Uznanie tych osób w postaci głosów oddanych w tym plebiscycie jest największą nagrodą dla tej osoby, która przychodzi tym osobom pomagać. Oddane głosy to w pewnym sensie podziękowanie od osób, dla których pracuję. 


alt


- Jestem bardzo zaskoczona i wzruszona tym wyróżnieniem - przyznała Joanna Dzięgiel-Guz, najlepszy pośrednik pracy do spraw kontaktu z pracodawcami. - Jest to wynik mojej ciężkiej pracy. Przede wszystkim kocham to co robię. Gdy idę w teren do pracodawców to oddaję im całe serce i reprezentuję Urząd najlepiej jak potrafię. Nie zawsze jesteśmy dobrze kojarzeni i dlatego jesteśmy wysyłani w teren, żeby zmienić wizerunek Urzędu. Uważam, że 99 procent pracodawców jest z nas zadowolonych. To jest największy sukces tego, że potrafimy wykonywać swoją pracę bardzo dobrze i to oferujemy podoba się pracodawcom.

Najlepszy pośrednik ds. kontaktu z bezrobotnymi
1. Magdalena Pomierska
2. Danuta Tywońska
3. Dorota Butowska-Łosińska
 
Najlepszy doradca
1. Anna Tuttas
2. Joanna Formela
 
Najlepszy pośrednik pracy ds. kontaktu z pracodawcami

1. Joanna Dzięgiel-Guz

Zainicjowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku projekt "Solidarni ze Stocznią" wszedł w decydującą fazę. W piątek 16 przyszłym biznesmenom wręczono jednorazowe dotacje inwestycyjnych w wysokości od 14 do 40 tys. zł.

Uczestnicy programu "Solidarni ze Stocznią" zakończyli szkoleniowo-doradczą część programu, a także przygotowali swoje biznesplany. Autorzy najlepszych projektów dostali niezbędne środki finansowe na otwarcie swojego biznesu.


alt


Najlepiej rokujący biznesmeni otrzymali symboliczne czeki w trakcie uroczystej gali w siedzibie PUP w Gdańsku z rąk prezydenta Pawła Adamowicza. Otrzymane pieniądze będą mogły być przeznaczone np. na zakup niezbędnego sprzętu czy adaptację lokalu (jednorazowa dotacja), a także na pokrycie kosztów bieżącej działalności firmy np. opłacenie składek ZUS (płatne przez 6 miesięcy w wysokości 1,2 tys. zł wsparcie pomostowe).

- Do programu trafiłem poprzez szeroko zakrojoną akcję reklamową, która była prowadzona na tereni Stoczni Gdańsk - powiedział Adam Nazaruk. - Zakres działalności, która postanowiłem prowadzić to koordynacja działań firm badawczych w regionie pomorskim, firm zajmujących się badaniem rynku. Cały cykl szkoleń, które były prowadzone pokrywał się z zakresem przewidywanej mojej działalności i właściwie dobrany. Środki, które udało mi się pozyskać w ramach tego programu spowodowały pełne wyposażenie i umożliwią mi w najbliższym czasie zatrudnienie kilkunastu osób, może nie na etacie, ale na umowę o dzieło, umowę na zlecenie. Rozpoczęcie własnej działalności na pewno jest związane z jakimś ryzykiem. Na pewno wsparcie i środki jakie otrzymaliśmy na pewno ułatwiły tą decyzję i pozwoli nam z optymizem patrzeć w przyszłość.


alt


Dotacje w ramach projektu "Solidarni ze Stocznią" otrzymali: Michał Bugalski, Daniel Chomko, Mrek Drzewiecki, Szymon Głowiński, Michał Grześkowiak, Tomasz Kowalczyk, Krzysztof Kowalski, Janusz Kutkowski, Michał Matera, Adam Nazaruk, Jakub Nowak, Karol Piotrowski, Waldemar Richert, Jakub Sokołowski, Marta Szczepańska, Aurelia Wielewska.
Tomasz Łunkiewicz
Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież