Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nagrody i dotacje

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 13 listopada 2010 16:39

altW piątek w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku nagrodzono najlepszych pośredników i doradców w konkursie "Przyjazny Urząd" oraz wręczono dotacje szesnastu uczestnikom programu "Solidarni ze Stocznią".

Konkurs na najlepszego pośrednika i doradcę zawodowego. Przez dwa miesiące odwiedzający PUP oddali ponad 4000 głosów. Najlepsi pośrednicy i doradcy otrzymali pamiątkowe duplomy. Najlepszego pośrdnika do spraw kontaktów z pracodawcami wybrali również pracodawcy. 


alt


- Ten konkurs miał ogromne znaczenie dla Urzędu Pracy - przyznał Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. - Przede wszystkim zależy nam na podnoszeniu jakości świadczonych usług. Chcemy żeby bezrobotni byli zadowoleni z obsługi i w kwesti podejścia do osób do nas przychodzących jak i kompetencji obsługi. Konkurs wzbudził w naszych pośrednikach duże zainteresowanie. Również wśród osób bezrobotnych było duże zainteresowanie, bo wypełniono ponad 4000 kuponów. Praca pośrednika i doradcy zawodowego to są trudne zawody i takie docenienie wysiłku ma duże znaczenie dla naszych pracowników. Te wyróżnienia są tym cenniejsze, że przyznane na podstawie głosów bezrobotnych. Cieszę się, że jako pierwszy urząd zorganizowaliśmy taki konkurs i wszystko wskazuje, że w przyszłym roku będziemy to kontynuować. 


- Taka nagroda jest czymś wyjątkowym, dla osoby, która pracuje z ludźmi, która świadczy usługi, w tym wypadku na rzecz osób bezrobotnych - wyznała Anna Tuttas, najlepszy doradca zawodowy według głosów bezrobotnych. - Uznanie tych osób w postaci głosów oddanych w tym plebiscycie jest największą nagrodą dla tej osoby, która przychodzi tym osobom pomagać. Oddane głosy to w pewnym sensie podziękowanie od osób, dla których pracuję. 


alt


- Jestem bardzo zaskoczona i wzruszona tym wyróżnieniem - przyznała Joanna Dzięgiel-Guz, najlepszy pośrednik pracy do spraw kontaktu z pracodawcami. - Jest to wynik mojej ciężkiej pracy. Przede wszystkim kocham to co robię. Gdy idę w teren do pracodawców to oddaję im całe serce i reprezentuję Urząd najlepiej jak potrafię. Nie zawsze jesteśmy dobrze kojarzeni i dlatego jesteśmy wysyłani w teren, żeby zmienić wizerunek Urzędu. Uważam, że 99 procent pracodawców jest z nas zadowolonych. To jest największy sukces tego, że potrafimy wykonywać swoją pracę bardzo dobrze i to oferujemy podoba się pracodawcom.

Najlepszy pośrednik ds. kontaktu z bezrobotnymi
1. Magdalena Pomierska
2. Danuta Tywońska
3. Dorota Butowska-Łosińska
 
Najlepszy doradca
1. Anna Tuttas
2. Joanna Formela
 
Najlepszy pośrednik pracy ds. kontaktu z pracodawcami

1. Joanna Dzięgiel-Guz

Zainicjowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku projekt "Solidarni ze Stocznią" wszedł w decydującą fazę. W piątek 16 przyszłym biznesmenom wręczono jednorazowe dotacje inwestycyjnych w wysokości od 14 do 40 tys. zł.

Uczestnicy programu "Solidarni ze Stocznią" zakończyli szkoleniowo-doradczą część programu, a także przygotowali swoje biznesplany. Autorzy najlepszych projektów dostali niezbędne środki finansowe na otwarcie swojego biznesu.


alt


Najlepiej rokujący biznesmeni otrzymali symboliczne czeki w trakcie uroczystej gali w siedzibie PUP w Gdańsku z rąk prezydenta Pawła Adamowicza. Otrzymane pieniądze będą mogły być przeznaczone np. na zakup niezbędnego sprzętu czy adaptację lokalu (jednorazowa dotacja), a także na pokrycie kosztów bieżącej działalności firmy np. opłacenie składek ZUS (płatne przez 6 miesięcy w wysokości 1,2 tys. zł wsparcie pomostowe).

- Do programu trafiłem poprzez szeroko zakrojoną akcję reklamową, która była prowadzona na tereni Stoczni Gdańsk - powiedział Adam Nazaruk. - Zakres działalności, która postanowiłem prowadzić to koordynacja działań firm badawczych w regionie pomorskim, firm zajmujących się badaniem rynku. Cały cykl szkoleń, które były prowadzone pokrywał się z zakresem przewidywanej mojej działalności i właściwie dobrany. Środki, które udało mi się pozyskać w ramach tego programu spowodowały pełne wyposażenie i umożliwią mi w najbliższym czasie zatrudnienie kilkunastu osób, może nie na etacie, ale na umowę o dzieło, umowę na zlecenie. Rozpoczęcie własnej działalności na pewno jest związane z jakimś ryzykiem. Na pewno wsparcie i środki jakie otrzymaliśmy na pewno ułatwiły tą decyzję i pozwoli nam z optymizem patrzeć w przyszłość.


alt


Dotacje w ramach projektu "Solidarni ze Stocznią" otrzymali: Michał Bugalski, Daniel Chomko, Mrek Drzewiecki, Szymon Głowiński, Michał Grześkowiak, Tomasz Kowalczyk, Krzysztof Kowalski, Janusz Kutkowski, Michał Matera, Adam Nazaruk, Jakub Nowak, Karol Piotrowski, Waldemar Richert, Jakub Sokołowski, Marta Szczepańska, Aurelia Wielewska.
Tomasz Łunkiewicz
Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież