Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Fułek kupował u Fułka?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 18 listopada 2010 22:01

altSopot obiegła ostatnio informacja dotycząca zakupów książek przez magistrat w minionych latach. Odpowiedzialny za kulturę Wojciech Fułek, wiceprezydent miasta, miał kupować książki autorstwa ...Wojciecha Fułka.


W roku 2008 Fułek miał zakupić 50 sztuk "Kurort w cieniu PRL-u, Sopot 1945-1989", swojego współautorstwa za raptem 2.500 zł, dalej 50 egz. albumu "Kurort w cieniu PRL-u. Sopot 1945-1989" znów swojego współautorstwa i 20 egz. książki "Milcząc wołają" autorstwa Romana Stinzinga-Wojnarowskiego, z którym współwydał poprzednie pozycje za jedyne 2.940 zł. Na tym bynajmniej nie koniec. "100 lat Opery Leśnej w Sopocie", autorstwa Wojciecha Fułka - 50 egzemplarzy książki z wmontowanym guldenem sopockim w cenie 39 zł za sztukę, - 50 egzemplarzy książki wydanej klasycznie w cenie 29 zł za sztukę.  Razem jedyne 3.400 zł.


W bieżącym roku chyba znów zaczęła autorowi spadać sprzedaż, bo dokupił kolejne egzemplarze poprzednich pozycji za kolejne skromne 2885 złotych.
Daje to łącznie prawie 12.000 złotych raptem przez ostatnie trzy lata. Przypomnijmy, że lat urzędowania wiceprezydenta było aż dwanaście! Zdaniem krytyków wiceprezydenta, taka kwota mogła zostać z powodzeniem wydana na wspomaganie działalności pisarskiej w Sopocie.


- Czy naprawdę Fułka zarabiającego dziesięć razy więcej niż pracownik supermarketu naprzeciw urzędu miasta nie stać było na to, by miastu kilka pozycji swojego autorstwa sprezentować? Wtedy było by to i godne i sprawiedliwe, a tak wyszło jak zwykle, moralnie dwuznacznie i co najmniej skandalicznie - powiedział nam mieszkaniec Sopotu.


Służba publiczna wymaga od osób piastujących urzędy wyjątkowego rozsądku i roztropności by władzę powierzoną przez mieszkańców, używać w taki sposób by nie mieszać interesów własnych i publicznych. Konflikt interesów jest jasny i klarowny bo jak to wygląda jeśli wiceprezydent kupuje swoje książki za pieniądze gminy???
GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Adrian 2010-11-26 00:04
Widać, że wpłynęło mu średnio ponad 300 zł miesięcznie minus podatek.
Marne wynagrodzenie. Jeśli jeszcze odejmiemy koszty (czas jaki spędził na gromadzeniu materiałów, pisanie i wydanie książki) to jestem przekonany, że nie robił tego dla zysku. Pewnie nawet dołożył.
Za to treść jest dla Sopotu cholernie wartościowa.
Pokażcie mi drugą osobę, która tak pięknie uwiecznia Sopot.
oj polaczki polaczki, piekiełko się odzywa.
Lepiej gościa zgn...ić. Co tam bedzie pisarzyna jakies poezje nam wciskał.. no nie?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież