Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Lisicki broni „stref rozrywki”

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 23 lipca 2010 17:23

altWiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki bronił dziś rano w radiu Tok FM kontrowersyjnej koncepcji stworzenia specjalnych stref rozrywki w centrum miasta. Chodzi o strefy, w których nie będzie rygorystycznie przestrzegana cisza nocna, a stróże porządku będą wyrozumiale traktować imprezowiczów. Negatywne doświadczenia z podobnym rozwiązaniem ma Kraków: „w centrum miasta prawie nikt nie mieszka”, niemal codziennie dochodzi do bójek, oddawania moczu na ulice.

- Chodzi o to, by miasto było atrakcyjne, by miasto żyło przez cały rok – tłumaczył Lisicki. - Zresztą strefa rozrywki i tak istnieje w każdym mieście.
Zdaniem Lisickiego prawo nie zabrania istnienia podobnych stref. - Nigdzie (w żadnych przepisach) nie ma definicji ciszy nocnej. To czy ktoś zachowuje się za głośno zależy od zdania służb porządkowych - uzasadniał wiceprezydent.

Pytany o pomysł Gdańska na to, w jaki sposób miasto chce zapobiec sytuacji podobnej do tej, do jakiej doszło w Krakowie, odpowiedział. - Nie można wyprowadzić mieszkańców z miasta. My chcemy by mieszkańcy żyli w tej strefie, ale jednocześnie godzili się z różnymi uciążliwościami.
A konkretne rozwiązania dla Gdańska? Apelowanie do przedsiębiorców o dostęp do toalet dla wszystkich, nie tylko klientów danego lokalu i apele, by powstrzymali się od sprzedaży napojów alkoholowych nietrzeźwym.

Czy Lisicki nie obawia się, że strefa doprowadzi do wyludnienia centrum? Wiceprezydent podał przykład Sopotu jako miejsca pokojowej koegzystencji mieszkań i lokali rozrywkowych, z drugiej strony stwierdził, że świadomość istnienia specjalnej strefy da mieszkańcom szansę decydowania czy chcą mieszkać „w takim miejscu”.


Spytany przez prowadzącego audycję o to, czy chodzi więc o alternatywę: stopery albo wyprowadzka. Przyznał, że o taką właśnie sytuację chodzi, dodając jedynie, że dla mieszkańców pozostaje jeszcze trzecia możliwość: „polubić”.

Czy służby porządkowe poradzą sobie z nową sytuacją? Trudno powiedzieć, bo choć Lisicki był o tym przekonany, stwierdził także, że problemem, z którym nie są wstanie obecnie dać rady jest handel uliczny.

Jacek Wierciński

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież