Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk najnudniejszy?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 25 lipca 2010 20:17

altWedług użytkowników portalu TripAdvisor.com  spragnieni atrakcji turyści nie powinni wybierać się do... Gdańska. Niemiłą niespodzianką jest wysokie miejsce miasta w sondzie dotyczącej najnudniejszych miast w Europie. Czy w Gdańsku rzeczywiście aż tak wieje nudą?


Nudniejsze od Gdańska według użytkowników Tripadvisor.com są tylko Birmingham oraz Zurych. Najciekawszymi miastami są zaś Londyn, Paryż oraz Barcelona. Londyn i Paryż uznane zostały przy okazji za najdroższe miasta w Europie. Spośród niechlubnych rankingów najbrudniejszym miastem wybrane zostały Ateny przed Stambułem, najniebezpieczniejsze z kolei są Stambuł, Barcelona oraz Rzym.


To nie pierwsze takie „wyróżnienie” dla polskiego miasta w tym zestawieniu. W roku 2008 drugie miejsce wśród najnudniejszych miast Europy zajęła Warszawa. Wśród gdańszczan opinie są podzielone.
- Nie jestem typem imprezowicza, ale ja się w Gdańsku nie nudzę. Pod względem kulturalnym co chwila coś tam się dzieje i jest to jedno z najładniejszych historycznie miast, ale nie będę udawała, że nie widzę, iż pod względem bardziej przebojowej rozrywki to miasto nie żyje – mówi Agnieszka Skulska, mieszkająca w Gdańsku na stałe.


- Nie ma co, nic się nie dzieje, nawet dobrego klubu nie ma – przyznaje Mateusz Jemioł, również zamieszkały w Gdańsku.


- Ostatnio byłem na 3-dniowym szkoleniu i rzeczywiście nuda aż strach. Poza ulicami przylegającymi do tak zwanej starówki nic nie ma, wszędzie brudno, sypiące się budynki, ogólnie mówiąc masakra. Chodząc wieczorem po ulicach myślałem, że zatrzymałem się w późnym PRL, troszeczkę kojarzę z tego okresu. Jednym słowem koszmar, całe dnie w korkach i tych ciasnych ulicach z dziurami. – nie kryje rozczarowania użytkownik forum Wirtualnej Polski ukrywający się pod pseudonimem „gryf słupski”.


Młodzież z jednej strony zauważa mnogość wydarzeń kulturalnych, niezliczona bowiem liczba festiwali przetacza się właśnie przez trójmiasto. Z drugiej strony narzeka jednak na ubogie życie klubowe, które jak wiadomo toczy się głównie poza Gdańskiem. Być może właśnie to jest przyczyną która sprawia, że zagraniczni turyści tak surowo oceniają Gdańsk pod względem atrakcyjności. Brak życia nocnego na głównych ulicach starego miasta, świecące pustkami restauracje oraz parkiety klubowe sprawiają, że zagraniczni turyści są zdezorientowani.


Niemniej jednak samo pojawienie się Gdańska w zestawieniu świadczy o tym, że miasto funkcjonuje na turystycznej mapie Europy. Ze względu na położenie geograficzno – historyczne nasze miasto budzi spore zainteresowanie szczególnie wśród turystów z Niemiec i Holandii. Jest to spory potencjał który nie powinien być zmarnowany przez zaniechanie promocji Gdańska na arenie Europejskiej. Pozostaje mieć nadzieję, że po EURO 2012 miasto zostanie w czołówce sondaży, lecz tym razem jako najciekawsze, najładniejsze lub najszybciej rozwijające się miasto w Europie.
Rafał Szultk


Inne artykuły związane z:
 

Komentarze  

 
0 #1 Malarze i Zolnierze 2010-07-26 11:16
Bzdura, ze jest Gdansk nudny. Musial to wymyslec ktos z dyktatury obecnie panujacej Platformy.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież