Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Hokeistki Stoczniowca o wygraną o finału PLHK
sobota, 06 marca 2021 19:18
Hokeistki Stoczniowca o wygraną o finału PLHK
Hokeistki Stoczniowca wygrały pierwszy mecz półfinałowy Polskiej
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wielki marsz w Gdańsku w obronie wolności mediów

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
niedziela, 25 listopada 2012 11:47

Co najmniej 10 tysięcy osób przeszło ulicami Gdańska w demonstracji w obronie wolności mediów, pluralizmu i w sprzeciwie wobec polityki rządu. - Czas rozwiązać rzeczywiste problemy. Chcemy prawa do godnego życia. Żądamy prawa do pracy. W zamian mamy arogancję władzy i pogardę dla słabych, dla tych, którzy mają inne niż władza zdanie. Skruszmy kajdany liberalizmu, skruszmy kajdany niesprawiedliwości. Solidarność rozpoczyna akcję społecznego sprzeciwu. Do czasu, aż ten rząd przestanie funkcjonować! – mówił Krzysztof Dośla, przemawiając na Placu Solidarności.
-  Jesteśmy w następnej niewoli. Jesteśmy świadomi wielu krzywd wyrządzanych ludziom walczącym, pragnącym solidarności – powiedział o. Tadeusz Rydzyk.


alt


Ulice Gdańska tego dnia były biało-czerwone. Widać było też kilka flag węgierskich. Przechodząc obok siedziby NSZZ Solidarność manifestujący gromko skandowali „Solidarność!”. Hasła, które towarzyszyły demonstrującym to m.in.:  Wielka Polska Narodowa!, Byłeś w ZOMO, byłeś w ORMO dzisiaj jesteś za Platformą!, Tylko idiota głosuje na Palikota!, Wolna Polska - Wolne Media!


alt


alt


- Kogo reprezentuje ta oligarchia? Wiele czyni ona by prawda nie była głoszona – pytał poseł PiS Andrzej Jaworski, nawiązując do lekceważenia przez władze postulatu udostępnienia Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym. Marsz zakończył się przy pomniku Poległych Stoczniowców.


alt


alt


- Znajdujemy się w miejscu wyjątkowym. Tu rodziła się Solidarność. Tu myśleliśmy zawsze o wolnej, niepodległej Ojczyźnie – mówił Krzysztof Dośla.
- Widziałam w Warszawie 11 listopada i dzisiaj w Gdańsku setki młodych ludzi, uczniów, studentów idących w marszach. To pokolenie jest dla reżimu Tuska stracone – powiedziała Anna Kowalska, najmłodszy więzień polityczny PRL.


alt


Organizatorami marszu byli NSZZ „Solidarność”, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Stowarzyszenia Kombatanckie i Niepodległościowe oraz Prawo i Sprawiedliwość. 
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #2 Nie osiol 2012-11-25 20:05
Ileż nienawiści w tym frustracie co na komentarz się porwał Zero kultury - wspólczujemy
Cytować
 
 
-4 #1 Polak - nie wolak 2012-11-25 15:50
Ryczące stado baranów z wolakami - nieudacznikami (Fotyga i Jaworski) w pierwszym szeregu oraz stolarzem - podpalaczem "Guzikiem" w kolejnym. Po hucpie poszli wspólnie konsumować kartofle.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież