W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Trójmiejska Manifa 2013 na rzecz związków partnerskich

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
środa, 06 marca 2013 21:27

W niedzielę, 10 marca o godz. 12.00 spod Złotej Bramy w Gdańsku ruszy Manifa. W tym roku poświęcona będzie związkom partnerskim dla par hetero- i homoseksualnych. Jej tegoroczne hasło brzmi: „Prawo wyboru dobrem ogółu”.  Tradycyjnie podnoszone będą postulaty równouprawnienia, prawa wyboru i decydowania o samym sobie.– Tegoroczna debata sejmowa pokazała nam, jak ważna jest kwestia związków partnerskich. Związki partnerskie, to nie tylko kwestia dotycząca par homoseksualnych – także i nieformalne, heteroseksualne związki chciałyby móc skorzystać z tego rozwiązania. Nie jest jednak możliwe wprowadzenie ich bez rzeczowej dyskusji, a ta, jak udowodnił to bardzo świeży przykład odwołanego panelu na Uniwersytecie Gdańskim (25 lutego), jest bardzo często ucinana – mówi Anna Urbańczyk, organizatorka Trójmiejskiej Manify 2013.

Jak się okazuje manifestowanie na ulicach naszego miasta haseł równościowych i nawoływanie do tolerancji jest ciągle potrzebne, skoro nawet były prezydent Polski Lech Wałęsa nie wstydzi się swoich poglądów i tak jawnie je manifestuje w telewizji i to jeszcze w paśmie o największej oglądalności.
– Słowa Wałęsy są tak bardzo szkodliwe, ponieważ jest to osoba z autorytetem, ba laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Tymczasem w swoich słowach dyskryminuje, a zamiast przeprosić brnie w dyskryminację coraz bardziej. Jeśli gej, lesbijka, osoba transpłciowa z mniejszego miasta czy wsi, niepopierana przez rodzinę, znajomych, usłyszy takie słowa od wydawać by się mogło, autorytetu, może naprawdę stracić poczucie własnej wartości – zauważa Anna Urbańczyk.


alt


Jeśli zatem uważasz, że demokracja polega na rządach większości, ale w poszanowaniu praw mniejszości, uważasz, że my Polacy powinniśmy mieć możliwość rejestrowania związków partnerskich, zauważasz ciągle obecną jeszcze dyskryminację mniejszości w miejscu pracy czy w życiu codziennym, przyjdź w niedzielę o godz. 12.00 pod Złotą Bramę w Gdańsku. Stamtąd ruszy kolorowy pochód. Zabierz ze sobą transparent na temat związków partnerskich i równości płci.

 – Przyłączając się do Manify świętujemy Dzień Kobiet oraz popieramy równość płci, które są dla wszystkich osób, niezależnie od tożsamości psychoseksualnej – dodaje Urbańczyk.

Organizatorem wydarzenia jest Trójmiejska Akcja Kobieca, która  działa od 2009 roku i jest nieformalną organizacją kobiet i mężczyzn, dla których ważna jest równość płci, tolerancja i otwartość.

Urszula Abucewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-1 #1 Kobieta V Dzielnicy 2013-03-08 11:03
Nie mata ważniejszych tematów. W głowach sie poprzewracało. Lech ma rację - margines chce rządzić
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież