Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W budynku po przychodni hula wiatr...

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
środa, 06 marca 2013 22:58

Już dwa lata minęły od momentu, gdy Przychodnia Skórno-Wenerologiczna opuściła budynek przy ul. Długiej. Miał tam powstać hostel. Deklarowano wówczas, że jest pomysł na ożywienie tej części miasta. Jednak mimo tak długiego czasu, kamienica świeci pustkami i niszczeje.Mieszcząca się tuż za Złotą Bramą przychodnia została przeniesiona do dawnej siedziby Szpitala Kolejowego przy ul. Powstańców Warszawskich 1-2. Zajmowany przez nią dotąd budynek otrzymało wówczas miasto, zaś władze województwa dostały w zamian m.in. działki przy ul. Długi Targ 1-10, sąsiadujące z kamienicą należącą do Agencji Rozwoju Pomorza.

Dwa lata temu Michał Piotrowski z biura prasowego gdańskiego magistratu informował portal informacyjny trojmiasto.pl, że w budynku po przychodni na pewno powstanie hostel. Urzędnicy mieli wówczas uruchomić procedurę przetargową, która wyłoni operatora hostelu a ten wydzierżawi od miasta nieruchomość.

Urząd Marszałkowski natomiast miał przekazał je Agencji Rozwoju Pomorza, aby ta mogła sprzedać je pod hotele. W ramach wymiany zarząd województwa otrzymał także od władz miasta budynek, w którym mieści się Wojewódzkie Centrum Onkologii.


alt

Zamiast Przychodni Skórno-Wenerologicznej przy ul. Długiej miał powstać hostel. Na razie jednak budynek wciąż stoi pustyOdnośnie zaś funkcjonowania Przychodni Skórno-Wenerologicznej w nowych strukturach, jej pracownicy dość długo sugerowali stan zawieszenia i pomimo obietnic nieprzyłączenie placówki do Pomorskiego Centrum Traumatologii. Zwracali również uwagę na pewne niedogodności w nowym miejscu pracy.
– Przychodnia Skórno-Wenerologiczna już od dłuższego czasu działa w strukturach Pomorskiego Centrum Traumatologii. Nie docierają do nas żadne sygnały, żeby ta przychodnia funkcjonowała źle – mówi Małgorzata Pisarewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Dlaczego budynek po przychodni wciąż stoi pusty? Czy władze miasta zmieniły plany odnośnie kamienicy? Jak układa się współpraca pomiędzy Przychodnią Skórno-Wenerologiczną a Pomorskim Centrum Traumatologii? Do tematu powrócimy.
(UA)

fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież