Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Czarna księga poczynań PO

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 marca 2013 13:33

Ofensywę na wywodzące się z PO gdańskie władze, na półtora roku przed wyborami samorządowymi zapowiada poseł PiS Andrzej Jaworski. Opozycja szykuje „Czarną księgę”. Znajdą się w niej zapiski porażek i potknięć rządzącej niepodzielnie od 10 lat w Gdańsku i na Pomorzu partii Donalda Tuska. Projekt rejestrujący potknięcia włodarzy ruszy w kwietniu.


- Będziemy bardzo aktywnie działać w samym Gdańsku. Chcemy pokazać problemy poszczególnych dzielnic, poszczególnych działań władz miasta Gdańska. Przygotowujemy czarną księgę działań PO dla Gdańska i Pomorza – zapowiada Jaworski w „Rozmowie kontrolowanej” na antenie Radia Gdańsk i wylicza „gorące” tematy księgi:
- Nie możemy zgodzić się na to, aby poważne problemy zdrowotne i społeczne nie były rozwiązywane. Dzisiaj już nie mamy tylko i wyłącznie problemów z wielkim smrodem, kiedy wjeżdża się do Gdańska i wyjeżdża obwodnicą. Mamy problemy z wielkim smrodem w Nowym Porcie. Problem z coraz trudniejszym dostępem do lekarza i coraz trudniejszą diagnostyką. 


Jak zapowiedział w rozmowie z nami poseł Jaworski projekt jest otwarty na różne środowiska.
- Projekt będzie nie tylko wyliczeniem tego, co zostało zaprzepaszczone lub fatalnie wykonane. Będzie to studium do wykonania, którego zaprosimy organizacje społeczne, środowiska mieszkańców. Księga powstanie przy współpracy szerokiego politycznego i społecznego wachlarza ludzi o różnych poglądach, ale wrażliwych na dobro regionu, w którym żyją – mówi Jaworski.


Do piętnowania błędów i zaniechań władz samorządowych nadmotławskiego grodu wzywa też SLD ustami swego lidera w mieście Marka Formeli.
- Nadchodzi czas, gdy opozycja polityczna i organizacje społeczne  kontestujące poczynania obecnej władzy, zmęczone z jednej strony biernością i bezradnością wobec problemów, a z drugiej - zauważające niedociągnięcia i błędy w zarządzaniu miastem, będą rozmawiały wspólnie jak region ma wyjść z marazmu i kryzysu. Głos obywateli musi być słyszalny. Czas już rozpocząć rzeczywistą dyskusję nad problemami Gdańska i jego mieszkańców. Gdańsk jest wspólny, a nie prezydenta Pawła Adamowicza, otoczonego ludźmi o zaskakujących politycznych rodowodach – mówi Formela.


Okazją do spotkania szerokiego opozycyjnego „frontu” będzie spotkanie planowane na 16 marca w historycznej Sali BHP gdańskiej stoczni.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież