Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
poniedziałek, 20 stycznia 2020 12:05
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
Pavels Steinbors i Michał Nalepa – jedni z najlepszych zawodników ...
Lechia wygrał sparing z Greuther Fuerth
poniedziałek, 20 stycznia 2020 21:50
Lechia wygrał sparing z Greuther Fuerth
Pierwszy sparing podczas obozu w tureckim Belek rozegrała Lechia. Pod ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdańskie Dni Sąsiadów 2014

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 30 maja 2014 15:29

Już od 30 maja mieszkańcy Gdańska i okolic mają możliwość spotkania się przy grillu lub uczestnictwa w zabawach na świeżym powietrzu zorganizowanych w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów, które potrwają do 30 czerwca. Podwórko, ogródek lub trawnik to tylko przykładowe miejsca, w których poznamy bliżej osiedlowych towarzyszy. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.gdansk.dnisasiadow.pl i zaprosić do udziału wszystkich sąsiadów - tych znanych i tych nieznanych.


Ludzie mieszkający na osiedlach niejednokrotnie otaczają się w gronie osób mieszkających w tej samej klatce lub bloku. Rzadko wykraczają poza swój „teren” i poznają wszystkich mieszkańców zasiedlonych w obrębie ich prywatnej oazy. Gdańskie Dni Sąsiadów umożliwiają poznanie tych, obok których do tej pory przechodziliśmy obojętnie i choć mieszkają nieopodal nas to nie mieliśmy sposobności zamienienia z nimi jednego słowa. Projekt ten jest również szansą na spędzenie miłego czasu z tymi, których znamy.

W celu skorzystania z tej możliwości należy zarejestrować się na stronie www.gdansk.dnisasiadow.pl lub w Punkcie Informacji Kulturalnej (ul. Długi Targ 39/40) czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00- 18:00 oraz w soboty i niedziele od 12:00 do 16:00. Zaproszenie skierowane jest nie tylko do mieszkańców Gdańska- skorzystać z niego mogą również osoby zamieszkujące w Trójmieście i okolicach.

Po zarejestrowaniu się uczestnicy otrzymają pakiet startowy, a w tym girlandy, plakaty, poradniki, koszulki i kubki. Następnym krokiem jest zaproszenie sąsiadów do wspólnej zabawy zorganizowanej m. in. w prywatnych ogródkach lub w ramach dzielnicowego festynu. Wszystko zależy od pomysłowości biorących udział w projekcie mieszkańców - to oni decydują o wyglądzie i przebiegu imprezy. Dodatkowo przygotowane zostały nagrody (karty podarunkowe na zakupy w hipermarkecie ogrodniczo- budowlanym) dla tych, którzy zechcą przesłać fotorelację ze spotkania.

- Dla uczestników i uczestniczek przygotowaliśmy pakiet startowy pomocny w zorganizowaniu imprezy, który składa się z koszulki dla organizatora, plakatów i zaproszeń do samodzielnego wypełnienia informacjami o spotkaniu, poradnika „10 dobrych rad, aby spotkanie było udane”, naklejek, identyfikatorów imiennych, balonów i girland do dekoracji miejsca imprezy, papierowych kubeczków i serwetek na wspólny stół, smyczy oraz gadżetów specjalnie dla dzieci, kolorowej kredy i zmywalnych tatuaży – poinformowała Anna Urbańczyk, koordynatorka Gdańskich Dni Sąsiadów z ramienia IKM.

Organizatorami Gdańskich Dni Sąsiadów są Miasto Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, Fundacja Wspólnota Gdańska oraz Straż Miejska, która z pewnością zadba o porządek i bezpieczeństwo w czasie sąsiedzkich zabaw.

Projekt potrwa do 30 czerwca, a wszystkich chętnych zaprasza się do wzięcia udziału w organizowanych przyjęciach, zwłaszcza iż mają na celu budowę i poprawę relacji sąsiedzkich.

Żaneta Stasiowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież