”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ... Jerzy Barzowski: Struk wpływom z podatku CIT nie wierzy, a drogi czeka... » Z radnym Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Art... Ostrożny pomorski budżet » Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk nie dowierza rządowi i zapowiadanym w projekcie b...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
wtorek, 03 grudnia 2019 21:44
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
Trzeci mecz z rzędu wygrali hokeiści LOTOS-u PKH. Gdańszczanie wygr ...
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
środa, 04 grudnia 2019 19:18
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
Przez 50 minut Lechia nie mogła znaleźć sposobu na Zagłębie i wyd ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdańskie Dni Sąsiadów 2014

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 30 maja 2014 15:29

Już od 30 maja mieszkańcy Gdańska i okolic mają możliwość spotkania się przy grillu lub uczestnictwa w zabawach na świeżym powietrzu zorganizowanych w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów, które potrwają do 30 czerwca. Podwórko, ogródek lub trawnik to tylko przykładowe miejsca, w których poznamy bliżej osiedlowych towarzyszy. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.gdansk.dnisasiadow.pl i zaprosić do udziału wszystkich sąsiadów - tych znanych i tych nieznanych.


Ludzie mieszkający na osiedlach niejednokrotnie otaczają się w gronie osób mieszkających w tej samej klatce lub bloku. Rzadko wykraczają poza swój „teren” i poznają wszystkich mieszkańców zasiedlonych w obrębie ich prywatnej oazy. Gdańskie Dni Sąsiadów umożliwiają poznanie tych, obok których do tej pory przechodziliśmy obojętnie i choć mieszkają nieopodal nas to nie mieliśmy sposobności zamienienia z nimi jednego słowa. Projekt ten jest również szansą na spędzenie miłego czasu z tymi, których znamy.

W celu skorzystania z tej możliwości należy zarejestrować się na stronie www.gdansk.dnisasiadow.pl lub w Punkcie Informacji Kulturalnej (ul. Długi Targ 39/40) czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00- 18:00 oraz w soboty i niedziele od 12:00 do 16:00. Zaproszenie skierowane jest nie tylko do mieszkańców Gdańska- skorzystać z niego mogą również osoby zamieszkujące w Trójmieście i okolicach.

Po zarejestrowaniu się uczestnicy otrzymają pakiet startowy, a w tym girlandy, plakaty, poradniki, koszulki i kubki. Następnym krokiem jest zaproszenie sąsiadów do wspólnej zabawy zorganizowanej m. in. w prywatnych ogródkach lub w ramach dzielnicowego festynu. Wszystko zależy od pomysłowości biorących udział w projekcie mieszkańców - to oni decydują o wyglądzie i przebiegu imprezy. Dodatkowo przygotowane zostały nagrody (karty podarunkowe na zakupy w hipermarkecie ogrodniczo- budowlanym) dla tych, którzy zechcą przesłać fotorelację ze spotkania.

- Dla uczestników i uczestniczek przygotowaliśmy pakiet startowy pomocny w zorganizowaniu imprezy, który składa się z koszulki dla organizatora, plakatów i zaproszeń do samodzielnego wypełnienia informacjami o spotkaniu, poradnika „10 dobrych rad, aby spotkanie było udane”, naklejek, identyfikatorów imiennych, balonów i girland do dekoracji miejsca imprezy, papierowych kubeczków i serwetek na wspólny stół, smyczy oraz gadżetów specjalnie dla dzieci, kolorowej kredy i zmywalnych tatuaży – poinformowała Anna Urbańczyk, koordynatorka Gdańskich Dni Sąsiadów z ramienia IKM.

Organizatorami Gdańskich Dni Sąsiadów są Miasto Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, Fundacja Wspólnota Gdańska oraz Straż Miejska, która z pewnością zadba o porządek i bezpieczeństwo w czasie sąsiedzkich zabaw.

Projekt potrwa do 30 czerwca, a wszystkich chętnych zaprasza się do wzięcia udziału w organizowanych przyjęciach, zwłaszcza iż mają na celu budowę i poprawę relacji sąsiedzkich.

Żaneta Stasiowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież