Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Władze Gdańska czekają na „trzynastki”

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 06 marca 2013 16:13

altPonad 12 tys. zł z tytułu „trzynastki" za 2012 rok przyznano  prezydentowi Sopotu Jackowi Karnowskiemu. Trzynastki przyznano również prezydentowi Gdyni - Wojciechowi Szczurkowi, staroście słupskiemu - Sławomirowi Ziemianowiczowi oraz burmistrzowi Bytowa - Ryszardowi Sylce. Temu ostatniemu i jego zastępcom przyznano tak wysokie, dodatkowe wynagrodzenia, że mocno bulwersują one opozycję.


Pomorskie gminy legalnie przyznają i wypłacają swoim pracownikom dodatkową, trzynastą pensję, gdyż obliguje ich do tego ustawa o dodatkowym rocznym wynagrodzeniu. Zgodnie bowiem z obowiązującymi przepisami, tzw. trzynastka wynosi 8,5 proc. rocznego wynagrodzenia. Okres na jej wypłacenie kończy się z datą 31 marca (niedziela). Na wypłaty „trzynastek” pozostało zatem ponad trzy tygodnie i dlatego nie wszędzie jeszcze znane są  ich konkretne kwoty. Wysokości dodatkowego wynagrodzenia nie wyliczył jeszcze m.in. Gdańsk i Nowy Dwór Gdański.


Dlatego zwróciliśmy się do biura prasowego Urzędu Miasta w Gdańsku z serdeczną prośbą o podanie rzeczywistych „trzynastek” dla władz Gdańska i nagród przyznanych władzom Gdańska, w tym i wiceprezydentom. Z góry podziękowaliśmy za podanie rzeczywistych danych, zaznaczając, że planujemy je opublikować na łamach "Gazety Gdańskie"j i portalu wybrzeze24.pl.


Oto odpowiedź jaką 6 marca (środa) otrzymaliśmy od Antoniego Pawlaka, Rzecznika Prezydenta Miasta Gdańska: - Urząd Miejski w Gdańsku. Nie bardzo rozumiem sformułowanie „rzeczywistych trzynastek” dla władz Gdańska i nagród przyznanych władzom Gdańska, w tym i wiceprezydentom. To sugeruje, iż podajemy nieprawdziwe dane. A to chyba przesada. W 2012 roku Prezydent Miasta Gdańska nie otrzymał żadnej nagrody. Na nagrody dla pracowników Urzędu wydano kwotę 1.388.045 zł , co stanowi około 30 proc. wynagrodzenia miesięcznego brutto. Natomiast jeśli chodzi o tak zwane trzynastki, to zgodnie z ustawą z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej – Prezydent Miasta, Zastępcy Prezydenta oraz pozostali pracownicy otrzymują 8,5 proc. sumy wynagrodzenia za pracę otrzymaną w ciągu 2012 roku, uwzględniając wynagrodzenie i inne świadczenia ze stosunku pracy przyjmowane do obliczenia ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.
Natomiast w tym mieszczą się nagrody dla zastępców. Wszyscy zastępcy prezydenta dostali za rok 2012 jednakowe nagrody - po 3.800 złotych brutto. Wynagrodzenie roczne wypłaca się w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku kalendarzowego następującego po roku, za który przysługuje to wynagrodzenie. Trzynastki jeszcze nie zostały wyliczone.


Użyliśmy określenia rzeczywistych, aby nie ograniczać się do procentów, ale aby podać konkretne kwoty pieniężne przyznane w ramach „trzynastek”. Nadal oczekujemy na te konkretne dane. Czasu na ich przyznanie pozostało niewiele, bo ustawowo tylko do 31 marca...
Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież