Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
środa, 08 lipca 2020 13:28
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
Zdunek Wybrzeże i Unia Tarnów podały składy na inauguracyjny mecz ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 09 lipca 2016 21:07

Już po raz czwarty w Gdańsku przy ulicy Rajskiej 2 odbywa się Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza. Podczas wydarzenia można skosztować regionalnych wyrobów i zakupić je na specjalnie przygotowanych stoiskach. Na gości czekają m.in. wspaniałe truskawki, tradycyjne wędliny, wędzone ryby, sery, alkohole i chleby. Można również nabyć wyroby rękodzielnicze takie jak ręcznie haftowane serwety, czy piękne obrazy. Impreza odbywa się w dniach 9-10 lipca od godziny 11:00.


Dzisiaj przy ulicy Rajskiej 2 na terenie Polskiego Związku Wędkarskiego przy Kaszubskim Domku rozpoczęły się gdańskie obchody Święta Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza, które potrwają do jutra do późnego popołudnia. Jest to już czwarta edycja. Pogoda w sobotę była bardzo kapryśna, ale nawet deszcz nie zniechęcił wielbicieli truskawki i regionalnych wyrobów. Święto miało rozpocząć się o 11:00, ale niektóre stanowiska były gotowe już wcześniej, a miłośnicy smaków i rękodzielnictwa Pomorza także pojawili się jeszcze przed 11:00.altaltTuryści i gdańszczanie mieli okazję skosztować truskawki pod różnymi postaciami m.in. owocu lub koktajlu. Ponadto na stoiskach można było kupić także wędliny tradycyjne np. niezwykle apetyczne boczki i kiełbasy. Obok straganu z mięsami ustawiono przenośną wędzarnię. Na klientów czekały również wędzone ryby takie jak halibut, czy makrela, a także stoisko z własnej roboty serami. Rozstawiono też stoiska z wiejskimi chlebami na zakwasie, gdzie można było zjeść pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem lub zakupić różnego rodzaju bochny chleba. Wystawcy przygotowali również stanowiska z piwami, m.in. piwem Starogdańskim, polskimi winami oraz miodem pitnym. Pojawił się także stragan z tłoczonymi na zimno olejami. Na Rajskiej nie pojawili się wyłącznie wystawcy z Pomorza – do Gdańska zawitali mieszkańcy Podlasia, którzy zachęcali do kupna i spróbowania swoich wyrobów.altaltNa miłośników rękodzieła czekały m.in. ręcznie haftowane obrusy i serwety. Prezentowano i sprzedawani także obrazy, biżuterię, rzeźby i przedmioty zdobione metodą decoupage.altaltPodczas wydarzenia można było wspomóc domowe hospicjum „Pomorze Dzieciom”, zajmujące się dziećmi nieuleczalnie chorymi, których schorzenia są na tyle poważne, że prowadzą do przedwczesnej śmierci. Dzięki hospicjum podopieczni mogą zaznać poprawy jakości swojego krótkiego i bardzo ciężkiego życia. Zespół pielęgniarek, lekarzy i fizjoterapeutów robi wszystko, by jak najbardziej ulżyć maluchom w ich cierpieniach, ale potrzeba pieniędzy m.in. na kosztowny sprzęt oraz dojazdy (członkowie fundacji dojeżdżają do swoich podopiecznych nawet ponad 100 km od Gdańska). Jedna godzina opieki nad jednym z małych pacjentów to koszt 8 zł. Święto Truskawki Kaszubskiej stało się okazją, by zachęcić uczestników wydarzenia do wsparcia dzieci oraz ich rodzin.altPodczas wydarzenia odbyły się również warsztaty plastyczne dla dzieci oraz aukcje charytatywne.


Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza w Gdańsku potrwa do jutra do późnego popołudnia, a zatem jest jeszcze szansa, by zakupić regionalne wyroby, a także wspomóc podopiecznych hospicjum „Pomorze Dzieciom”. Drugi dzień wydarzenia rozpoczyna się jutro o 11:00.


Karolina Rabiej


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież