Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 09 lipca 2016 21:07

Już po raz czwarty w Gdańsku przy ulicy Rajskiej 2 odbywa się Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza. Podczas wydarzenia można skosztować regionalnych wyrobów i zakupić je na specjalnie przygotowanych stoiskach. Na gości czekają m.in. wspaniałe truskawki, tradycyjne wędliny, wędzone ryby, sery, alkohole i chleby. Można również nabyć wyroby rękodzielnicze takie jak ręcznie haftowane serwety, czy piękne obrazy. Impreza odbywa się w dniach 9-10 lipca od godziny 11:00.


Dzisiaj przy ulicy Rajskiej 2 na terenie Polskiego Związku Wędkarskiego przy Kaszubskim Domku rozpoczęły się gdańskie obchody Święta Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza, które potrwają do jutra do późnego popołudnia. Jest to już czwarta edycja. Pogoda w sobotę była bardzo kapryśna, ale nawet deszcz nie zniechęcił wielbicieli truskawki i regionalnych wyrobów. Święto miało rozpocząć się o 11:00, ale niektóre stanowiska były gotowe już wcześniej, a miłośnicy smaków i rękodzielnictwa Pomorza także pojawili się jeszcze przed 11:00.altaltTuryści i gdańszczanie mieli okazję skosztować truskawki pod różnymi postaciami m.in. owocu lub koktajlu. Ponadto na stoiskach można było kupić także wędliny tradycyjne np. niezwykle apetyczne boczki i kiełbasy. Obok straganu z mięsami ustawiono przenośną wędzarnię. Na klientów czekały również wędzone ryby takie jak halibut, czy makrela, a także stoisko z własnej roboty serami. Rozstawiono też stoiska z wiejskimi chlebami na zakwasie, gdzie można było zjeść pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem lub zakupić różnego rodzaju bochny chleba. Wystawcy przygotowali również stanowiska z piwami, m.in. piwem Starogdańskim, polskimi winami oraz miodem pitnym. Pojawił się także stragan z tłoczonymi na zimno olejami. Na Rajskiej nie pojawili się wyłącznie wystawcy z Pomorza – do Gdańska zawitali mieszkańcy Podlasia, którzy zachęcali do kupna i spróbowania swoich wyrobów.altaltNa miłośników rękodzieła czekały m.in. ręcznie haftowane obrusy i serwety. Prezentowano i sprzedawani także obrazy, biżuterię, rzeźby i przedmioty zdobione metodą decoupage.altaltPodczas wydarzenia można było wspomóc domowe hospicjum „Pomorze Dzieciom”, zajmujące się dziećmi nieuleczalnie chorymi, których schorzenia są na tyle poważne, że prowadzą do przedwczesnej śmierci. Dzięki hospicjum podopieczni mogą zaznać poprawy jakości swojego krótkiego i bardzo ciężkiego życia. Zespół pielęgniarek, lekarzy i fizjoterapeutów robi wszystko, by jak najbardziej ulżyć maluchom w ich cierpieniach, ale potrzeba pieniędzy m.in. na kosztowny sprzęt oraz dojazdy (członkowie fundacji dojeżdżają do swoich podopiecznych nawet ponad 100 km od Gdańska). Jedna godzina opieki nad jednym z małych pacjentów to koszt 8 zł. Święto Truskawki Kaszubskiej stało się okazją, by zachęcić uczestników wydarzenia do wsparcia dzieci oraz ich rodzin.altPodczas wydarzenia odbyły się również warsztaty plastyczne dla dzieci oraz aukcje charytatywne.


Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza w Gdańsku potrwa do jutra do późnego popołudnia, a zatem jest jeszcze szansa, by zakupić regionalne wyroby, a także wspomóc podopiecznych hospicjum „Pomorze Dzieciom”. Drugi dzień wydarzenia rozpoczyna się jutro o 11:00.


Karolina Rabiej


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież