72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Hamadyk: Niech kandydata PiS na prezydenta Gdańska wyłonią prawybory

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 lipca 2016 18:55

Rozmowa z Łukaszem Hamadykiem, radnym PiS w Radzie Miasta Gdańska z okręgu nr 1- Co opozycja może w Gdańsku? Czy rządząca PO wysłuchuje głosu opozycji?

Łukasz Hamadyk: Gdyby rządząca PO wysłuchiwała głosów opozycji to obserwowalibyśmy to podczas głosowań. Indywidualnie to zależy od charakteru poszczególnych radnych. Osobiście nie mam powodów do narzekań. Jestem najaktywniejszym radnym jeśli chodzi o składanie interpelacji i jest z czego wybierać. Jeśli jedna na pięć jest rozpatrzona pozytywnie to jest dobrze. Patrząc na całość współpracy to mogłoby być lepiej. Ciężko nam się przebić przez mający większość klub Platformy zwłaszcza jeśli wprowadzona dyscyplina partyjna podczas głosowania.


- Od 1 lipca wprowadzona została podwyżka za przejazdy komunikacją miejską. Czy ta podwyżka była konieczna?
Łukasz Hamadyk: Osobiście byłem przeciwko tej podwyżce. Nie jestem pewien czy jakość usług wymusiła podwyżkę. Podwyżki wydają się małe, ale jak zbierze się podwyżkę każdym bilecie to parę tych groszy się uzbiera. Uważam, że mieszkańcy po portfelach dostaną zwłaszcza ci, którzy nie podróżują z kartą miejską, ale kupują bilety jednorazowe. Dla nich ta podwyżka będzie odczuwalna.


alt- Andrzej Jaworski, lider PiS w Gdańsku i kandydat na prezydenta miasta został wiceprezesem PZU. Czy PiS ma nowego kandydata na prezydenta Gdańska?
Łukasz Hamadyk: Według mojej wiedzy nie ma takiego kandydata. Ja byłbym za tym, żeby wyłonić kandydata w prawyborach. Jako osoba interesująca się marketingiem politycznym uważam, że czas ucieka. Wydaje się, że zostało dużo czasu, ale to się tylko tak wydaje. Każdy dzień podczas którego nie promujemy naszego kandydata jest stratą. Uważam, że taka osoba powinna być. Trzeba ją pokazywać, promować. Mieszkańcy muszą się z tym kandydatem zdążyć zidentyfikować. Muszą mieć okazję więcej razy się z nim spotkać, porozmawiać. Takie są podstawowe kwestie marketingu politycznego. Moim zdaniem po wakacjach kandydatura lub kandydatury, jeśli byłyby prawybory, powinna się pojawić. Jako osoba młoda wyłanianie kandydata widziałbym właśnie w prawyborach. Jeśli odbyłyby się prawybory to nie wykluczam, że sam bym w nich wystartował. Jest to swego rodzaju konkurs popularności, a jeśli chodzi o działalność i aktywność jako radny to nie mam się czego wstydzić. Bycie prezydentem polega między innymi na rozwiązywaniu ludzkich spraw z tym, kilkukrotnie większej skali niż jako radny.


Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz
fot. gdansk.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież