Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PiS domaga się odwołania Zych-Cisoń

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 14 lipca 2016 08:16

altKlub Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku pomorskim domaga się odwołania Hanny Zych-Cisoń z zarządu województwa. Na środowe posiedzenie komisji zdrowia wicemarszałek nie przyszła. - Urlop to nie wytłumaczenie, termin był wspólnie uzgodniony - mówił w "Panoramie" w TVP 3 Gdańsk radny Jerzy Barzowski.


Komisja zebrała się, by ocenić sytuację finansową spółek szpitalnych, ale obrady zdominowała sprawa zapowiedzianej przez wicemarszałek H. Zych-Cisoń sprzedaży szpitala dziecięcego na Polankach, który dysponuje 7-hektarową działką w otulinie lasu oliwskiego i... ma bardzo przyzwoite wyniki finansowe, co jest ważne, ale nie tak ważne jak wyniki leczenia małych pacjentów z przewlekłych chorób.


Jak ujawniła "Gazeta Gdańska" działaczka Platformy Obywatelskiej jako argument za sprzedażą szpitala i jego przeniesieniem na Zaspe użyła kłamliwego argumentu o braku lądowiska dla helikopterów.
- Nie wyobrażam sobie, by kłamstwo mogło być jakimkolwiek argumentem, a jeśli nie kłamstwo to niekompetencja pani Zych-Cisoń, co jest równie kompromitujące - powiedziała wybrzeze24.pl Danuta Sikora, szefowa klubu PiS w sejmiku pomorskim.


Z ustaleń reportera "GG" wynika, że odległość od lądowiska przy szpitalu Marynarki Wojennej do budynku szpitala dziecięcego jest mniejsza niż do oddziałów macierzystego szpitala.


Radni opozycji jednomyślnie opowiedzieli się za wystąpieniem do marszałka o odwołanie Hanny Zych Cisoń z zajmowanego stanowiska. Redakcja portalu dotarła do wniosku w tej sprawie. Czytamy w nim m.in.:"
Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Sejmiku Województwa Pomorskiego zwraca się z wnioskiem na Sesję Zwyczajną w dniu 27.07.2016 r. o odwołanie Hanny Zych-Cisoń z funkcji członka Zarządu Województwa Pomorskiego, sprawującego nadzór nad pracą Departamentu Zdrowia UMWP.
Zarządzanie Departamentem Zdrowia od dawna wzbudzało nasze zaniepokojenie, ale ostatnie doniesienia medialne o rozważanej likwidacji Szpitala Dziecięcego na Polankach w Gdańsku utwierdzają nas w przekonaniu że zarządzanie służbą zdrowia na Pomorzu jest niewłaściwe. Skandalem jest, że radni sejmiku dowiadują się o takich planach z mediów. (...)
Atrakcyjna działka - ok. 7 hektarów - po Szpitalu Dziecięcym ma znaleźć nabywcę, a zaplanowane przenosiny odbywać się będą kosztem małych pacjentów. Zwracamy też uwagę, że radni Gdańska zmienili plan zagospodarowania przestrzennego umożliwiający rozbudowę szpitala w Oliwie w regionalne centrum zdrowia. Czy obecna niedawno na jubileuszu szpitala P. H. Zych-Cisoń mówiąc o perspektywach szpitala nie mówiła prawdy personelowi i pacjentom jedynej placówce na Pomorzu, w której prowadzone jest leczenie m.in. mukowiscydozy.


Według Danuty Sikory wicemarszałek Zych-Cisoń kompletnie nie panuje nad powierzonym jej zadaniami. - Mam nadzieję, że marszałek Struk, też polityk PO, wyciągnie wnioski z tego co dzieje się w pomorskiej służbie zdrowia. Jeśli nie dojdzie do odwołania osoby dezorganizującej opiekę medyczną i wywołującej niebezpieczny dla pacjentów chaos, złożymy wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji sejmiku poświeconej sytuacji w tym segmencie polityki społecznej.
Hanna Zych-Cisoń funkcję w zarządzie woj. pomorskiego pełni już drugą kadencję. Jest odpowiedzialna za komrecjalizacje pomorskiej służby zdrowia. Działaczka PO bezskutecznie ubiegała się o mandat poselski w ostatnich wyborach parlamentarnych. Jej koleżanka z partii Joanna Mucha uważała, że nie należy przesadzać z leczeniem starszych ludzi. Ona samo z kolei wyraziła pogląd, że nie remontuje się starych szpitali. Budynek przy ul. Polanki ma 40 lat.

(mak)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież