Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
poniedziałek, 19 października 2020 16:26
Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
W ubiegłym tygodniu pisałem o pierwszych polskich wystawach w

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PiS domaga się odwołania Zych-Cisoń

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 14 lipca 2016 08:16

altKlub Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku pomorskim domaga się odwołania Hanny Zych-Cisoń z zarządu województwa. Na środowe posiedzenie komisji zdrowia wicemarszałek nie przyszła. - Urlop to nie wytłumaczenie, termin był wspólnie uzgodniony - mówił w "Panoramie" w TVP 3 Gdańsk radny Jerzy Barzowski.


Komisja zebrała się, by ocenić sytuację finansową spółek szpitalnych, ale obrady zdominowała sprawa zapowiedzianej przez wicemarszałek H. Zych-Cisoń sprzedaży szpitala dziecięcego na Polankach, który dysponuje 7-hektarową działką w otulinie lasu oliwskiego i... ma bardzo przyzwoite wyniki finansowe, co jest ważne, ale nie tak ważne jak wyniki leczenia małych pacjentów z przewlekłych chorób.


Jak ujawniła "Gazeta Gdańska" działaczka Platformy Obywatelskiej jako argument za sprzedażą szpitala i jego przeniesieniem na Zaspe użyła kłamliwego argumentu o braku lądowiska dla helikopterów.
- Nie wyobrażam sobie, by kłamstwo mogło być jakimkolwiek argumentem, a jeśli nie kłamstwo to niekompetencja pani Zych-Cisoń, co jest równie kompromitujące - powiedziała wybrzeze24.pl Danuta Sikora, szefowa klubu PiS w sejmiku pomorskim.


Z ustaleń reportera "GG" wynika, że odległość od lądowiska przy szpitalu Marynarki Wojennej do budynku szpitala dziecięcego jest mniejsza niż do oddziałów macierzystego szpitala.


Radni opozycji jednomyślnie opowiedzieli się za wystąpieniem do marszałka o odwołanie Hanny Zych Cisoń z zajmowanego stanowiska. Redakcja portalu dotarła do wniosku w tej sprawie. Czytamy w nim m.in.:"
Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Sejmiku Województwa Pomorskiego zwraca się z wnioskiem na Sesję Zwyczajną w dniu 27.07.2016 r. o odwołanie Hanny Zych-Cisoń z funkcji członka Zarządu Województwa Pomorskiego, sprawującego nadzór nad pracą Departamentu Zdrowia UMWP.
Zarządzanie Departamentem Zdrowia od dawna wzbudzało nasze zaniepokojenie, ale ostatnie doniesienia medialne o rozważanej likwidacji Szpitala Dziecięcego na Polankach w Gdańsku utwierdzają nas w przekonaniu że zarządzanie służbą zdrowia na Pomorzu jest niewłaściwe. Skandalem jest, że radni sejmiku dowiadują się o takich planach z mediów. (...)
Atrakcyjna działka - ok. 7 hektarów - po Szpitalu Dziecięcym ma znaleźć nabywcę, a zaplanowane przenosiny odbywać się będą kosztem małych pacjentów. Zwracamy też uwagę, że radni Gdańska zmienili plan zagospodarowania przestrzennego umożliwiający rozbudowę szpitala w Oliwie w regionalne centrum zdrowia. Czy obecna niedawno na jubileuszu szpitala P. H. Zych-Cisoń mówiąc o perspektywach szpitala nie mówiła prawdy personelowi i pacjentom jedynej placówce na Pomorzu, w której prowadzone jest leczenie m.in. mukowiscydozy.


Według Danuty Sikory wicemarszałek Zych-Cisoń kompletnie nie panuje nad powierzonym jej zadaniami. - Mam nadzieję, że marszałek Struk, też polityk PO, wyciągnie wnioski z tego co dzieje się w pomorskiej służbie zdrowia. Jeśli nie dojdzie do odwołania osoby dezorganizującej opiekę medyczną i wywołującej niebezpieczny dla pacjentów chaos, złożymy wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji sejmiku poświeconej sytuacji w tym segmencie polityki społecznej.
Hanna Zych-Cisoń funkcję w zarządzie woj. pomorskiego pełni już drugą kadencję. Jest odpowiedzialna za komrecjalizacje pomorskiej służby zdrowia. Działaczka PO bezskutecznie ubiegała się o mandat poselski w ostatnich wyborach parlamentarnych. Jej koleżanka z partii Joanna Mucha uważała, że nie należy przesadzać z leczeniem starszych ludzi. Ona samo z kolei wyraziła pogląd, że nie remontuje się starych szpitali. Budynek przy ul. Polanki ma 40 lat.

(mak)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież