Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Lądowisko Zych-Cisoń. Działka lepsza niż szpital

Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 
środa, 06 lipca 2016 17:57

Historia z pomorskiego piekła rodem.


Szpital dziecięcy im. Macieja Płażyńskiego przy ul. Polanki. Na pięknej działce pod lasem. Między domem pogodnej starości, sanatorium i szpitalem marynarki wojennej. W otulinie lasu oliwskiego. Jak znalazł dla dewelopera. Jeden się już odezwał. Wie jak zmienić plan zagospodarowania, by grunt dał  komercyjną rentę i dywidendę.


altDo sprzedaży rwie się Hanna Zych-Cisoń, słynna marszałkowska "siusiumajtka", jak się przedstawiła publiczności. Mniejsza o majtki marszałkini, obawy budzi wyposażenie głowy. Nie podoba jej się szpital za który odpowiada. Nagle wydał się jakiś stary, ciasny, choć niedawno remontowany - odnowiono elewacje, dowożono sprzęt.


Nieźle leczą nasze dzieci, mówią rodzice. I w otoczeniu, które sprzyja powrotowi do zdrowia.


altNowy szpital powstanie przy kombinacie na Zaspie. Kasy nie ma, ale będzie. Deweloper zapłaci i poczeka. Środowisko polityczne jest jednorodne, plan się tak przyfastryguje, że wszyscy wyjdą na swoje. Powstaną jakieś nowe "organy oliwskie"; jak będzie kłopot pomoże Ryszard Gruda, który nawet na pogrzebie rozdaje wizytówki...


Dzieciom będzie bezpieczniej, bo na Zaspie już jest lądowisko dla helikopterów, a na Polankach nie ma. Argument ten niesłusznie uspokoił Piotra Kowalczuka, zastępcę P. Adamowicza, choć wydawało się, że od nieudanego zamachu na Pałac Młodzieży lepiej widzi Gdańsk.


altWyjaśniam:
Przy ul. Polanki 119 lądowiska rzeczywiście nie ma - lądowisko, i to czynne, jest przy ul. Polanki 117. W linii prostej ok. 80 metrów. Zych-Cisoń okłamuje opinie publiczną, podając do wierzenia nieprawdę potrzebą w celach biznesowych. Albo niedowidzi, a na wizytę u okulisty musi czekać dwa lata. Wystarczy, żeby budynek oczyścić z chorych smarkaczy i dać robotę murarzom.


Gentryfikacja Oliwy - i Oliwian - postępuje w najlepsze, choć niektórzy nazywają to gniciem władzy publicznej, której biznesowe marzenia mylą się ze służbą publiczną.


Płażyński, polityk na krzywdę i niesprawiedliwość wyczulony, zamiast szpitala będzie miał willę swojego imienia.


Marek Formela
PS. Radę nadzorczą szpitala, który, jak każdy na Pomorzu, jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością polityczną hierarchów PO, co udostępnia różne kombinacje komercyjne tworzą: Anna Stasierska, pracownik marszałka, radna Sopotu, która porzuciła opozycyjny "Kocham Sopot", Teresa Zarębska, żona eksmarszałka Jana Zarębskiego i Mirosław Molski, b. starosta nowodworski z PSL.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież