Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Derby inne niż wszystkie
sobota, 30 maja 2020 14:32
Derby inne niż wszystkie
W niedzielę 31. maja o godzinie 17.30 po niespełna trzech miesiącac ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Lądowisko Zych-Cisoń. Działka lepsza niż szpital

Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 
środa, 06 lipca 2016 17:57

Historia z pomorskiego piekła rodem.


Szpital dziecięcy im. Macieja Płażyńskiego przy ul. Polanki. Na pięknej działce pod lasem. Między domem pogodnej starości, sanatorium i szpitalem marynarki wojennej. W otulinie lasu oliwskiego. Jak znalazł dla dewelopera. Jeden się już odezwał. Wie jak zmienić plan zagospodarowania, by grunt dał  komercyjną rentę i dywidendę.


altDo sprzedaży rwie się Hanna Zych-Cisoń, słynna marszałkowska "siusiumajtka", jak się przedstawiła publiczności. Mniejsza o majtki marszałkini, obawy budzi wyposażenie głowy. Nie podoba jej się szpital za który odpowiada. Nagle wydał się jakiś stary, ciasny, choć niedawno remontowany - odnowiono elewacje, dowożono sprzęt.


Nieźle leczą nasze dzieci, mówią rodzice. I w otoczeniu, które sprzyja powrotowi do zdrowia.


altNowy szpital powstanie przy kombinacie na Zaspie. Kasy nie ma, ale będzie. Deweloper zapłaci i poczeka. Środowisko polityczne jest jednorodne, plan się tak przyfastryguje, że wszyscy wyjdą na swoje. Powstaną jakieś nowe "organy oliwskie"; jak będzie kłopot pomoże Ryszard Gruda, który nawet na pogrzebie rozdaje wizytówki...


Dzieciom będzie bezpieczniej, bo na Zaspie już jest lądowisko dla helikopterów, a na Polankach nie ma. Argument ten niesłusznie uspokoił Piotra Kowalczuka, zastępcę P. Adamowicza, choć wydawało się, że od nieudanego zamachu na Pałac Młodzieży lepiej widzi Gdańsk.


altWyjaśniam:
Przy ul. Polanki 119 lądowiska rzeczywiście nie ma - lądowisko, i to czynne, jest przy ul. Polanki 117. W linii prostej ok. 80 metrów. Zych-Cisoń okłamuje opinie publiczną, podając do wierzenia nieprawdę potrzebą w celach biznesowych. Albo niedowidzi, a na wizytę u okulisty musi czekać dwa lata. Wystarczy, żeby budynek oczyścić z chorych smarkaczy i dać robotę murarzom.


Gentryfikacja Oliwy - i Oliwian - postępuje w najlepsze, choć niektórzy nazywają to gniciem władzy publicznej, której biznesowe marzenia mylą się ze służbą publiczną.


Płażyński, polityk na krzywdę i niesprawiedliwość wyczulony, zamiast szpitala będzie miał willę swojego imienia.


Marek Formela
PS. Radę nadzorczą szpitala, który, jak każdy na Pomorzu, jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością polityczną hierarchów PO, co udostępnia różne kombinacje komercyjne tworzą: Anna Stasierska, pracownik marszałka, radna Sopotu, która porzuciła opozycyjny "Kocham Sopot", Teresa Zarębska, żona eksmarszałka Jana Zarębskiego i Mirosław Molski, b. starosta nowodworski z PSL.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież