Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
poniedziałek, 19 października 2020 16:26
Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
W ubiegłym tygodniu pisałem o pierwszych polskich wystawach w

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezydent Gdańska przegrał "Miasto z bursztynu"

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
środa, 30 listopada 2016 22:05

Nie powiodła się próba nałożenia wędzidła na kontrolną funkcję prasy. Dziennikarka Maja Narbutt (niegdyś "Rzeczpospolita", "Uważam Rze", dzisiaj „wSieci”) wygrała proces z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem. Dziennikarka  była oskarżona o naruszenie dóbr osobistych Pawła Adamowicza pisząc o "gdańskim układzie". Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał 29 listopada, że dziennikarka dochowała rzetelności.


- Chodziło o przeczołganie dziennikarza i pokazanie innym, by nie ważyli się zajmować sprawami niewygodnymi dla tego polityka - mówi Maja Narbutt w rozmowie z portalem wPolityce.pl.


Nie pierwszy to raz możni próbują dziennikarzy zastraszyć. Na początku lat 90-tych niejaki David Bogatin, założyciel Pierwszego Komercyjnego Banku w Lublinie, przegonił jednego z dziennikarzy z Lublina do Warszawy. Ten jednak, w przeciwieństwie do biznesmena, nadal jest zawodowo czynny. I to nie ten czas, gdy na głos właściciela z Pasawy Herrn FXH, Franza Xavera Hirtreitera geschäftsführera Die Passauer Neue Presse (dzisiaj ten koncern zajmuje 90 proc. polskiego lokalnego rynku prasy!) "Dziennik Bałtycki" wycofywał się w lipcu 1997 roku z publikacji o prezydenckich wakacjach w Cetniewie.


Jeszcze na harce i brewerie ze skonfundowaną dziennikarką TVP pozwala sobie posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która zapragnęła ostatnio zostać sejmowym reporterem (posłanka Nowoczesnej "dość dyktatury kobiet!" krzyczała niedawno na "czarnym marszu") i nakręcić "setkę" z dziennikarką, czyli - jak go nazwała - "materiał bez manipulacji". 


Paweł Adamowicz postanowił udać się do sądu. No nie sam, wynajął adwokatów. A  dziennikarka wygrała proces z prezydentem Gdańska, gdyż sąd uznał, że ta dochowała dziennikarskiej rzetelności.


"Powodem" powoda był tekst „Miasto z bursztynu” z 2012 roku, artykuł o mieście, w którym „nic nie dzieje się przypadkiem”. Artykuł ukazał się w dzisiaj niemal już zapomnianym (po późniejszych, pacyfikujących redakcję przemianach) tygodniku „Uważam Rze”. Samo pismo po właścicielskich meandrach z jesieni 2012 r. z publikacji się wycofało. Dziennikarce zostało toczenie procesu wytoczonego przez lokalnego polityka.


Prace sejmowej komisji w sprawie afery „Amber Gold”, piramidy finansowej założonej przez typowego "słupa" odsłaniają w tempie zaskakującym, gdański układ sprzężony.   
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież