Miasto nie może mieć tylko pięknej fasady » Radni klubu PiS złożyli do władz miasta zapytanie w związku z podziemnymi pomieszczeniami w centrum ... Książka odskocznią od problemów » W poniedziałek po dwumiesięcznej przerwie ponownie został otwarty Antykwariat Rejs przy ul. Kowalski... Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla... » Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta Gdańska, b. szef Aleksandry Dulkiewicz, który zatrudniał ją... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowis... Animatorzy Just Dance zatańczyli dla podopiecznych Fundacji z Pompą » Z okazji Dnia Dziecka dla pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii zatańczyli animatorzy... W tygodniku „Sieci”: Tak zaatakuje Rosja » Tygodnik „Sieci” w najnowszym numerze ujawnia szokującą prawdę na temat rosyjskich planów agresji na... Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa...
Reklama
Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla...
środa, 03 czerwca 2020 06:56
Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla...
Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta Gdańska, b. szef Aleksandry ...
LOTOS PKH GDAŃSK zgłoszony do rozgrywek
środa, 03 czerwca 2020 10:01
LOTOS PKH GDAŃSK zgłoszony do rozgrywek
Pomorski Klub Hokejowy 2014 zgłosił się do rozgrywek Polskiej Hokej ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
wtorek, 26 maja 2020 15:34
Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
Marian Stec należy obok Krystyny Jacobson do najstarszych przedstawic ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dzień osób niepełnosprawnych w gdańskim ZUS-ie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 02 grudnia 2016 18:43

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym w województwie pomorskim Zakład Ubezpieczeń Społecznych zorganizował specjalną akcję skierowaną do osób niepełnosprawnych, które mogły uzyskać porady oraz pomoc od specjalistów.


3 grudnia to data Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów jest przybliżenie i zrozumienie przez społeczeństwo problemów osób dotkniętych niepełnosprawnością - zarówno tą fizyczną, jak i psychiczną. Ten dzień ma także uświadamiać opinię publiczną, jak ważna jest integracja osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Co roku hasło Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych jest inne - w roku 2016 brzmi ono "Niepełnosprawność nie jest barierą".


Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych pomorski ZUS zorganizował dla osób dotkniętych niepełnosprawnością specjalną akcję, która przeprowadzona została 2 grudnia. W niektórych oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych osoby niepełnosprawne mogły uzyskać wsparcie oraz zdobyć cenne informacje. Celem akcji było upowszechnienie informacji dotyczących praw osób z niepełnosprawnością w zakresie ubezpieczeń społecznych, rehabilitacja zawodowa oraz społeczna, a także aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych.


alt


Zapytaliśmy rzecznika prasowego pomorskiego ZUS-u, czego dowiedzieć się mogły osoby niepełnosprawne.

- Mogą dowiedzieć się przede wszystkim jakie świadczenia im przysługują. Jeżeli chciałyby się bardziej aktywizować, to mogą dowiedzieć się w jaki sposób się aktywizować zawodowo, w jaki sposób można otworzyć działalność gospodarczą, jakie korzyści może mieć pracodawca, który zatrudnia osobę niepełnosprawną - powiedział Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy ZUS-u.


W Gdańsku akcja skierowana do osób niepełnosprawnych zorganizowana została w oddziale przy ulicy Chlebnickiej. W godzinach 10:00-14:00 można było uzyskać poradę oraz pomoc od osób z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


alt


Zapytaliśmy Krzysztofa Cieszyńskiego jaka jest geneza akcji z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w ZUS-ie.

- Niepełnosprawni są liczną grupą naszych klientów. Niepełnosprawnym wypłacamy na przykład renty z tytułu niezdolności do pracy. Często niepełnosprawność wiąże się też z wiekiem. Często ci klienci którzy otrzymują świadczenia emerytalne są naszymi niepełnosprawnymi klientami. Wypłacamy też renty socjalne dla osób niepełnosprawnych, stąd też ważne jest, żeby się jeszcze bardziej otworzyć na osoby niepełnosprawne i jednocześnie tym naszym klientom umożliwić zebranie w jednym punkcie, w ZUS-ie, który, z samej nazwy, kojarzy się z pomocą, umożliwić im zdobycie w jednym punkcie jak największej ilości porad. To nie idzie tylko od pracowników ZUS-u, bo to jest najłatwiejsze, żeby wyznaczyć dyżur, ale byli też przedstawiciele z innych instytucji, na przykład z Ośrodków Pomocy Rodzinie, czy z powiatowym lub miejskich Ośrodków do spraw Orzekania o Niepełnosprawności - powiedział Krzysztof Cieszyński. - W naszej ocenie wydaje nam się, że łatwiej klientowi przyjść, otworzyć się i dowiedzieć się, kiedy to jest specjalnie dedykowane jemu. Nie jest to taki zwykły dzień, tylko niepełnosprawny wie, że to jest specjalny dzień dla niego, stanowisko jest oznaczone i chyba łatwiej im się po prostu otworzyć, przyjść i dowiedzieć się.


Jak poinformował nas rzecznik prasowy pomorskiego ZUS-u w całym województwie pomorskim z porad skorzystało ponad 200 osób.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież