Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
niedziela, 05 lipca 2020 15:10
„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
Nie da się ukryć, że nadwiślańskie pejzaże Mirka Bruckiego miesz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dary dla Oddziału Hematologii Dziecięcej

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 29 listopada 2016 20:43

W tym roku Mikołaj, a właściwie Mikołaje, szybciej odwiedzili Oddział Hematologii Dziecięcej gdańskiego UCK i wyjątkowo mieli zielone stroje. Trzy pompy infuzyjne BBraun, dwa kardiomonitory EMTEL wraz ze stojakami, 500 koreczków do cewników centralnych przekazali Oddziałowi pomorscy leśnicy. Mali pacjenci otrzymali również upominki przekazane przez Elżbietę i Adama Thiel oraz osobę prywatną.


Pieniądze na zakup sprzętu pochodziły z akcji pomorskich leśników "Dorwij blasta", zbiórki w parafii w Luzinie oraz darowizny celowej osoby prywatnej oraz ze środków własnych Fundacji z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką.


alt


- Dzisiejszy dzień to finał akcji "Dorwij blasta" - powiedział Wojciech Kiełpikowski, Straż Leśna Nadleśnictwa Kartuzy. - Zebrane fundusze przekuliśmy w sprzęt dla Oddziału Hematologii i przekazujemy go w ręce lekarzy i pacjentów. "Dorwij blasta" była to akcja rowerowa leśników kartuskich i dyrekcji gdańskiej, którzy przyjechali pojeździć na rowerach i przewieźli ze sobą puszki z funduszami. Akcja trwała jeden dzień. Udało się nam zebrać prawie 20 tysięcy złotych.


alt


Leśnicy nie po raz pierwszy okazali wielkie serce małym pacjentom Oddziałowi Hematologii Dziecięcej gdańskiego UCK. W 2015 roku zorganizowali spływ pod hasłem "Spływaj białaczko", podczas którego zbierali fundusze dla Oddziału. Leśnicy nie zamierzają poprzestać. Są już plany następnych akcji. - Mamy już pomysł na kolejną akcję - przyznał Wojciech Kiełpikowski. - Odbędzie się pod koniec maja przyszłego roku. Na razie mamy nazwę, zamysł i miejsce. Mamy w planach pięciobój sportowy z nazwą, która przyszła nam do głowy w drodze na Oddział - Onkobój. Akcja odbędzie się na terenie Nadleśnictwa Kartuzy.


alt


- Otrzymaliśmy sprzęt niezbędny do ratowania życia naszych pacjentów - powiedziała Nina Irga-Jaworska, Ordynator Oddziału Hematologii Dziecięcej. - Dostaliśmy nowoczesne kardiomonitory oraz pompy infuzyjne. To sprzęt bez którego nowoczesna onkohematologia nie może istnieć. Tego sprzętu nigdy nie jest za dużo. W tym roku mamy wyjątkowo dużo dzieci. Sprzęt działa bez przerwy i się po prostu zużywa. To jest naturalna kolej rzeczy. Jest to sprzęt najwyższej klasy. Otrzymujemy sprzęt, który będzie nam służyć i taki jaki chcemy, o który prosimy.


alt


Koszt jednego kardiomonitora wynosi około 12-13 tys. zł, a pompa infuzyjna kosztuje między 5 a 6 tys. zł.


alt


Na Oddział trafił nie tylko sprzęt medyczny. Mali pacjenci otrzymali również przybory szkolne, zabawki i pluszaki przekazane Fundacji przez młode małżeństwo – Elżbietę i Adama Thiel, którzy swoich weselnych gości poprosili o podarunki dla pacjentów Hematologii Dziecięcej. Dzieci dostały też Nintendo od prywatnej osoby wraz z grami. Całość ma wartość ponad 40 tysięcy złotych.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Yoorek Czapkowski/ART studio New Look

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież