Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał Trefla
sobota, 24 października 2020 19:50
Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał Trefla
Bez punktu i wygranego seta wracają Jastrzębia-Zdroju siatkarze
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dary dla Oddziału Hematologii Dziecięcej

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 29 listopada 2016 20:43

W tym roku Mikołaj, a właściwie Mikołaje, szybciej odwiedzili Oddział Hematologii Dziecięcej gdańskiego UCK i wyjątkowo mieli zielone stroje. Trzy pompy infuzyjne BBraun, dwa kardiomonitory EMTEL wraz ze stojakami, 500 koreczków do cewników centralnych przekazali Oddziałowi pomorscy leśnicy. Mali pacjenci otrzymali również upominki przekazane przez Elżbietę i Adama Thiel oraz osobę prywatną.


Pieniądze na zakup sprzętu pochodziły z akcji pomorskich leśników "Dorwij blasta", zbiórki w parafii w Luzinie oraz darowizny celowej osoby prywatnej oraz ze środków własnych Fundacji z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką.


alt


- Dzisiejszy dzień to finał akcji "Dorwij blasta" - powiedział Wojciech Kiełpikowski, Straż Leśna Nadleśnictwa Kartuzy. - Zebrane fundusze przekuliśmy w sprzęt dla Oddziału Hematologii i przekazujemy go w ręce lekarzy i pacjentów. "Dorwij blasta" była to akcja rowerowa leśników kartuskich i dyrekcji gdańskiej, którzy przyjechali pojeździć na rowerach i przewieźli ze sobą puszki z funduszami. Akcja trwała jeden dzień. Udało się nam zebrać prawie 20 tysięcy złotych.


alt


Leśnicy nie po raz pierwszy okazali wielkie serce małym pacjentom Oddziałowi Hematologii Dziecięcej gdańskiego UCK. W 2015 roku zorganizowali spływ pod hasłem "Spływaj białaczko", podczas którego zbierali fundusze dla Oddziału. Leśnicy nie zamierzają poprzestać. Są już plany następnych akcji. - Mamy już pomysł na kolejną akcję - przyznał Wojciech Kiełpikowski. - Odbędzie się pod koniec maja przyszłego roku. Na razie mamy nazwę, zamysł i miejsce. Mamy w planach pięciobój sportowy z nazwą, która przyszła nam do głowy w drodze na Oddział - Onkobój. Akcja odbędzie się na terenie Nadleśnictwa Kartuzy.


alt


- Otrzymaliśmy sprzęt niezbędny do ratowania życia naszych pacjentów - powiedziała Nina Irga-Jaworska, Ordynator Oddziału Hematologii Dziecięcej. - Dostaliśmy nowoczesne kardiomonitory oraz pompy infuzyjne. To sprzęt bez którego nowoczesna onkohematologia nie może istnieć. Tego sprzętu nigdy nie jest za dużo. W tym roku mamy wyjątkowo dużo dzieci. Sprzęt działa bez przerwy i się po prostu zużywa. To jest naturalna kolej rzeczy. Jest to sprzęt najwyższej klasy. Otrzymujemy sprzęt, który będzie nam służyć i taki jaki chcemy, o który prosimy.


alt


Koszt jednego kardiomonitora wynosi około 12-13 tys. zł, a pompa infuzyjna kosztuje między 5 a 6 tys. zł.


alt


Na Oddział trafił nie tylko sprzęt medyczny. Mali pacjenci otrzymali również przybory szkolne, zabawki i pluszaki przekazane Fundacji przez młode małżeństwo – Elżbietę i Adama Thiel, którzy swoich weselnych gości poprosili o podarunki dla pacjentów Hematologii Dziecięcej. Dzieci dostały też Nintendo od prywatnej osoby wraz z grami. Całość ma wartość ponad 40 tysięcy złotych.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Yoorek Czapkowski/ART studio New Look

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież