Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezydent klasy biznes

Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
czwartek, 11 grudnia 2014 17:24

Paweł Adamowicz, Mieczysław Struk oraz były już prezydent Słupska, Maciej Kobyliński polecieli na posiedzenie Komisji Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii do Brukseli. Gdański włodarz skorzystał z ekskluzywnego pakietu.


Paweł Adamowicz dostał bowiem bilet z pakietu SAS Plus Full Flex, a Mieczysław Struk i Maciej Kobyliński z pakietu SAS Plus.
Biorąc pod uwagę, że linie lotnicze Scandinavian Airlines SAS AB zlikwidowały biznes klasę w swoich samolotach w zeszłym roku, to pakiet Adamowicza temu standardowi odpowiada.


Kiedy spojrzymy na wyszczególnione „atrakcje” dodawane do biletów, zauważymy, że niemal niczym się nie różnią. Taki sam bagaż, posiłek, szybka odprawa czy miejsce z przodu kabiny.


Nie jest wyszczególniona różnica w usłudze, jaka płynie z wyboru któregoś z pakietów. Chodzić więc może o obicie foteli i przestrzeń między poszczególnymi miejscami? Różnica jest oczywiście w cenie oraz w przeświadczeniu podróżnika z pakietu SAS Plus Full Flex, że jest lepiej traktowany niż inni współpasażerowie.


Na trasie Gdańsk-Bruksela (z przesiadką w Kopenhadze, bo inaczej SAS AB do stolicy Belgii nie polecimy) koszt pakietu SAS Plus Full Flex to ok. 4400 zł, natomiast SAS Plus ok. 3500-4000zł. Kilkaset złotych jest zatem ceną za lepsze samopoczucie naszego VIP-a.  
- Prezydent Adamowicz podobnie jak prezydent Kobyliński i marszałek Struk są stałymi członkami Komitetu Regionów. Wszystkie koszty dotyczące przejazdu oraz pobytu pokrywane są przez Komitet – próbuje zaspokoić naszą dociekliwość Antoni Pawlak, rzecznik prezydenta Adamowicza.


Wtóruje mu Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.
- Od zawsze finansowanie takich wyjazdów leżało w gestii Komitetu Regionów – mówi. Nie wyjaśniając jednak zaszeregowania w mniej ekskluzywnej klasie swego szefa, marszałka województwa pomorskiego.      


Dlaczego Komisja Regionów, finansowana ze składek obywateli Unii Europejskiej zafundowała prezydentowi Gdańska lepsze miejsce w samolocie linii SAS?
Może chodziło o zaoszczędzenie zawartości portfela wyjątkowego gościa. Pasażerowie lotów w Skandynawii i reszcie Europy mogą nabyć jedzenie i napoje na pokładzie. Kawa i herbata są bezpłatne. Dla tych z ekonomicznej SAS Go woda mineralna i soki to wydatek 5 Euro, piwo – 7 Euro. Ci, którzy chcą raczyć się  winem – płacą za czerwone argentyńskie 10 Euro, a za wino SAS Classic – 8. Małpka koniaku, whiskey, Burbona lub wódki, zależnie od upodobań to 7 Euro. Jednak klienci z „klasy wyższej” mają „włączone” menu i stołują się na pokładzie w cenie biletu, w tym wypadku fundowanego przez Europejczyków.  


Czekamy z niecierpliwością, aż biuro prasowe Komitetu odpisze nam na zadane pytania o wyjątkowe potraktowanie gdańskiego włodarza. Na razie Komitet potwierdził fakt otrzymania naszej korespondencji.

Goch, ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież