Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezydent klasy biznes

Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
czwartek, 11 grudnia 2014 17:24

Paweł Adamowicz, Mieczysław Struk oraz były już prezydent Słupska, Maciej Kobyliński polecieli na posiedzenie Komisji Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii do Brukseli. Gdański włodarz skorzystał z ekskluzywnego pakietu.


Paweł Adamowicz dostał bowiem bilet z pakietu SAS Plus Full Flex, a Mieczysław Struk i Maciej Kobyliński z pakietu SAS Plus.
Biorąc pod uwagę, że linie lotnicze Scandinavian Airlines SAS AB zlikwidowały biznes klasę w swoich samolotach w zeszłym roku, to pakiet Adamowicza temu standardowi odpowiada.


Kiedy spojrzymy na wyszczególnione „atrakcje” dodawane do biletów, zauważymy, że niemal niczym się nie różnią. Taki sam bagaż, posiłek, szybka odprawa czy miejsce z przodu kabiny.


Nie jest wyszczególniona różnica w usłudze, jaka płynie z wyboru któregoś z pakietów. Chodzić więc może o obicie foteli i przestrzeń między poszczególnymi miejscami? Różnica jest oczywiście w cenie oraz w przeświadczeniu podróżnika z pakietu SAS Plus Full Flex, że jest lepiej traktowany niż inni współpasażerowie.


Na trasie Gdańsk-Bruksela (z przesiadką w Kopenhadze, bo inaczej SAS AB do stolicy Belgii nie polecimy) koszt pakietu SAS Plus Full Flex to ok. 4400 zł, natomiast SAS Plus ok. 3500-4000zł. Kilkaset złotych jest zatem ceną za lepsze samopoczucie naszego VIP-a.  
- Prezydent Adamowicz podobnie jak prezydent Kobyliński i marszałek Struk są stałymi członkami Komitetu Regionów. Wszystkie koszty dotyczące przejazdu oraz pobytu pokrywane są przez Komitet – próbuje zaspokoić naszą dociekliwość Antoni Pawlak, rzecznik prezydenta Adamowicza.


Wtóruje mu Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.
- Od zawsze finansowanie takich wyjazdów leżało w gestii Komitetu Regionów – mówi. Nie wyjaśniając jednak zaszeregowania w mniej ekskluzywnej klasie swego szefa, marszałka województwa pomorskiego.      


Dlaczego Komisja Regionów, finansowana ze składek obywateli Unii Europejskiej zafundowała prezydentowi Gdańska lepsze miejsce w samolocie linii SAS?
Może chodziło o zaoszczędzenie zawartości portfela wyjątkowego gościa. Pasażerowie lotów w Skandynawii i reszcie Europy mogą nabyć jedzenie i napoje na pokładzie. Kawa i herbata są bezpłatne. Dla tych z ekonomicznej SAS Go woda mineralna i soki to wydatek 5 Euro, piwo – 7 Euro. Ci, którzy chcą raczyć się  winem – płacą za czerwone argentyńskie 10 Euro, a za wino SAS Classic – 8. Małpka koniaku, whiskey, Burbona lub wódki, zależnie od upodobań to 7 Euro. Jednak klienci z „klasy wyższej” mają „włączone” menu i stołują się na pokładzie w cenie biletu, w tym wypadku fundowanego przez Europejczyków.  


Czekamy z niecierpliwością, aż biuro prasowe Komitetu odpisze nam na zadane pytania o wyjątkowe potraktowanie gdańskiego włodarza. Na razie Komitet potwierdził fakt otrzymania naszej korespondencji.

Goch, ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież