Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Czego radni oczekują po piątej kadencji Pawła Adamowicza?

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 10 grudnia 2014 08:29

altW poniedziałek Paweł Adamowicz po raz piąty złożył ślubowanie jako prezydent Gdańska. Jakie oczekiwania na piąta kadencję mają gdańscy radni?


Kazimierz Koralewski (PiS): Paweł Adamowicz wiele mówił o strategii Miasta Gdańska do roku 2030. Powołuje się na nią co chwilę. W związku z tym trzeba będzie porównać projekt budżetu na rok 2015, był to budżet niewątpliwie wyborczy, do tej strategii. To jest kilka wydawałoby się banalnych ogólników wygłoszonych podczas wystąpienia a to co jest zapisane w książce budżetowej. Najbliższa weryfikacja już za tydzień. Musimy od prezydenta wyegzekwować zapisy, które zostały w strategii zapisane. Nie można pozwalać, żeby jedno sobie wybierał, a o drugim zapominał, albo odkładał na rok 2030. Rozwój musi być zrównoważony.  Kiedyś negowaliśmy że miasto wydaje 700 milionów na stadion, który będzie służył 10 tysiącom kibiców, co się dziś potwierdza, więc chcielibyśmy uniknąć takich chybionych inwestycji w przyszłości.


Andrzej Kowalczys (PO): W tym rozpędzie i gonitwie z środkami unijnymi, za inwestycjami, nowymi obiektami, drogami, ważne, żeby prezydent miał poczucie, żeby dialog obywatelski, o którym wspomniał podczas swojego wystąpienia, był jak najszerszy. Żeby dotyczył nie tylko instytucji zorganizowanych jak jednostki miejskie i organizacje pozarządowe, ale żeby rzeczywiście wyszedł i wsłuchał się w głos tak zwanych ruchów miejskich. Są to bardzo często ludzie bardzo zaangażowani w dobro naszego miasta, w chęć działania, ale niekoniecznie mający umiejętności i ochotę nabierania form prawnych. Warto zaprosić do tych zespołów konsultacyjnych również przedstawicieli, którzy nie są liderami dużych organizacji pozarządowych, ale są liderami społecznymi, takimi naturalnymi, którzy reprezentują obywateli, którzy nigdzie nie należą.


Piotr Czauderna (PiS): Bardzo bym chciał, żeby pan prezydent zrealizował te obietnice o których wspomniał w swoim wystąpieniu. Myślę, że tak jest właśnie rola opozycji żeby recenzować działania zarządu miasta i działania prezydenta. Mam nadzieję, że w tej kadencji będzie rzeczywiście więcej rozmów z mieszkańcami, będzie więcej działań na rzecz tych dzielnic, które do tej pory były trochę zaniedbane, o których tak bardzo nie pamiętano. Pan prezydent złożył oficjalnie zapewnienia i trakcie kampanii i w wystąpieniu po ślubowaniu, że będzie więcej współpracy i dialogu. Mało tego obiecał, że będzie co roku składał sprawozdanie z tego co zrobił więc należy się tego trzymać. Mam nadzieję, że media będą go o to pytały i tak samo będą pytali go radni.


Aleksandra Dulkiewicz (przewodnicząca klubu radnych PO): To czego można się spodziewać podczas piątej kadencji Pawła Adamowicza usłyszeliśmy w przemówieniu inauguracyjnym, swoistym expose pana prezydenta. Myślę, że pan prezydent dosyć jasno nakreślił te wyzwania. Z jednej strony to na pewno perspektywa, nowa perspektywa unijna, środków unijnych, powiedzmy sobie szczerze ostatnia taka perspektywa dla Polski. Druga rzecz i to są już te dwa konkretne pomysły o których pan prezydent mówił czyli poprawa dialogu z mieszkańcami i to jest to co wyszło w trakcie kampanii wyborczej. Czyli z jednej strony mamy radę, która będzie zajmowała się wypracowaniem zasad budżetu obywatelskiego, a z drugiej strony rady dialogu, których ma być kilka, różnych zespołów tematycznych. To jest nowe zadanie na ta kadencję. Jak widać prezydent odpowiedział na oczekiwania.

Zebrał Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież