Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje... Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich » Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich - tak wynika z pierwszych sondażowych wynikó...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
niedziela, 28 czerwca 2020 16:17
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
Po raz kolejny w tym sezonie Lechia musiała gonić wynik. Od początk ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Czego radni oczekują po piątej kadencji Pawła Adamowicza?

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 10 grudnia 2014 08:29

altW poniedziałek Paweł Adamowicz po raz piąty złożył ślubowanie jako prezydent Gdańska. Jakie oczekiwania na piąta kadencję mają gdańscy radni?


Kazimierz Koralewski (PiS): Paweł Adamowicz wiele mówił o strategii Miasta Gdańska do roku 2030. Powołuje się na nią co chwilę. W związku z tym trzeba będzie porównać projekt budżetu na rok 2015, był to budżet niewątpliwie wyborczy, do tej strategii. To jest kilka wydawałoby się banalnych ogólników wygłoszonych podczas wystąpienia a to co jest zapisane w książce budżetowej. Najbliższa weryfikacja już za tydzień. Musimy od prezydenta wyegzekwować zapisy, które zostały w strategii zapisane. Nie można pozwalać, żeby jedno sobie wybierał, a o drugim zapominał, albo odkładał na rok 2030. Rozwój musi być zrównoważony.  Kiedyś negowaliśmy że miasto wydaje 700 milionów na stadion, który będzie służył 10 tysiącom kibiców, co się dziś potwierdza, więc chcielibyśmy uniknąć takich chybionych inwestycji w przyszłości.


Andrzej Kowalczys (PO): W tym rozpędzie i gonitwie z środkami unijnymi, za inwestycjami, nowymi obiektami, drogami, ważne, żeby prezydent miał poczucie, żeby dialog obywatelski, o którym wspomniał podczas swojego wystąpienia, był jak najszerszy. Żeby dotyczył nie tylko instytucji zorganizowanych jak jednostki miejskie i organizacje pozarządowe, ale żeby rzeczywiście wyszedł i wsłuchał się w głos tak zwanych ruchów miejskich. Są to bardzo często ludzie bardzo zaangażowani w dobro naszego miasta, w chęć działania, ale niekoniecznie mający umiejętności i ochotę nabierania form prawnych. Warto zaprosić do tych zespołów konsultacyjnych również przedstawicieli, którzy nie są liderami dużych organizacji pozarządowych, ale są liderami społecznymi, takimi naturalnymi, którzy reprezentują obywateli, którzy nigdzie nie należą.


Piotr Czauderna (PiS): Bardzo bym chciał, żeby pan prezydent zrealizował te obietnice o których wspomniał w swoim wystąpieniu. Myślę, że tak jest właśnie rola opozycji żeby recenzować działania zarządu miasta i działania prezydenta. Mam nadzieję, że w tej kadencji będzie rzeczywiście więcej rozmów z mieszkańcami, będzie więcej działań na rzecz tych dzielnic, które do tej pory były trochę zaniedbane, o których tak bardzo nie pamiętano. Pan prezydent złożył oficjalnie zapewnienia i trakcie kampanii i w wystąpieniu po ślubowaniu, że będzie więcej współpracy i dialogu. Mało tego obiecał, że będzie co roku składał sprawozdanie z tego co zrobił więc należy się tego trzymać. Mam nadzieję, że media będą go o to pytały i tak samo będą pytali go radni.


Aleksandra Dulkiewicz (przewodnicząca klubu radnych PO): To czego można się spodziewać podczas piątej kadencji Pawła Adamowicza usłyszeliśmy w przemówieniu inauguracyjnym, swoistym expose pana prezydenta. Myślę, że pan prezydent dosyć jasno nakreślił te wyzwania. Z jednej strony to na pewno perspektywa, nowa perspektywa unijna, środków unijnych, powiedzmy sobie szczerze ostatnia taka perspektywa dla Polski. Druga rzecz i to są już te dwa konkretne pomysły o których pan prezydent mówił czyli poprawa dialogu z mieszkańcami i to jest to co wyszło w trakcie kampanii wyborczej. Czyli z jednej strony mamy radę, która będzie zajmowała się wypracowaniem zasad budżetu obywatelskiego, a z drugiej strony rady dialogu, których ma być kilka, różnych zespołów tematycznych. To jest nowe zadanie na ta kadencję. Jak widać prezydent odpowiedział na oczekiwania.

Zebrał Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież