”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ... Jerzy Barzowski: Struk wpływom z podatku CIT nie wierzy, a drogi czeka... » Z radnym Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Art... Ostrożny pomorski budżet » Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk nie dowierza rządowi i zapowiadanym w projekcie b...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
wtorek, 03 grudnia 2019 21:44
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
Trzeci mecz z rzędu wygrali hokeiści LOTOS-u PKH. Gdańszczanie wygr ...
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
środa, 04 grudnia 2019 19:18
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
Przez 50 minut Lechia nie mogła znaleźć sposobu na Zagłębie i wyd ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Czego radni oczekują po piątej kadencji Pawła Adamowicza?

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 10 grudnia 2014 08:29

altW poniedziałek Paweł Adamowicz po raz piąty złożył ślubowanie jako prezydent Gdańska. Jakie oczekiwania na piąta kadencję mają gdańscy radni?


Kazimierz Koralewski (PiS): Paweł Adamowicz wiele mówił o strategii Miasta Gdańska do roku 2030. Powołuje się na nią co chwilę. W związku z tym trzeba będzie porównać projekt budżetu na rok 2015, był to budżet niewątpliwie wyborczy, do tej strategii. To jest kilka wydawałoby się banalnych ogólników wygłoszonych podczas wystąpienia a to co jest zapisane w książce budżetowej. Najbliższa weryfikacja już za tydzień. Musimy od prezydenta wyegzekwować zapisy, które zostały w strategii zapisane. Nie można pozwalać, żeby jedno sobie wybierał, a o drugim zapominał, albo odkładał na rok 2030. Rozwój musi być zrównoważony.  Kiedyś negowaliśmy że miasto wydaje 700 milionów na stadion, który będzie służył 10 tysiącom kibiców, co się dziś potwierdza, więc chcielibyśmy uniknąć takich chybionych inwestycji w przyszłości.


Andrzej Kowalczys (PO): W tym rozpędzie i gonitwie z środkami unijnymi, za inwestycjami, nowymi obiektami, drogami, ważne, żeby prezydent miał poczucie, żeby dialog obywatelski, o którym wspomniał podczas swojego wystąpienia, był jak najszerszy. Żeby dotyczył nie tylko instytucji zorganizowanych jak jednostki miejskie i organizacje pozarządowe, ale żeby rzeczywiście wyszedł i wsłuchał się w głos tak zwanych ruchów miejskich. Są to bardzo często ludzie bardzo zaangażowani w dobro naszego miasta, w chęć działania, ale niekoniecznie mający umiejętności i ochotę nabierania form prawnych. Warto zaprosić do tych zespołów konsultacyjnych również przedstawicieli, którzy nie są liderami dużych organizacji pozarządowych, ale są liderami społecznymi, takimi naturalnymi, którzy reprezentują obywateli, którzy nigdzie nie należą.


Piotr Czauderna (PiS): Bardzo bym chciał, żeby pan prezydent zrealizował te obietnice o których wspomniał w swoim wystąpieniu. Myślę, że tak jest właśnie rola opozycji żeby recenzować działania zarządu miasta i działania prezydenta. Mam nadzieję, że w tej kadencji będzie rzeczywiście więcej rozmów z mieszkańcami, będzie więcej działań na rzecz tych dzielnic, które do tej pory były trochę zaniedbane, o których tak bardzo nie pamiętano. Pan prezydent złożył oficjalnie zapewnienia i trakcie kampanii i w wystąpieniu po ślubowaniu, że będzie więcej współpracy i dialogu. Mało tego obiecał, że będzie co roku składał sprawozdanie z tego co zrobił więc należy się tego trzymać. Mam nadzieję, że media będą go o to pytały i tak samo będą pytali go radni.


Aleksandra Dulkiewicz (przewodnicząca klubu radnych PO): To czego można się spodziewać podczas piątej kadencji Pawła Adamowicza usłyszeliśmy w przemówieniu inauguracyjnym, swoistym expose pana prezydenta. Myślę, że pan prezydent dosyć jasno nakreślił te wyzwania. Z jednej strony to na pewno perspektywa, nowa perspektywa unijna, środków unijnych, powiedzmy sobie szczerze ostatnia taka perspektywa dla Polski. Druga rzecz i to są już te dwa konkretne pomysły o których pan prezydent mówił czyli poprawa dialogu z mieszkańcami i to jest to co wyszło w trakcie kampanii wyborczej. Czyli z jednej strony mamy radę, która będzie zajmowała się wypracowaniem zasad budżetu obywatelskiego, a z drugiej strony rady dialogu, których ma być kilka, różnych zespołów tematycznych. To jest nowe zadanie na ta kadencję. Jak widać prezydent odpowiedział na oczekiwania.

Zebrał Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież