Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... Polowanie na Obajtka. Komu i dlaczego przeszkadza prezes PKN Orlen » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki... Radni PiS chcą sprawdzenia kosztów usług prawnych podmiotów zewnętrzny... » W związku z karą finansową w wysokości 1 mln zł, nałożoną przez Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora... „Republik Polen” – niemiecki plan mordu » Znajdujący się w Gdańsku-Wrzeszczu stadion Klubu Sportowego Gedania wraz z kościołem św. Stanisława ... Muzeum II Wojny Światowej - To już 4 lata » 6 kwietnia 2017 r. decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego powstał... Leszek Miller: Z szansy na realną opozycję Nowa Lewica nie skorzysta » Z Leszkiem Millerem, premierem (2001-04), organizatorem spotkania z członkami NZS w stołówce KC PZPR...
Reklama
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
czwartek, 08 kwietnia 2021 17:15
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za
Rybnickie
niedziela, 11 kwietnia 2021 14:16
Rybnickie
Miało być pewne zwycięstwo, a po ostatnim wyścigu gdańszczanie
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
sobota, 10 kwietnia 2021 20:22
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
Remisem 1:1 (1:1) zakończył się wyjazdowy mecz Lechii we

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Panienka z okienka zakończyła urlop

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 27 maja 2013 14:30

Panienka z okienka zakończyła urlop w Med Spa w Hotelu Gdańsk i powróciła do kamienicy przylegającej do Dworu Artusa – Nowego Domu Ławy.
Po kilkumiesięcznej przerwie ponownie pokazała się Gdańszczanom i turystom. Uroczysty „powrót” Panienki miał miejsce w niedzielę, 26 maja.


 
W czasie nieobecności Panienka przeszła kurację w Med Spa – niezbędne zabiegi pielęgnacyjne pozwoliły jej nabrać nowych sił, by znów stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci Głównego Miasta w Gdańsku.


alt


Med Spa jest częścią najlepszego w mieście butikowego Hotelu Gdańsk, położonego w sercu miasta nad gdańską mariną jachtową. Dwie wyjątkowe części hotelu, 400 letni Spichlerz i nowoczesny Yachting, są silnie związane z historią i tradycjami miasta Gdańska. Med Spa jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce i oferuje niezwykle skuteczne zabiegi z użyciem sprzętów najnowszej generacji. Nic więc dziwnego, że Panienka z Okienka właśnie tam postanowiła udać się na odnowę. Mieszkając w historycznym Spichlerzu w Hotelu Gdańsk wspaniale czuła się w jego tradycyjnych wnętrzach, a wizyty w Med Spa przynosiły cudowne efekty w krótkim czasie, dzięki czemu Panienka piękniała z dnia na dzień i już od niedzieli cieszy Gdańszczan i turystów swoim widokiem.


alt


W niedzielę, 26 maja, w samo południe, Panienka z okienka wyruszyła z MED SPA w Hotelu Gdańsk, gdzie zażywała niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, do Nowego Domu Ławy, kamienicy przylegającej do Dworu Artusa (Oddziału Muzeum Historycznego Miasta Gdańska), gdzie punktualnie o godz. 13.00 pokazała się w swoim okienku.


alt


Panienkę z okienka będzie można oglądać codziennie o godzinie 13.00 a w sezonie letnim (do września) dodatkowo o godzinie 15.00 i 17.00. Panience towarzyszy melodia Martiniego il Tedesco ,,Plasir d’amour”, wygrywana na carillonie Ratusza Głównego Miasta.


alt


W związku z tym wydarzeniem Muzeum Historyczne Miasta Gdańska oraz Hotel Gdańsk zorganizowali konkurs internetowy „Powrót ze SPA Panienki z okienka”. Szczegóły na stronie www.mhmg.pl/konkurs
 
Autorem projektu figury jest Ewa Topolan, artysta, rzeźbiarz wywodząca się z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, która „odświeżyła” postać Panienki z okienka.  Konstruktorem mechanizmu jest inżynier Tadeusz Nowosielski.


Figura Panienki z okienka nawiązuje do znanych już w Gdańsku ruchomych figur z zegara astronomicznego w Bazylice Mariackiej, ruchomych aniołów w Katedrze Oliwskiej, czy innych podobnych postaci w wielu miastach Polski i Europy.
 
Podczas wydarzenia w postać Panienki z okienka wcieliła się gdańska aktorka Justyna Bartosiewicz.
 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież