Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Panienka z okienka zakończyła urlop

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 27 maja 2013 14:30

Panienka z okienka zakończyła urlop w Med Spa w Hotelu Gdańsk i powróciła do kamienicy przylegającej do Dworu Artusa – Nowego Domu Ławy.
Po kilkumiesięcznej przerwie ponownie pokazała się Gdańszczanom i turystom. Uroczysty „powrót” Panienki miał miejsce w niedzielę, 26 maja.


 
W czasie nieobecności Panienka przeszła kurację w Med Spa – niezbędne zabiegi pielęgnacyjne pozwoliły jej nabrać nowych sił, by znów stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci Głównego Miasta w Gdańsku.


alt


Med Spa jest częścią najlepszego w mieście butikowego Hotelu Gdańsk, położonego w sercu miasta nad gdańską mariną jachtową. Dwie wyjątkowe części hotelu, 400 letni Spichlerz i nowoczesny Yachting, są silnie związane z historią i tradycjami miasta Gdańska. Med Spa jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce i oferuje niezwykle skuteczne zabiegi z użyciem sprzętów najnowszej generacji. Nic więc dziwnego, że Panienka z Okienka właśnie tam postanowiła udać się na odnowę. Mieszkając w historycznym Spichlerzu w Hotelu Gdańsk wspaniale czuła się w jego tradycyjnych wnętrzach, a wizyty w Med Spa przynosiły cudowne efekty w krótkim czasie, dzięki czemu Panienka piękniała z dnia na dzień i już od niedzieli cieszy Gdańszczan i turystów swoim widokiem.


alt


W niedzielę, 26 maja, w samo południe, Panienka z okienka wyruszyła z MED SPA w Hotelu Gdańsk, gdzie zażywała niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, do Nowego Domu Ławy, kamienicy przylegającej do Dworu Artusa (Oddziału Muzeum Historycznego Miasta Gdańska), gdzie punktualnie o godz. 13.00 pokazała się w swoim okienku.


alt


Panienkę z okienka będzie można oglądać codziennie o godzinie 13.00 a w sezonie letnim (do września) dodatkowo o godzinie 15.00 i 17.00. Panience towarzyszy melodia Martiniego il Tedesco ,,Plasir d’amour”, wygrywana na carillonie Ratusza Głównego Miasta.


alt


W związku z tym wydarzeniem Muzeum Historyczne Miasta Gdańska oraz Hotel Gdańsk zorganizowali konkurs internetowy „Powrót ze SPA Panienki z okienka”. Szczegóły na stronie www.mhmg.pl/konkurs
 
Autorem projektu figury jest Ewa Topolan, artysta, rzeźbiarz wywodząca się z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, która „odświeżyła” postać Panienki z okienka.  Konstruktorem mechanizmu jest inżynier Tadeusz Nowosielski.


Figura Panienki z okienka nawiązuje do znanych już w Gdańsku ruchomych figur z zegara astronomicznego w Bazylice Mariackiej, ruchomych aniołów w Katedrze Oliwskiej, czy innych podobnych postaci w wielu miastach Polski i Europy.
 
Podczas wydarzenia w postać Panienki z okienka wcieliła się gdańska aktorka Justyna Bartosiewicz.
 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież