Portfele gdańskich prezesów » Od 13 do 22 tysięcy złotych miesięcznie zarabiają prezesi gdańskich spółek komunalnych - najmniej w ... Hiszpanie potrafią w Gdańsku zarabiać na parkingach i dojeździe do nic... » Jak się w Gdańsku robi interesy z potentatem europejskim w dziedzinie parkingów? Przyjmuje się go d... „Zaciemnienie” zgłoszone przez PiS do prokuratury » Zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezyde... Karol Rabenda: Samorządy terytorialne są częścią Rzeczpospolitej - nie... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, radnym Gdańska (klub PiS) rozmawia Artur S. Gór... Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milc... » 19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni... Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Podhale rozgromiło Stoczniowca
piątek, 04 grudnia 2020 21:33
Podhale rozgromiło Stoczniowca
Bardzo jednostronne było spotkanie Stoczniowca z Tauron KH Podhalem
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Matematyka nie musi być taka poważna

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 25 listopada 2015 12:57

Czy matematyka musi być poważna? Nie. Udowodnili to uczestnicy XII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Matematyka to nie tylko liczby" zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku i Szkołę Podstawową Nr 60 w Gdańsku.Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych, a jego celem była m.in.: popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, upowszechnienie kultury żywego słowa, a także rozbudzanie zainteresowań matematycznych u uczniów oraz ukazanie życiowej przydatności rozumienia pojęć związanych z tą dziedziną nauki. Tegoroczna edycja recytatorskich zmagań związana była tematycznie z Rokiem Matematyki na Pomorzu, w ramach którego zorganizowano wiele imprez pokazujących, że z matematyką można się zaprzyjaźnić i nie jest ona taka straszna, jak postrzegają ją uczniowie.


altKonkurs pokazał, że matematyka nie musi być tylko poważna. Liczbami i matematyką można się również bawić. Podczas konkursu recytowano doskonale wszystkim znane wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej i innych autorów, w których ważną rolę odgrywała matematyka. Prezentacje były barwne. Uczniowie korzystali ze specjalnie przygotowanych kostiumów np. strój kaczki do wiersza "Trudny rachunek" Juliana Tuwima lub rekwizytów.


altaltaltKonkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym odbywało się przesłuchania uczestników konkursu. W drugim rozmowa kierowana z uczestnikami spotkania na temat matematyki oraz zabawy związane z matematyką – zabawa „Tajemniczy koszyk”, odgadywanie zagadek. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach: klasy 0-1, 2-3, 4-6.


Do konkursu przystąpiło 46 uczestników z 17 szkół: SP Nr  1 w Sopocie, SP Nr 5, SP Nr 20, SP Nr 21, SP Nr 31, SP Nr 42, SP Nr 45, SP Nr 48, SP Nr 49, SP Nr 60, SP Nr 65, SP Nr 76, SP Nr 80 w Gdańsku, SP Nr 16 w Gdyni, Nasza Szkoła z Przedszkolem SP, Nr 49, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borkowie, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie.

W poszczególnych grupach wiekowych najlepsi okazali się


Klasy 0-1 (12 uczniów)
1. Amelia Kutka SP 42 w Gdańsku
2. Jakub Liśkiewicz SP Nr 48 w Gdańsku
3. Weronika Ziemkiewicz  Nasza Szkoła z Przedszkolem SP 49 w Gdańsku


alt

Amelia Kutka podczas recytacji "Wiersza o figurach" Wandy Chotomskiejalt

Jakub LiśkiewiczKlasy 2-3 (19 uczniów)
1. Sara Jabłońska SP Nr 45 w Gdańsku
2. Paweł Portee SP Nr 31 w Gdańsku
3. Filip Żmuda Trzebiatowski Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borkowie

Klasy 4-6 (15 uczniów)
1. Patrycja Buchnowska SP Nr 81 w Gdańsku
2. Martyna Sanocka SP Nr 31 w Gdańsku
3. Kacper Janczuk SP Nr 49 w Gdańsku

Wyróżnienia otrzymali
Mariusz Weisbrodt SP 1 w Sopocie
Maja Obarzanek SP Nr 48 w Gdańsku
Natalia Kwoczko SP Nr 16 w Gdyni


alt

Mariusz WeisbrodtNagroda Dyrektora PBW w Gdańsku
Daniel Jóźwiak SP Nr 49 w Gdańsku

Nagroda Dyrektora SP Nr 60 w Gdańsku
Kinga Świder SP Nr 45 w Gdańsku

Konkurs był objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież