Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Złoty Bieg Westerplatte

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 września 2012 11:44

Wieńcem laurowym zostanie przyozdobiona głowa zwycięzcy jubileuszowego 50. Biegu Westerplatte, który do 2007 roku nosił nazwę Międzynarodowego Biegu Ulicznego Szlakiem Obrońców Wybrzeża ’39.  Bieg Westerplatte 2012 zostanie rozegrany 8 września (sobota), Jest on najstarszą imprezą biegową w Polsce, na stałe wpisaną w kalendarz ważnych wydarzeń sportowych. Jej inicjatorem jest wieloletni, znakomity dziennikarz sportowy Radia Gdańsk, redaktor Jerzy Gebert.


alt


Historia powstania biegu została ukazana w jego książce zatytułowanej „Mikrofonem zapisane”. Idea biegu od początku związana jest z czczeniem pamięci wrześniowych dni sprzed 73 laty. Gdańska rozgłośnia radiowa od samego początku jest patronem medialnym imprezy. Jej współorganizatorem zaś jest  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku .


Limit zgłoszeń przyjmowanych drogą elektroniczną wynoszący 1100 biegaczy został już wyczerpany. Istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia osobistego. Można go dokonać tylko i wyłącznie dzień przed biegiem w siedzibie MOSiR w Gdańsku, przy ul. Traugutta 29 w godz. 14.00 – 20.00. Tutaj również obowiązuje limit zgłoszeń - 100 osób. Ważną informacją dla uczestników jest z pewnością ta, że start jest bezpłatny!


Na liście startowej jest m.in. Joel Komen. Kenijczyk wygrał ten bieg dwukrotnie w 2006 i 2007 roku. W 2009 był drugi, za Marcinem Chabowskim, który ustanowił wtedy nowy rekord trasy (29:19 min). Po raz pierwszy w Biegu Westerplatte wystartuje czarnoskóra biegaczka – Kenijka Betty Jepleting. 


Pierwszy numer startowy przewidziany został dla pięciokrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich, zdobywcy złotego medalu w Pekinie, Adama Korola. Nasz utytułowany wioślarz wystartuje tu po raz drugi. W swoim debiucie sprzed trzech lat zajął bardzo dobre 25 miejsce, z czasem 36:24 min.


Pula nagród finansowych dla najlepszych uczestników wynosi ponad 20 tys. złotych. Panie oczywiście mogą liczyć na czeki w takiej samej wysokości, jak mężczyźni. Ale to nie wszystko, co przygotowali organizatorzy. Każdy uczestnik otrzyma specjalnie odlany medal. Będzie miał również szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród rzeczowych. Ich łączna pula wyniesie również 20 tys. zł. Tym samym wszyscy mogą okazać się zwycięzcami.


Honorowy patronat nad imprezą objął  Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz Partner biegu: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo


Sponsorzy i partnerzy: Intersport, Stena Line, Loopy’s World, Biegosfera, Citroen Auto-Postek, Holland House, ZTM Gdańsk, GCPU, Idee Kaffee, ZRB Bromix SJ, Kwiaciarnia Gdyńska.


Źródło: MOSiR Gdańsk


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież