Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
czwartek, 28 maja 2020 19:38
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
W półfinale Totolotek Pucharu Polski Lechia zagra na wyjeździe z Le ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Złoty Bieg Westerplatte

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 września 2012 11:44

Wieńcem laurowym zostanie przyozdobiona głowa zwycięzcy jubileuszowego 50. Biegu Westerplatte, który do 2007 roku nosił nazwę Międzynarodowego Biegu Ulicznego Szlakiem Obrońców Wybrzeża ’39.  Bieg Westerplatte 2012 zostanie rozegrany 8 września (sobota), Jest on najstarszą imprezą biegową w Polsce, na stałe wpisaną w kalendarz ważnych wydarzeń sportowych. Jej inicjatorem jest wieloletni, znakomity dziennikarz sportowy Radia Gdańsk, redaktor Jerzy Gebert.


alt


Historia powstania biegu została ukazana w jego książce zatytułowanej „Mikrofonem zapisane”. Idea biegu od początku związana jest z czczeniem pamięci wrześniowych dni sprzed 73 laty. Gdańska rozgłośnia radiowa od samego początku jest patronem medialnym imprezy. Jej współorganizatorem zaś jest  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku .


Limit zgłoszeń przyjmowanych drogą elektroniczną wynoszący 1100 biegaczy został już wyczerpany. Istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia osobistego. Można go dokonać tylko i wyłącznie dzień przed biegiem w siedzibie MOSiR w Gdańsku, przy ul. Traugutta 29 w godz. 14.00 – 20.00. Tutaj również obowiązuje limit zgłoszeń - 100 osób. Ważną informacją dla uczestników jest z pewnością ta, że start jest bezpłatny!


Na liście startowej jest m.in. Joel Komen. Kenijczyk wygrał ten bieg dwukrotnie w 2006 i 2007 roku. W 2009 był drugi, za Marcinem Chabowskim, który ustanowił wtedy nowy rekord trasy (29:19 min). Po raz pierwszy w Biegu Westerplatte wystartuje czarnoskóra biegaczka – Kenijka Betty Jepleting. 


Pierwszy numer startowy przewidziany został dla pięciokrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich, zdobywcy złotego medalu w Pekinie, Adama Korola. Nasz utytułowany wioślarz wystartuje tu po raz drugi. W swoim debiucie sprzed trzech lat zajął bardzo dobre 25 miejsce, z czasem 36:24 min.


Pula nagród finansowych dla najlepszych uczestników wynosi ponad 20 tys. złotych. Panie oczywiście mogą liczyć na czeki w takiej samej wysokości, jak mężczyźni. Ale to nie wszystko, co przygotowali organizatorzy. Każdy uczestnik otrzyma specjalnie odlany medal. Będzie miał również szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród rzeczowych. Ich łączna pula wyniesie również 20 tys. zł. Tym samym wszyscy mogą okazać się zwycięzcami.


Honorowy patronat nad imprezą objął  Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz Partner biegu: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo


Sponsorzy i partnerzy: Intersport, Stena Line, Loopy’s World, Biegosfera, Citroen Auto-Postek, Holland House, ZTM Gdańsk, GCPU, Idee Kaffee, ZRB Bromix SJ, Kwiaciarnia Gdyńska.


Źródło: MOSiR Gdańsk


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież