Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w... Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
środa, 16 października 2019 17:17
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
Drużyny PKO Ekstraklasy wracają do ligowej rywalizacji. W Trójmieś ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Złoty Bieg Westerplatte

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 września 2012 11:44

Wieńcem laurowym zostanie przyozdobiona głowa zwycięzcy jubileuszowego 50. Biegu Westerplatte, który do 2007 roku nosił nazwę Międzynarodowego Biegu Ulicznego Szlakiem Obrońców Wybrzeża ’39.  Bieg Westerplatte 2012 zostanie rozegrany 8 września (sobota), Jest on najstarszą imprezą biegową w Polsce, na stałe wpisaną w kalendarz ważnych wydarzeń sportowych. Jej inicjatorem jest wieloletni, znakomity dziennikarz sportowy Radia Gdańsk, redaktor Jerzy Gebert.


alt


Historia powstania biegu została ukazana w jego książce zatytułowanej „Mikrofonem zapisane”. Idea biegu od początku związana jest z czczeniem pamięci wrześniowych dni sprzed 73 laty. Gdańska rozgłośnia radiowa od samego początku jest patronem medialnym imprezy. Jej współorganizatorem zaś jest  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku .


Limit zgłoszeń przyjmowanych drogą elektroniczną wynoszący 1100 biegaczy został już wyczerpany. Istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia osobistego. Można go dokonać tylko i wyłącznie dzień przed biegiem w siedzibie MOSiR w Gdańsku, przy ul. Traugutta 29 w godz. 14.00 – 20.00. Tutaj również obowiązuje limit zgłoszeń - 100 osób. Ważną informacją dla uczestników jest z pewnością ta, że start jest bezpłatny!


Na liście startowej jest m.in. Joel Komen. Kenijczyk wygrał ten bieg dwukrotnie w 2006 i 2007 roku. W 2009 był drugi, za Marcinem Chabowskim, który ustanowił wtedy nowy rekord trasy (29:19 min). Po raz pierwszy w Biegu Westerplatte wystartuje czarnoskóra biegaczka – Kenijka Betty Jepleting. 


Pierwszy numer startowy przewidziany został dla pięciokrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich, zdobywcy złotego medalu w Pekinie, Adama Korola. Nasz utytułowany wioślarz wystartuje tu po raz drugi. W swoim debiucie sprzed trzech lat zajął bardzo dobre 25 miejsce, z czasem 36:24 min.


Pula nagród finansowych dla najlepszych uczestników wynosi ponad 20 tys. złotych. Panie oczywiście mogą liczyć na czeki w takiej samej wysokości, jak mężczyźni. Ale to nie wszystko, co przygotowali organizatorzy. Każdy uczestnik otrzyma specjalnie odlany medal. Będzie miał również szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród rzeczowych. Ich łączna pula wyniesie również 20 tys. zł. Tym samym wszyscy mogą okazać się zwycięzcami.


Honorowy patronat nad imprezą objął  Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz Partner biegu: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo


Sponsorzy i partnerzy: Intersport, Stena Line, Loopy’s World, Biegosfera, Citroen Auto-Postek, Holland House, ZTM Gdańsk, GCPU, Idee Kaffee, ZRB Bromix SJ, Kwiaciarnia Gdyńska.


Źródło: MOSiR Gdańsk


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież