Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Konkurs na najemcę i inwestora w jednym

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
czwartek, 14 marca 2013 09:42

Do 17 kwietnia można zgłaszać oferty na zagospodarowanie budynku po przychodni skórno-wenerologicznej. Po przeniesieniu ośrodka zdrowia do starej siedziby szpitala kolejowego – kamienica przez dwa lata stała pusta i niezagospodarowana. Jednak urzędnicy uważają, że warto szukać, nawet jeśli ma to trochę potrwać bo taka funkcja, czyli hostel idealnie wpasowuje się w to miejsce i w ten rejon miasta.


Opóźnienie w realizacji przedsięwzięcia i niszczenie zabytkowej nieruchomości to wynik wycofania się z projektu Fundacji Gdańskiej.
– Budynek dwa lata temu miała przejąć Fundacja Gdańska, która wówczas deklarowała, że znajdzie inwestora, który poprowadzi hostel. Ostatecznie jednak zrezygnowała z tego pomysłu – informuje Michał Piotrowski z  biura prasowego gdańskiego magistratu.


Fundacja otrzymała i inne lokale do zagospodarowania, na które jednak z wielkim trudem można znaleźć chętnych. Tylko klub Fahrenheit znalazł najemcę, pozostałe lokale przy ul. Długiej, po dawnym fryzjerze, i przy Długim Targu, po dawnej galerii, ciągle czekają na dzierżawców.
Czy zła passa ominie budynek po przychodni skórno-wenerologicznej?


alt


– Ogłosiliśmy konkurs ofert na zagospodarowanie tego budynku. Można  je składać do 17 kwietnia. Najemca ma prowadzić tam działalność hostelową i gastronomiczną. Musi też we własnym zakresie przeprowadzić spory remont. Mamy nadzieję, że znajdzie się chętny. Uważamy, że warto szukać, nawet jeśli ma to trochę potrwać bo taka funkcja, czyli hostel idealnie wpasowuje się w to miejsce i w ten rejon miasta – informuje Michał Piotrowski.
Na przyszłego najemcę czeka nie lada wyzwanie. Będzie musiał przeprowadzić generalny remont pięciokondygnacyjnej kamienicy, który trzeba będzie przeprowadzić w uzgodnieniu z pomorskim konserwatorem zabytków. Renowacji wymaga dach, stropy, ale będzie musiał wymienić także parkiet, stolarkę okienną, wykonać izolację piwnic i wymienić wszystkie instalacje. Za tak dużą inwestycję w remont przyszły najemca będzie mógł zawrzeć umowę na czas nieokreślony. W umowie, na wniosek najemcy, może być zastrzeżony warunek, że wynajmujący nie rozwiąże umowy najmu przez okres 20 lat, o ile nie zostaną naruszone warunki umowne przez najemcę.


Warto dodać, że mieszcząca się tuż za Złotą Bramą przychodnia została przeniesiona do dawnej siedziby Szpitala Kolejowego przy ul. Powstańców Warszawskich 1-2. Zajmowany przez nią dotąd budynek otrzymało wówczas miasto, zaś władze województwa dostały w zamian m.in. działki przy ul. Długi Targ 1-10, sąsiadujące z kamienicą należącą do Agencji Rozwoju Pomorza. Urząd Marszałkowski przekazał je następnie Agencji Rozwoju Pomorza, aby ta mogła sprzedać je pod hotele. W ramach wymiany zarząd województwa otrzymał także od władz miasta budynek, w którym mieści się Wojewódzkie Centrum Onkologii.
(UA)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież