Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu... Posłowie i radni na listach PiS » Zjednoczona Prawica idąca do wyborów parlamentarnych pod szyldem PiS zaprezentowała w piątek 16 sier... Kobiety liderkami Lewicy na Pomorzu » Beata Maciejewska z Wiosny w Gdańsku i Joanna Senyszyn z SLD w Gdyni mają otwierać listy Lewicy (SLD... Gedania - bastion polskości w Wolnym Mieście Gdańsku » Historia Gedanii, najstarszego polskiego klubu w Gdańsku, jego działalności sportowej i patriotyczne... Jerzy Barzowski: Jak prowadzić dialog z milczącym marszałkiem Strukiem... » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Wycieczkowiec » Jobst Bittner, niemiecki prelegent komercyjnej konferencji o pojednaniu, którą z okazji 80 rocznicy ...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia poległa w Bełchatowie
niedziela, 18 sierpnia 2019 18:40
Lechia poległa w Bełchatowie
Piłkarze Lechii po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli nawet punkt ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gala Evening Pracodawców Pomorza

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
sobota, 09 marca 2013 16:51

W trzech kategoriach - małych, średnich i dużych przedsiębiorstw gdańskiego Pomorza wyłoniono i uhonorowano statuetkami trzy najlepsze firmy. Te zaszczyty przypadły kolejno następującym firmom Inwestpol Consulting, Cemet Ltd. oraz Dr. Oetker Polska z Gdańska.


Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 8 marca podczas Gali Evening Pracodawców Pomorza w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amber Expo. Pracodawcy Pomorza, zrzeszający około 600 firm, przyznali również nagrody w konkursie „Pomorski Pracodawca Roku 2012".


altPrezes Zarządu Pracodawców Pomorza Zbigniew Canowiecki, powiedział na wstępie, że obowiązkiem pracodawców jest nie tylko terminowe płacenie podatków i zobowiązań finansowych, ale również tworzenie właściwych warunków pracy i możliwości rozwojowych pracowników. - Chcemy doceniać firmy, które potrafią osiągać zysk, dynamicznie się rozwijają, ale nie zapominają o etyce i odpowiedzialności społecznej, szczególnie w stosunku do swoich pracowników. Stałe dokształcanie zespołów pracowniczych, wyławianie liderów oraz nacisk na innowacyjność umożliwi nam zbliżenie się do krajów wysoko rozwiniętych. Tegoroczny konkurs cieszył się wyjątkowo dużym zainteresowaniem, a każdy z pracodawców wskazany przez komisję konkursową to Primus Inter Pares. Laureatami tegorocznej edycji są wszyscy wyróżnieni i nominowani, ale w tym roku postanowiliśmy wyróżnić wręczając statuetkę firmom po jednej w każdej z kategorii.


altW kategorii małe przedsiębiorstwo, zatrudniające do 50 pracowników, statuetka Pomorski Pracodawca Roku 2012 trafiła do firmy Inwestpol Consulting z Gdańska. Oferuje ona maszyny i urządzenia dla przemysłu mięsnego do wielu krajów świata, zatrudniając 13 osób. - Dziękuję za nagrodę. Ma ona dla mnie szczególne znaczenie, bo właśnie zbliża się okrągła rocznica mojej działalności. Dokładnie dwadzieścia lat temu 11 marca 1993 roku wystawiłem swoją pierwszą fakturę, powiedział Kazimierz Sokołowski, prezes Inwestpol Consulting (na zdjęciu powyżej).
Laureatami w tej kategorii zostały także trzy inne gdańskie firmy: Aiton Caldwell z branży telekomunikacyjnej, zatrudniająca 47 osób, BMB Santech, która mając 31 osobową załogę „uciepłowniła” Władysławowo, i firma doradcza oferująca nowoczesne rozwiązania Insoft Consulting.


altW kategorii średnie przedsiębiorstwo zatrudniające od 50 do 250 osób główną nagrodę zdobyła spółka Cemet Ltd. z Gdańska, z branży metalowej, zatrudniająca 114 osób. - To był najlepszy rok dla naszej firmy, a ta nagroda jest zwieńczeniem naszych wysiłków. Dlatego apeluję, nie dajmy się uprawianej propagandzie kryzysu, powiedział Kazimierz Lewandowski, prezes Cemet Ltd (na zdjęciu powyżej).


Nagrody w tej kategorii otrzymały także firmy Łączpol z branży telekomunikacyjnej, zatrudniająca 162 osoby, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Zieleń sp. z o.o. (zatrudnia 229 osób), która powstała w wyniku przekształcenia z Miejskiego Przedsiębiorstwa Zieleń w Gdańsku, oraz powstały w 1998 roku portal Trojmiasto.pl, zatrudniający 65 osób.


altW kategorii duże przedsiębiorstwo, główną nagrodą wyróżniono firmę Dr. Oetker Polska z Gdańska, która zatrudnia 663 osoby. Robert Zieliński (na zdjęciu powyżej), podziękował za uznanie i statuetkę, a także  podziękował pracownikom. Dodał, że niezmiennie i nieustannie liczy na konsumentów. Laureatami w tej kategorii zostali także ochroniarska firma Ares Service z Gdańska, zatrudniająca 344 osoby, Iglotex z Skórcza, który jest czołowym producentem i dystrybutorem żywności mrożonej w Polsce zatrudniając 379 osób oraz firma Poldanor z Przechlewa, produkująca roślinność i trzodę chlewną, zatrudniając 533 osoby.


altW tym roku z inicjatywy „Human Concept & Solutions" przyznano nagrody specjalne „Pracodawca z Wyboru" dla firm wyróżniających się działalnością na rzecz pracowników w zakresie podnoszenia kwalifikacji i poprawy warunków pracy.


Nagrody te otrzymali HK Finance & Accouting z Gdańska (usługi księgowe i doradztwo finansowe), Elewacje SA z Gdańska (konserwacja i renowacja zabytków) oraz Iglotex SA ze Skórcza.
- Pracodawca z Wyboru, jak stwierdził Zbigniew Canowiecki, to inicjatywa mająca na celu szerzenie idei, że pracownik jest największą wartością firmy.


altTegoroczna gala miała wyjątkowo uroczystą oprawę. Poprowadził ją red. Piotr Świąc z TVG. Do wielkiej ciekawie podświetlonej hali Amber Expo przybyło ponad 400 osób, które zasiadły przy okrągłych stołach. Dla przykładu wedle uznania przez organizatorów wraz z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem zasiadał prezydent Sopotu Jacek Karnowski, Paweł Orłowski podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego oraz twórca Encyklopedii Gdańska Cezary Windorbski, prezes Fundacji Gdańskiej. Po przeciwnej stronie głównego przejścia pomiędzy stolikami zasiadał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wraz ze Zbigniewem Jasiewiczem, dyrektorem TVP S.A Oddział w Gdańsku. Przy oddzielnych stolikach zasiadali również dwaj wiceprezydenci Gdańska Maciej Lisicki i Andrzej Bojanowski.


altGościem specjalnym, zasiadającym przy stoliku nr 1 był aktor Marek Kondrat, który wiele i bardzo ciekawie mówił o historii produkcji i spożywania różnych gatunkowo win. Podczas gali serwowano wino białe Ketu Bay Sauvignon Blanc oraz czerwone Recoletas Valdecampana Crianza.


altGościom wieczór umilał rewelacyjny 6-osobowy zespół muzyczny Riverboat Ramblers Swing Orchestra ze znakomitym solistą Siergiejem Kruczkowem.


altO menu zadbał szef gastronomi restauracji Amber Side Jarosław Roszak (na zdjęciu z lewej w rozmowie ze Zbigniewem Canowieckim), który na przystawkę na zimno przygotował Carpaccio z łososia z kompozycją sałat i oliwą truflową, zaś jako danie główne do wyboru halibut pachnący ziołami z dzikim ryżem i sosem porowo-krewetkowym lub polędwiczki wieprzowe pieczone w ziołach z musem serowym.


Patronat honorowy nad imprezą sprawowali marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, którego zastępował na gali Ryszard Świlski oraz wojewoda pomorski Ryszard Stachurski, który już zwyczajowo miał najkrótsze przemówienie publiczne.

Wła-49
Zdjęcia Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież