Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Gazeta Gdańska" trzecia w III Regatach Mediów

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 24 września 2012 14:26

Trzecie miejsce zdobyła wspólna 4-osobowa załoga Gazety Gdańskiej i Radia Gdańsk, podczas rozegranych 23 września w Górkach Zachodnich III Regat Mediów o Puchar NCŻ.Za sterem tej załogi stał Arkadiusz Chomicki, za podstawowy żagiel - grota odpowiadał Kazimierz Kulik, za lewego szota foka Sebastian Kwiatkowski, a za prawego szota foka Włodzimierz Amerski z Gazety Gdańskiej.


altWyścigi rozegrane zostały w klasie turystyczno - szkoleniowej na jachtach Balt 23 Armor, zgodnie z przepisami regatowymi ISAF.


altW bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy zmiennym wietrze, w porywach dochodzącym do 5-7 st. w skali Beauforta, zdołano rozegrać bezpośrednio po sobie aż pięć planowanych wyścigów. Trasę ze startami pod wiatr ustawił główny sędzia Adam Jankowski, z asystą Marty Olędzkiej. Trzeba było przepłynąć dwa kółka po trójkącie. Każda z pięciu załóg popełniła na wodzie po jednym różnym wykroczeniu i za kare musiała wykręcić kółko, tracąc na czasie. Wspólna załoga GG i RG najlepiej poradziła sobie w ostatnim wyścigu, zdecydowanie go wygrywając, dzięki najlepszemu startowi i chytrej strategii na trasie. W poprzednich czterech wyścigach zajęła kolejno 3, 3, 2 i 3 miejsce. 


alt


Triumfowała załoga Gazety Uniwersyteckiej UG ze sternikiem Kubą Jakubczykiem, znanym trójmiejskim alpinistą. W jego zespole płynęli też Damian Kaczorowski, Magdalena Marcinkowska i Kamil Zeidler. Na swoim koncie mieli dwa zwycięstwa i trzykrotnie zajęli drugie miejsca. Załoga ta odebrała również duży Puchar Przechodni, o który powalczą dziennikarze w maju przyszłego roku.


altZwycięska załoga zdecydowanie najlepiej przygotowała łódkę do regat, bo nawet osobiście sternik Kuba Jakubczyk dokładnie szczotką ryżową oczyścił jej zewnętrzny kadłub z glonowych osadów. Dzięki temu miał mniejsze opory i najszybciej płynął.


altDrugie miejsce w tegorocznych regatach zajęli żeglarze z uczelnianego czasopisma "Panorama AWFiS Gdańsk", pod wodzą doświadczonego sternika Aldony Zawalskiej. Do pomocy miała ona jeszcze dwie kobiety Annę Boledowicz i Aleksandrę Zarach oraz jednego mężczyznę Mieczysława Kowalczyka. Ta załoga też wygrała dwukrotnie wyścigi, ale również dwukrotnie zajęła trzecie miejsca i raz była druga.


altRadio Gdańsk wystawiło w tych regatach w sumie aż trzy załogi. Najlepszy okazał się jacht sterowany przez Arkadiusza Chomickiego - szefa działu realizacji radiowej rozgłośni. Wraz z załogantem z Gazety Gdańskiej zajął ostatecznie trzecie miejsce. Pozostałe radiowe załogi uplasowały się na miejscu czwartym i piątym.


alt


W opinii Krzysztofa Zawalskiego, dyrektora Narodowego Centrum Żeglarstwa w Gdańsku Górkach Zachodnich, (na zdjęciu w rozmowie z Anną Rębas z Radia Gdańsk, która zajęła w tych regatach piąte miejsce), trójmiejscy dziennikarze z roku na rok mają coraz większe umiejętności żeglarskie. Teraz w trzeciej edycji regat panowały najtrudniejsze warunki pogodowe. Rozegranie zawodów przy wiejącej w porywach „siódemce" nie było takie łatwe. Akwen rozlewiska Wisły Śmiałej wbrew pozorom jest trudny, wieje tu silny wiatr, pojawiają się niebezpieczne szkwały tworzące silną krótką falę. Na co dzień trenuje w tym rejonie żeglarska kadra Polski. Zawalski wyraził nadzieję, że w roku przyszłym do regat, podobnie jak w poprzednich dwóch edycjach, przystąpią przedstawiciele pozostałych redakcji gdańskiego Pomorza.


Organizatorem regat była Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku przy współudziale studentów ze specjalizacji trenerskiej.


altOdręczne zapiski komisji sędziowskiej. Suma punktów każdej z załóg uwzględnia odliczenie najgorszego z pięciu wyścigów.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #2 Profesor 2012-09-27 14:10
Cytuję podsternik:
a radiogdansk podalo zeto onizajeli trzecie miejsce,wiec jak,ktokreci prasa czyradyjko?


Załoga składała się z reprezentantów różnych redakcji, Pan Arkadiusz Chomicki reprezentował Radio Gdańsk, a Amerski z Gazety Gdańskiej.

PS: ,,Trzeba było przepłynąć dwa kółka po trójkącie. " - czyżby nowa geometria?
Cytować
 
 
0 #1 podsternik 2012-09-24 15:35
a radiogdansk podalo zeto onizajeli trzecie miejsce,wiec jak,ktokreci prasa czyradyjko?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież