Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz » Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwudniowa wycieczka prezydent Gdańska... Tablice z 21 postulatami MKS mają swoje miejsce w Sali BHP nie w ECS » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” uznaje za niedopuszczalne blokowanie przez Europejskie Centrum So... Orlen przejmuje Energę: Płażyński prostuje polityków PO » Pomorscy politycy PO - Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Mieczysław Struk, marszałek wojewód... Foto "Kwiatki": Temida na haku » Ostatni sprawiedliwy Charytatywny wernisaż „Moda kontra rak” » Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką oraz projektantka Adrianna Złoch zapraszają na charyta... W 35. rocznicę powstania FMW » W ramach obchodów 35 rocznicy powstania Federacji Młodzieży Walczącej działacze federacji 13 grudnia... Pięściarze amatorzy walczyli w szczytnym celu » Na ringu klubu bokserskiego Ring3city odbyła się gala White Collar Boxing Night XIX. W sześciu walka... "Wasze Historie Po Oruńsku": piłka nożna i zapasy » W piątek, 6 grudnia, w Stacji Orunia odbyła się premiera piątego numeru gazetki "Wasze Historie Po O... Szósty przejazd tramwaju „Zrób prezent - podziel się sobą” » 6 grudnia po raz szósty po Gdańsku jeździł specjalny tramwaj w ramach akcji „Zrób prezent - podziel ... Radni PiS pytają o udostępnienie Teatru Szekspirowskiego na konwencję ... » Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska, złożyli ...
Reklama
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
środa, 11 grudnia 2019 21:33
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwu ...
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
niedziela, 08 grudnia 2019 23:04
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
Duży opór stawili ZAKS-ie siatkarze Trefl. Gdańszczanie w trzech pi ...
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:52
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk kolejny sezon będą grać z logiem Energi na ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańsk przez pryzmat
poniedziałek, 02 grudnia 2019 13:05
Gdańsk przez pryzmat
Zdecydowana postawa nieformalnej grupy artystów pracującej przy twor ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Europejski piknik w Sopocie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 12 maja 2013 17:28

W Pikniku Europejskim, który odbył się z okazji obchodzonego w  maju Dnia Europy, uczestniczyło ponad stu gości. Przyjął ich w ogrodach hotelu Maryla w Sopocie europoseł Jan Kozłowski, który był organizatorem spotkania.Plenerowe wydarzenie zorganizowane zostało w ramach obchodów Europejskiego Roku Obywatelstwa. Głównym celem spotkania było uhonorowanie najaktywniejszych osób reprezentujących organizacje pozarządowe oraz autorów inicjatyw lokalnych działających na terenie województwa pomorskiego. Ponadto wydarzeniem towarzyszącym był finał konkursu dla młodych fotografów, organizowanego przez Jana Kozłowskiego.


altW spotkaniu wzięli udział przedstawiciele rządu, Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, władz regionalnych i lokalnych, przedsiębiorcy oraz artyści.


Marszałek senatu Bogdan Borusewicz wyraził swoją radość, że dzięki inicjatywie europosła Kozłowskiego, w przepięknym mieście jakim jest Sopot, ma okazję odnowić stare znajomości i poznać nowe ciekawe osoby. Natomiast marszałek pomorski Mieczysław Struk przypomniał zebranym, że jeszcze tak niedawno temu przed wejściem Polski do Unii Europejskiej, polscy obywatele mieli problemy z otrzymaniem paszportu i swobodnym wyjazdem za granicę oraz mieli nikłe szanse korzystania z dóbr bogatych krajów europejskich. 


altSopockie wydarzenie uświetnił koncert muzyczny w wykonaniu Przemka Dyjakowskiego, Larego Okey Ugwu, Dominika Bukowskiego oraz Janusza Mackiewicza.


altOkazjonalnie piosenki regionalne odśpiewały ubrane na ludowo członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Grabowianki” z miejscowości Grabiny Zameczek, znajdującej na gdańskich Żuławach. Do tego stopnia ich twórczość spodobała się europosłowi Janowi Kozłowskiemu, że zaprosił je na koncert i prezentację własnej twórczości do siedziby UE w Brukseli.


Podczas spotkania prezentowana była wystawa „Wolontariat: Solidarność. Pasja. Rozwój", wykonana przez Macieja Kosycarza oraz Roberta Rumasa, prezentująca różne formy wolontariatu, w które angażują się mieszkańcy pomorskiego województwa.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież