Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem » Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zarażonych koronawirusem. Wśród 36 os... 2 mln zł na paliwo dla szpitali zakaźnych w całej Polsce od LOTOSU » Koncern z Gdańska uruchamia kolejną akcję wsparcia instytucji zmagających się z pandemią koronawirus... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » Fundacja Energa przeznaczyła blisko milion złotych na wsparcie szpitala specjalistycznego w Wejherow... myGdansk.pl apeluje do Dulkiewicz: uwolnić parkingi, obniżyć opłaty » Stowarzyszenie myGdańsk.pl wystosowało do władz Miasta Gdańska apel, w którym wzywa gdański samorząd... Zmarł Maciej Kosycarz » Nie żyje Maciej Kosycarz, miłośnik Gdańska, świetny fotoreporter. Chorował na raka. Wyszedł z chorob... Jerzy Karpiński: Szczepionka najszybciej za rok » Z lek. med. Jerzym Karpińskim, dyrektorem Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (lekarze... Nowe zasady bezpieczeństwa, ograniczające swobodne przemieszczanie się... » Premier Mateusz Morawiecki podjął dalsze, obostrzające i dyscyplinujące decyzje dotyczące walki z CO... Przemysł stoczniowy w dobie pandemii » Jakie procedury obwiązują armatorów, stoczniowców, portowców i morskich kontrahentów w czasie pandem... Fundacja ORLEN: Nabór do programu "Moje miejsce na Ziemi" » Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór do trzeciej edycji programu grantowego dla społeczności lokalnych „M... Płażyński w sprawie Gedanii do minister Gawin » Gdańska opozycja nie rezygnuje z wsparcia starań o uratowanie historycznego terenu Gedanii. W tej sp...
Reklama
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
sobota, 28 marca 2020 21:43
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zara ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zawodnicy zamiast derbów odpoczną w domach
sobota, 14 marca 2020 14:07
Zawodnicy zamiast derbów odpoczną w domach
Niedzielne derby trójmiasta nie odbędą się. Jest to spowodowane za ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bruno Schulz w Sopocie
wtorek, 10 marca 2020 19:09
Bruno Schulz w Sopocie
Wernisaż wystawy „Bruno Schulz wśród artystów swoich czasów” ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Europejski piknik w Sopocie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 12 maja 2013 17:28

W Pikniku Europejskim, który odbył się z okazji obchodzonego w  maju Dnia Europy, uczestniczyło ponad stu gości. Przyjął ich w ogrodach hotelu Maryla w Sopocie europoseł Jan Kozłowski, który był organizatorem spotkania.Plenerowe wydarzenie zorganizowane zostało w ramach obchodów Europejskiego Roku Obywatelstwa. Głównym celem spotkania było uhonorowanie najaktywniejszych osób reprezentujących organizacje pozarządowe oraz autorów inicjatyw lokalnych działających na terenie województwa pomorskiego. Ponadto wydarzeniem towarzyszącym był finał konkursu dla młodych fotografów, organizowanego przez Jana Kozłowskiego.


altW spotkaniu wzięli udział przedstawiciele rządu, Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, władz regionalnych i lokalnych, przedsiębiorcy oraz artyści.


Marszałek senatu Bogdan Borusewicz wyraził swoją radość, że dzięki inicjatywie europosła Kozłowskiego, w przepięknym mieście jakim jest Sopot, ma okazję odnowić stare znajomości i poznać nowe ciekawe osoby. Natomiast marszałek pomorski Mieczysław Struk przypomniał zebranym, że jeszcze tak niedawno temu przed wejściem Polski do Unii Europejskiej, polscy obywatele mieli problemy z otrzymaniem paszportu i swobodnym wyjazdem za granicę oraz mieli nikłe szanse korzystania z dóbr bogatych krajów europejskich. 


altSopockie wydarzenie uświetnił koncert muzyczny w wykonaniu Przemka Dyjakowskiego, Larego Okey Ugwu, Dominika Bukowskiego oraz Janusza Mackiewicza.


altOkazjonalnie piosenki regionalne odśpiewały ubrane na ludowo członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Grabowianki” z miejscowości Grabiny Zameczek, znajdującej na gdańskich Żuławach. Do tego stopnia ich twórczość spodobała się europosłowi Janowi Kozłowskiemu, że zaprosił je na koncert i prezentację własnej twórczości do siedziby UE w Brukseli.


Podczas spotkania prezentowana była wystawa „Wolontariat: Solidarność. Pasja. Rozwój", wykonana przez Macieja Kosycarza oraz Roberta Rumasa, prezentująca różne formy wolontariatu, w które angażują się mieszkańcy pomorskiego województwa.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież