72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdańszczanin prezesem PZPS?

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 02 października 2012 19:52

Rozmowa z Waldemarem Bartelikiem, kandydatem na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej- Dlaczego zdecydował się pan kandydować na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej?

Waldemar Bartelik: Było kilka powodów. Przez 4 lata zasiadałem w zarządzie. W tym okresie nie miałem, tak jak i większość członków zarządu, praktycznie żadnego wpływu na strategiczne decyzje związku. Chcę to zmienić i mieć realny wpływ na prowadzenie centrali. Chcę opierać się na współpracy pomiędzy członkami zarządu a prezesem. To pierwszy powód. Po drugie, chciałbym zmienić styl prowadzenia związku na transparentny. Taki, który pozwoliłby w budowaniu wizerunku i prowadzeniu interesów w trzech najważniejszych obszarach, a więc: szkoleniowym, organizacyjno-administracyjnym oraz finansowym. Chciałbym prowadzić związek w sposób logiczny w jego interesie, a co za tym idzie w interesie polskiej siatkówki. Chciałbym stworzyć model organizacyjno-administracyjny łączący związki wojewódzkie z PZPS. Dziś w tej kwestii widzę dziurę. Jest zarząd związku, a wojewódzkie związki pozostawione są same sobie. Współpraca związków wojewódzkich z zarządem ma pomóc w spójnym systemie szkolenia i finansowania. Celem tego jest zbudowanie mocnych kadr seniorskich zarówno żeńskich, jak i męskich. Chodzi także o wzrost znaczenia naszych kadr młodzieżowych, bo przez ostatnie lata wielkich sukcesów w Europie czy na świecie nie było. To ma stworzyć bazę pod budowę silnych reprezentacji.

- Jakie jest pana samopoczucie na kilka dni przed wyborami?
Waldemar Bartelik: Czuję się bardzo dobrze. Kilka miesięcy temu zapowiedziałem w gronie osób, które rekomendowały moją kandydaturę, że podejmę decyzję, jak będę w 100 procentach pewien, że te wybory wygram. Aplikację złożyłem już jakiś czas temu, a to oznacza, że mam pewność, że delegaci nie będą chcieli utrzymać status quo, czyli 8-letnich rządów prezesa Przedpełskiego. Nie będę oceniał tej kadencji. Dokonają tego delegaci. Wierzę, że moje doświadczenie i kompetencja pomogą związkowi. Wszystko się okaże, gdy zostaną podliczone kartki do głosowania. Niemniej według mojej wiedzy i oceny sytuacji, nie mam wątpliwości, że uzyskam akceptację wymaganej większości.


alt


- Kadencja nowego prezesa przypadnie na okres w którym w Polsce rozegranych zostanie kilka dużych turniejów. Wkrótce czekają nas mistrzostwa Europy seniorów, mistrzostwa świata w plażówce i męski mundial w 2014 roku...
Waldemar Bartelik: Zmiana we władzach Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie będą miały żadnego wpływu na organizację tych imprez. Umowy ze wszystkimi miastami są już podpisane. Jest zasilenie z FIVB na mistrzostwa świata. Według mnie jedynym problemem jest finansowanie tych imprez. Chodzi o znalezienie odpowiednich środków, by mistrzostwa świata były imprezą godną mundialu. Pieniądze, które są zawarte w umowach z miastami i FIVB w mojej ocenie nie do końca zabezpieczają budżet i tu także trzeba będzie znaleźć inne źródła finansowania.

- Związkowi zarzuca się, że nieco w cień odsunął kobiecą reprezentację.
Waldemar Bartelik: Zgadzam się z tym. Żeńska kadra z różnych powodów została odsunięta na plan dalszy, ale można to uzasadnić brakiem efektu sportowego. Jeśli chodzi o męską reprezentację, to cóż… W roku olimpijskim nie ma ważniejszej imprezy od igrzysk. My mimo to poszliśmy inną drogą niż inne reprezentacje, które budowały formę na turniej w Londynie. Nasza drużyna miała walczyć o medale, ale się nam nie powiodło. To rozczarowanie dla nas, i dla kibiców. Dlatego zgadzam się, że żeńska reprezentacja została na boku. Chciałbym stworzyć równe szanse, by obie drużyny mogły budować swoją pozycję.

GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież