"Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz... Bogusław Gołąb: Kadencja pionierów » Z Bogusławem Kazimierzem Gołąbem, uczestnikiem strajków z 1970, 1980 r. i 1988 r., stoczniowcem, w 1... Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka otwarta dla czytelników » Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku jest już otwarta dla czytelników. W związku ze stanem e...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
eWinner 1. Liga ma ruszyć 11 lipca
środa, 13 maja 2020 18:57
eWinner 1. Liga ma ruszyć 11 lipca
Rywalizacja w żużlowej eWinner 1. Lidze ma się rozpocząć 11 lipca ...
Nalepa i Arak na dłużej w Lechii
poniedziałek, 11 maja 2020 18:03
Nalepa i Arak na dłużej w Lechii
Lechia Gdańsk przedłużyła kontrakty z Jakubem Arakiem oraz Michał ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Co zrobić, gdy parkomaty nie działają? "Podejść do następnego" radzi ZDiZ

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
środa, 11 grudnia 2013 13:05

Wraz z zamknięciem ruchu kołowego na Targu Węglowym na czas Jarmarku Bożonarodzeniowego, kierowcy chcący zaparkować na Starym Mieście zmuszeni są szukać miejsca w wąskich, i tak już zatłoczonych uliczkach Śródmieścia. Co jednak ma zrobić kierowca, gdy parkometry nie działają?


Jeden z naszych czytelników próbował we wtorek rano zaparkować samochód przy ulicy Kowalskiej, tuż obok Targu Drzewnego. Uniemożliwiły mu to jednak niedziałające parkomaty. Jako obywatel szanujący prawo, pojechał dalej i spędził kilkanaście minut lawirując między pojazdami w poszukiwaniu miejsca parkingowego. Chcąc wyjaśnić tę sytuację, zadzwoniliśmy do Bohdana Soboty, kierownika Działu Parkowania w Zarządzie Dróg i Zieleni Miejskiej w Gdańsku. Jednak Dyrektor nic na temat nieczynnych automatów nie wiedział. - Nie wiem - powiedział Bohdan Sobota. - Musiałbym sprawdzić.

Jeżeli Dyrektor Działu nie posiada takiej informacji, to kto?


alt


Pozostaje nam serwis techniczny parkomatów. Tu otrzymaliśmy informację, że faktycznie przy ulicy Kowalskiej o 9:36 serwis przyjął zgłoszenie o awarii parkomatów. - Od otrzymania informacji w ciągu około dwóch godzin pracownik podjeżdża i dokonuje naprawy - powiedział nam pracownik serwisu, pragnący zachować anonimowość. Po usłyszeniu, że rozmawia z dziennikarzem "Gazety Gdańskiej", odmówił udzielania dalszej wypowiedzi i skierował nas do rzecznika prasowego ZDiZ, Katarzyny Kaczmarek.


Niestety, mimo wielu prób, nie udało nam się skontaktować z Panią Rzecznik. - Proszę zadzwonić jutro o ósmej rano, wtedy będzie - powiedziała pracownica sekretariatu ZDiZ. - Jest chyba na jakichś nagraniach, powinna być do 15. Na pytanie o telefon komórkowy rzecznika, otrzymaliśmy odpowiedź, że "na pewno ma wyłączony". O godz. 15 jednak także nie udało nam się skontaktować.


Nie każdy ma czas i chęci na czekanie, by pracownik serwisu technicznego przyjechał i naprawił automat, umożliwiając nam w końcu wykupienie biletu parkingowego i tym samym uniknięcia kary 50 złotych grzywny (35 złotych, jeżeli zapłacimy w ciągu trzech dni od jej nałożenia). Rozwiązanie na to daje nam sam Dyrektor Sobota. - Należy podejść do następnego, który działa - powiedział. Co jednak, gdy i następny nie będzie funkcjonował? - Nie sądzę, żeby taka sytuacja miała miejsce - oznajmił Bohdan Sobota.


Wygląda na to, że w ocenie Działu Parkowania parkometry w Gdańsku rzadko kiedy mają awarię. Pytany o niezawodność urządzeń podczas mrozów, Dyrektor oznajmił, że te nie mają żadnych problemów z funkcjonowaniem nawet przy minusowych temperaturach. - Faktycznie taka sytuacja zdarzała się, ale przy dwudziestostopniowym mrozie, teraz takich mrozów nie było.

Na pytanie o parkomat nr 58 znajdujący się przy Podwalu Staromiejskim, który od dłuższego czasu, także i dziś, pozostaje nieczynny, dyrektor wyraził zaskoczenie mówiąc, że nic na ten temat nie wie oraz po raz kolejny odpowiedział "Należy przejść do następnego", nie zmieniając swojego stanowiska nawet po zwróceniu uwagi o kłopotliwym położeniu najbliższego parkomatu - po drugiej stronie ruchliwej ulicy, z dala od przejścia dla pieszych. Oczywiście, opłatę za parking można umieścić za pośrednictwem serwisu mobiparking.pl, jednak warto pamiętać, że nie każdy ma zawsze możliwość skorzystania z telefonu komórkowego.


alt


Od października w Gdańsku obowiązuje nowa, wyższa taryfa opłat za miejsca parkingowe.  Teraz za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 3 zł, za drugą 3,60 zł, za trzecią 4,30 zł, a za każdą kolejną - 4 zł.


Sfera Płatnego Parkowania funkcjonuje na mocy uchwały z 29 listopada 2012 r., nakładając opłaty za miejsca parkingowe w czterech sektorach Gdańska (Starym Mieście, Głównym Mieście, Wrzeszczu i Aniołkach, przy GUM-edzie) do piątku pomiędzy godz. 9 a 17 (przy GUM-edzie między godz. 9 a 15). Za parking nie zapłacimy w pozostałe dni i godziny. 
Alicja Kołbuc

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież