"Wasze Historie Po Oruńsku": piłka nożna i zapasy » W piątek, 6 grudnia, w Stacji Orunia odbyła się premiera piątego numeru gazetki "Wasze Historie Po O... Szósty przejazd tramwaju „Zrób prezent - podziel się sobą” » 6 grudnia po raz szósty po Gdańsku jeździł specjalny tramwaj w ramach akcji „Zrób prezent - podziel ... Radni PiS pytają o udostępnienie Teatru Szekspirowskiego na konwencję ... » Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska, złożyli ... Szymon Hołownia ogłosił swój start w wyborach prezydenckich » W niedzielę podczas wydarzenia „Dlaczego i po co?” w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim Szymon Hołownia... Paweł Soloch: Największe ćwiczenia od zimnej wojny » Z ministrem Pawłem Solochem, szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, rozmawia Krzysztof Świątek- Pre... ORLEN ogłosił wezwanie na akcje Grupy ENERGA » ​PKN ORLEN ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji Grupy ENERGA. Planowana transakcja wpisuje się w obow... ”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
LOTOS PKH z kłopotami kadrowymi, ale zwycięski
sobota, 07 grudnia 2019 10:22
LOTOS PKH z kłopotami kadrowymi, ale zwycięski
Bez siedmiu graczy przystąpili do meczu z GKS Tychy hokeiści LOTOS P ...
Lechia to Gdańsk…
sobota, 07 grudnia 2019 10:27
Lechia to Gdańsk…
Przed II wojną światową nazwa Lechia była znana we Lwowie. Wprawdz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Artyści Opery Bałtyckiej ponownie protestowali pod Urzędem Marszałkowskim

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 marca 2016 21:55

Ponad 8 godzin przed Urzędem Marszałkowskim protestowali artyści Opery Bałtyckiej, którzy od dwóch lat są w sporze zbiorowym z dyrekcją Opery.- Powiedziałbym, że spór trwa dłużej, ale spisany jak spór zbiorowy mamy w 2014 roku - powiedział Krzysztof Rzeszutek, artysta chóru, tenor, śpiewak operowy. - Dotyczy on podwyżki płac od stycznia 2014 roku. Ten spór trwał w sensie takim, że rozmawialiśmy, dyskutowaliśmy z dyrektorem Zawistowskim. Było fajnie, przyjemnie. Przed wyborami samorządowymi zostaliśmy poproszeni, bo napisaliśmy pismo, że będziemy protestować, żeby nieeskalować protestu. Zaproszono nas i poproszono o nie protestowanie pod Urzędem Marszałkowskim, bo to będzie odebrane politycznie. Zgodziliśmy się, ale poprosiliśmy o obietnicę, że będzie zmiana, że będzie lepiej, że poprawi się sytuacja finansowa. Powiedziano nam, że będą nad tym prowadzone prace. Minęło półtorej roku i nie ma żadnych zmian. Czarę goryczy przelał fakt, że porozumieliśmy się dyrektorem Weissem w sprawie waloryzacji, podwyżki o 200 złotych od pierwszego stycznia 2016 roku. I tą podwyżkę zablokował Urząd Marszałkowski. Widzimy teraz jasno, że podwyżki nie są w gestii dyrektora, a Urzędu Marszałkowskiego. Można powiedzieć, że spór z dyrektorem Opery jest sporem z Urzędem Marszałkowskim.


To już drugi w tym roku protest artystów Opery pod Urzędem Marszałkowskim. - Gdy poprzednio protestowaliśmy poprosiliśmy o jakieś pomieszczenie - powiedział Krzysztof Rzeszutek. - Dyrektor Kosakowski w świetle kamery powiedział, że znajdzie nam jakieś pomieszczenie. Szukał go pięć godzin. Po czym przyjechała policja, poszliśmy do tego pomieszczenia i powiedziano nam, że musimy je opuścić, bo jesteśmy nielegalnie.


altProtestujący mają plan dalszych działań gdy sytuacja w najbliższych dniach nie ulegnie zmianie.
- Następnym krokiem będzie to, że w przyszły poniedziałek będziemy tak samo pikietować - powiedział Krzysztof Rzeszutek. - Grzecznie i spokojnie. Ale zapowiedziałem, że jeżeli Urząd Marszałkowski nie odwoła zakazu podwyżek o 21 marca trzy osoby, które się zadeklarowały, w tym ja, będziemy prowadzili ciągły protest głodowy w Operze Bałtyckiej. Tak na poważnie bo widzimy, że nie traktują nas poważnie urzędnicy więc będziemy musieli takie kroki przedsięwziąć.


Protestujący artyści chcą rozmawiać, ale nie z Władysławem Zawistowskim dyrektorem departamentu kultury Urzędu Marszałkowskiego i dyrektorem Kosakowskim, do których stracili zaufanie.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież