Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,...
Reklama
Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich
niedziela, 12 lipca 2020 19:02
Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich
Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckic ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Artyści Opery Bałtyckiej ponownie protestowali pod Urzędem Marszałkowskim

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 marca 2016 21:55

Ponad 8 godzin przed Urzędem Marszałkowskim protestowali artyści Opery Bałtyckiej, którzy od dwóch lat są w sporze zbiorowym z dyrekcją Opery.- Powiedziałbym, że spór trwa dłużej, ale spisany jak spór zbiorowy mamy w 2014 roku - powiedział Krzysztof Rzeszutek, artysta chóru, tenor, śpiewak operowy. - Dotyczy on podwyżki płac od stycznia 2014 roku. Ten spór trwał w sensie takim, że rozmawialiśmy, dyskutowaliśmy z dyrektorem Zawistowskim. Było fajnie, przyjemnie. Przed wyborami samorządowymi zostaliśmy poproszeni, bo napisaliśmy pismo, że będziemy protestować, żeby nieeskalować protestu. Zaproszono nas i poproszono o nie protestowanie pod Urzędem Marszałkowskim, bo to będzie odebrane politycznie. Zgodziliśmy się, ale poprosiliśmy o obietnicę, że będzie zmiana, że będzie lepiej, że poprawi się sytuacja finansowa. Powiedziano nam, że będą nad tym prowadzone prace. Minęło półtorej roku i nie ma żadnych zmian. Czarę goryczy przelał fakt, że porozumieliśmy się dyrektorem Weissem w sprawie waloryzacji, podwyżki o 200 złotych od pierwszego stycznia 2016 roku. I tą podwyżkę zablokował Urząd Marszałkowski. Widzimy teraz jasno, że podwyżki nie są w gestii dyrektora, a Urzędu Marszałkowskiego. Można powiedzieć, że spór z dyrektorem Opery jest sporem z Urzędem Marszałkowskim.


To już drugi w tym roku protest artystów Opery pod Urzędem Marszałkowskim. - Gdy poprzednio protestowaliśmy poprosiliśmy o jakieś pomieszczenie - powiedział Krzysztof Rzeszutek. - Dyrektor Kosakowski w świetle kamery powiedział, że znajdzie nam jakieś pomieszczenie. Szukał go pięć godzin. Po czym przyjechała policja, poszliśmy do tego pomieszczenia i powiedziano nam, że musimy je opuścić, bo jesteśmy nielegalnie.


altProtestujący mają plan dalszych działań gdy sytuacja w najbliższych dniach nie ulegnie zmianie.
- Następnym krokiem będzie to, że w przyszły poniedziałek będziemy tak samo pikietować - powiedział Krzysztof Rzeszutek. - Grzecznie i spokojnie. Ale zapowiedziałem, że jeżeli Urząd Marszałkowski nie odwoła zakazu podwyżek o 21 marca trzy osoby, które się zadeklarowały, w tym ja, będziemy prowadzili ciągły protest głodowy w Operze Bałtyckiej. Tak na poważnie bo widzimy, że nie traktują nas poważnie urzędnicy więc będziemy musieli takie kroki przedsięwziąć.


Protestujący artyści chcą rozmawiać, ale nie z Władysławem Zawistowskim dyrektorem departamentu kultury Urzędu Marszałkowskiego i dyrektorem Kosakowskim, do których stracili zaufanie.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież