Pomorscy outsiderzy - poniżej 200 głosów » (Nie)sejmowi outsiderzy. Tych, którzy wygrali wybory parlamentarne jest zdecydowanie mniej niż tych,... Osteobus przed Galerią Przymorze » W czwartek, 24 października, w godzinach od 9 do 16, przed Centrum Handlowym Galeria Przymorze przy ... „Środa z profilaktyką” w pomorskim NFZ » W środę, 23 października, w ramach cyklicznej akcji „Środa z profilaktyką” w godzinach od 10 do 14 n... W tygodniku „Sieci”: Triumf i ostrzeżenie » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dziennikarze i publicyści analizują wyniki wyborów parlamentarnych... Zmarł Waldemar Świerkowski » 16 października zmarł Waldemar Świerkowski, wieloletni dyrektor należącej do RSW Prasa Książka Ruch... Zmarł Tadeusz Jabłoński » W nocy z 15 na 16 października, tydzień przed swoimi 100. urodzinami zmarł Tadeusz Jabłoński, pisarz... Krzysztof Piekarski: Będzie to kadencja przełomowej kontynuacji » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kilia... » Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery lata temu jako politycy Nowoczes... Złoto dla zuchwałych? Speckomisja: trzy lata pracy, wysłuchani świadko... » Speckomisja śledcza prezentowała w środę 16 października br., przy niemal pustych sejmowych łamach, ... Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w...
Reklama
Pomorscy outsiderzy - poniżej 200 głosów
środa, 23 października 2019 15:16
Pomorscy outsiderzy - poniżej 200 głosów
(Nie)sejmowi outsiderzy. Tych, którzy wygrali wybory parlamentarne je ...
Lotos PKH przełamał serię porażek
wtorek, 22 października 2019 20:11
Lotos PKH przełamał serię porażek
Hokeiści Lotos PKH wreszcie przełamali serię porażek. Gdańszczani ...
Emocjonujące derby na remis
niedziela, 20 października 2019 15:57
Emocjonujące derby na remis
Ponad sto minut trwały niedzielne derby Trójmiasta – sytuacji bram ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mariusz Hoffman - poeta, grafik, malarz
poniedziałek, 14 października 2019 16:42
Mariusz Hoffman - poeta, grafik, malarz
Mariusz Hoffman posiada wiele talentów, czasami łączy je ze sobą, ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Artyści Opery Bałtyckiej ponownie protestowali pod Urzędem Marszałkowskim

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 marca 2016 21:55

Ponad 8 godzin przed Urzędem Marszałkowskim protestowali artyści Opery Bałtyckiej, którzy od dwóch lat są w sporze zbiorowym z dyrekcją Opery.- Powiedziałbym, że spór trwa dłużej, ale spisany jak spór zbiorowy mamy w 2014 roku - powiedział Krzysztof Rzeszutek, artysta chóru, tenor, śpiewak operowy. - Dotyczy on podwyżki płac od stycznia 2014 roku. Ten spór trwał w sensie takim, że rozmawialiśmy, dyskutowaliśmy z dyrektorem Zawistowskim. Było fajnie, przyjemnie. Przed wyborami samorządowymi zostaliśmy poproszeni, bo napisaliśmy pismo, że będziemy protestować, żeby nieeskalować protestu. Zaproszono nas i poproszono o nie protestowanie pod Urzędem Marszałkowskim, bo to będzie odebrane politycznie. Zgodziliśmy się, ale poprosiliśmy o obietnicę, że będzie zmiana, że będzie lepiej, że poprawi się sytuacja finansowa. Powiedziano nam, że będą nad tym prowadzone prace. Minęło półtorej roku i nie ma żadnych zmian. Czarę goryczy przelał fakt, że porozumieliśmy się dyrektorem Weissem w sprawie waloryzacji, podwyżki o 200 złotych od pierwszego stycznia 2016 roku. I tą podwyżkę zablokował Urząd Marszałkowski. Widzimy teraz jasno, że podwyżki nie są w gestii dyrektora, a Urzędu Marszałkowskiego. Można powiedzieć, że spór z dyrektorem Opery jest sporem z Urzędem Marszałkowskim.


To już drugi w tym roku protest artystów Opery pod Urzędem Marszałkowskim. - Gdy poprzednio protestowaliśmy poprosiliśmy o jakieś pomieszczenie - powiedział Krzysztof Rzeszutek. - Dyrektor Kosakowski w świetle kamery powiedział, że znajdzie nam jakieś pomieszczenie. Szukał go pięć godzin. Po czym przyjechała policja, poszliśmy do tego pomieszczenia i powiedziano nam, że musimy je opuścić, bo jesteśmy nielegalnie.


altProtestujący mają plan dalszych działań gdy sytuacja w najbliższych dniach nie ulegnie zmianie.
- Następnym krokiem będzie to, że w przyszły poniedziałek będziemy tak samo pikietować - powiedział Krzysztof Rzeszutek. - Grzecznie i spokojnie. Ale zapowiedziałem, że jeżeli Urząd Marszałkowski nie odwoła zakazu podwyżek o 21 marca trzy osoby, które się zadeklarowały, w tym ja, będziemy prowadzili ciągły protest głodowy w Operze Bałtyckiej. Tak na poważnie bo widzimy, że nie traktują nas poważnie urzędnicy więc będziemy musieli takie kroki przedsięwziąć.


Protestujący artyści chcą rozmawiać, ale nie z Władysławem Zawistowskim dyrektorem departamentu kultury Urzędu Marszałkowskiego i dyrektorem Kosakowskim, do których stracili zaufanie.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież