Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

AMBERIF 2012

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 21 marca 2012 17:28

450 wystawców, od Finlandii po Indie, liczne firmy, indywidualni projektanci i artyści, a także instytucje branżowe i naukowe bierze udział w 19. Międzynarodowych Targach Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. Dziewiętnasta edycja imprezy odbywa się w dniach 21-24 marca 2012 roku w Centrum Targowym MTG SA.
AMBERIF to impreza adresowana do właścicieli sklepów jubilerskich, hurtowni i galerii sztuki z różnych kontynentów, dzięki którym biżuteria trafia do klientów na całym świecie. To doskonała okazja na nawiązanie kontaktów biznesowych, ale i prześledzenie światowych trendów. Na targi zaproszono również firmy turystyczne i marketingowe, które chcą z bursztynu uczynić przedmiot swojej oferty lub znak wizerunkowy.


alt


- Ostatnie trzy, cztery lata były dla branży bursztynniczej bardzo trudne, choć w ubiegłym roku handlowcy wciąż ostrożnie dokonywali zakupów, to stawili się w dużej liczbie - mówi Ewa Rachoń, dyrektor projektu AMBERIF. - Wierzę, że bursztyn nadal rozgrzewa wyobraźnię. Widać duży postęp we wzornictwie, w technologii, a producenci szukają ścieżek dotarcia do nowych klientów. Jestem ostrożną optymistką, ale wierzę, że po fali kryzysu wróci głód na piękne przedmioty.


alt


Wyjątkowym zainteresowaniem na AMBERIFIE cieszy się corocznie Galeria Projektantów mieszcząca się na antresoli w Hali 5. Prezentowane tam prace, to wytwór wyobraźni artystów plastyków oraz projektantów biżuterii. Tam jak nigdzie, wyraz znajdują najnowsze trendy.


alt


W Hali Złotej 3 wystawiana jest przede wszystkim biżuteria ze złota i srebra oraz zdobiona kamieniami jubilerskimi, perłami i diamentami. Biżuteria produkowana w polskich zakładach jubilerskich i pracowniach złotniczych, konkuruje o względy odbiorców z biżuterią projektowaną m.in. z Włoch, Niemiec czy Czech. Tu także swoją ofertę prezentują sprzedawcy diamentów. Nie brakuje platyny i zegarków.


alt


Całości dopełnia osobny pawilon techniczny nr 2 z prezentacją najnowszych technologii, maszyn, urządzeń oraz materiałów do produkcji jubilerskiej, stanowiących podstawę rozwoju technologicznego ośrodków wytwórczych w Polsce i krajach ościennych.


alt


Tradycją targów AMBERIF stał się już szeroki program, na który składa się wiele wydarzeń o charakterze edukacyjno-popularyzatorskim m.in. seminaria, dedykowane tematom ważnym dla znawców oraz miłośników jubilerstwa i bursztynnictwa, prowadzone przez wykładowców z Polski i zagranicy organizowane w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Rzeczoznawców Jubilerskich, Wysoką Radą Diamentów z Antwerpii, Międzynarodowym Stowarzyszeniem Bursztynników, Muzeum Ziemi PAN, Muzeum Inkluzji w Bursztynie, Pomorską Izbą Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Krajową Izbą Gospodarczą Bursztynu oraz Stowarzyszeniem Historyków Sztuki z Torunia. Odbywają się również wystawy prac konkursowych, ekspozycje prac studentów wyższych uczelni artystycznych oraz wernisaże.


alt


Stałym punktem programu AMBERIF jest również Gala Bursztynu i Mody, podczas której projektanci biżuterii i mody prezentują wyjątkowe realizacje -kreacje na wielkie wyjścia i ubiory codzienne, obfitujące biżuteryjnymi dodatkami i skromnie jedynie podkreślającymi urodę kobiety. A zawsze w roli głównej bursztyn. W tym roku na jednym wybiegu 21 marca w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku spotkała się starożytna Nike z piłkarzami…, wszak wkrótce mistrzostwa Europy, a w Gdańsku mecze rozgrywane będą w czerwcu na stadionie o przydomku „bursztynowy”.


alt


Tegoroczną ciekawostką jest fakt, iż to ostatnie bursztynowe targi, które obywają się w halach przy ulicy Beniowskiego na Przymorzu. Natomiast tegoroczna, trzynasta edycja jesiennych Międzynarodowych Targów Bursztynu AMBERMART, odbędzie się już w nowym Centrum Wystawienniczo Kongresowym AMBEREXPO, na które już zaprasza Andrzej Kasprzak, prezes zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich SA.
Nowy obiekt znajduje się w sąsiedztwie stadionu PDE Arena w Gdańsku - Letnicy.

Wła-49

fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież