Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zmiany w Gdańsku: Bojanowski do MTG?

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
sobota, 18 czerwca 2016 08:39

Radni opozycyjnego PiS w Gdańsku potwierdzają nieoficjalne informacje "Gazety Gdańskiej". Z funkcji prezesa zarządu MTG SA ma odejść Andrzej Kasprzak. Jego następcą miałby zostać Andrzej Bojanowski, dotychczasowy zastępca prezydenta Gdańska.Wyniki Międzynarodowych Targów Gdańskich od jakiegoś czasu budziły zaniepokojenie prezydenta Pawła Adamowicza, w którego otoczeniu dojrzewało przekonanie o potrzebie zmian w kierownictwie tej ważnej samorządowej spółki. Poważnym kandydatem do funkcji prezesa był m.in. były prezes Radia Gdańsk, Lech Parell. Za jego kandydaturą przemawiały dobre rezultaty rozgłośni oraz wcześniejsza praca w zarządzie MTG. Ostatecznie L. Parell został prezesem fundacji powołanej przez inną spółkę miejską, Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego, do wydawania miejskiego portalu propagandowego przy okazji prowadzenia oficjalnej strony urzędu miejskiego.


Według radnych opozycyjnego Prawa i Sprawiedliwości, nowym prezesem MTG ma zostać przewodniczący jej rady nadzorczej, zastępca prezydenta Gdańska, Andrzej Bojanowski. Gdyby tak się stało w Gdańsku doszłoby na półmetku kadencji do rekonstrukcji zarządu w newralgicznym miejscu. A. Bojanowski do pracy w samorządzie trafił z biznesu. Był konsultantem w oddziale PeKaO SA w "zieleniaku", kierowanym przez Andrzeja Schulza, wcześniej szefa gabinetu wojewody stanu wojennego gen. Mieczysława Cygana, a potem z powodzeniem zajmował się finansami portu gdańskiego w zarządzie Andrzeja Kasprzaka. Jako przewodniczący rady nadzorczej MTG, powoła do zarządu MTG SA pozostającego bez zajęcia... swojego byłego prezesa. A. Kasprzak nie zawiódł oczekiwań i w pierwszych godzinach pracy zatrudnił jako dyrektora finansowego Macieja Glamowskiego, prywatnie... szwagra Pawła Adamowicza.


Nowy zarząd  wybudował za kilkadziesiąt milionów złotych nową siedzibę spółki centrum Amber Expo i sprzedał dawną lokalizację przy ul. Beniowskiego spółce deweloperskiej Eurostyl. W spółce pojawili się współpracownicy Kasprzaka wywodzący się z aktywu PZPR i Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych z okresu stanu wojennego.

(msw)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież