Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Solidarność: zostawmy wybór obywatelom

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 21 marca 2012 14:28

altPropozycje rządowe polegające na wydłużeniu wieku emerytalnego to nie jest reforma emerytalna, ale zwyczajne podwyższenie wieku emerytalnego i wydłużenie czasu, przez jaki mają być odprowadzane składki emerytalne. Jeśli premier opowiada, że dzięki pracy do 67 roku życia Polacy otrzymają wyższe emerytury to mami społeczeństwo. W ślad za tym,. Czysto matematycznym, przesunięciem granicy wieku nie idą bowiem żadne inne rozwiązania, które można określić jako reforma. Proponuje się też pseudokonsultacje, które sprowadzają się do spotkań ze środowiskami, które akceptują rządowe propozycje. Po drugie – nad jakim projektem my dyskutujemy, bo okazuje się, że ten projekt, którego źródło tkwi w expose premiera i przedłożony związkom zawodowym to nie jest ten, nad którym ma pracować parlament. Jaki zatem projekt my konsultujemy w tych pozorowanych przez rząd konsultacjach?


Ta determinacja rządu, a głównie premiera Donalda Tuska oraz jego partii, czyli Platformy Obywatelskiej, to nic innego, jak kwestia ambicjonalna. Doradcy premiera i on sam najwyraźniej doszli do przekonania, że muszą przeforsować koncepcję emerytury po 67 roku życia za wszelką cenę. Zabiegają o swoje ambicje, o ratowanie swego prestiżu, ale nie mają na względzie dobra społeczeństwa. Po porażkach w sprawie ACTA, listy refundacyjnej leków i fiasku polityki lekowej oraz braku sukcesów w polityce międzynarodowej premier chce na siłę udowodnić, że to co zaproponował ma być zrealizowane. Solidarność zaś chce pozostawić decyzję w rękach obywateli. Jeśli ktoś będzie miał siły i zdrowie powinien mieć możliwość z własnej woli pracować dłużej. Rząd nie ma zaś żadnej koncepcji – nazwijmy ją – demograficznej. Rządzących nie stać na poważne podejście do tematu, stąd próba pójścia na skróty by ratować system poprzez dłuższe odprowadzanie składek. Przy okazji z braku pomysłu rząd sięgnął po Fundusz Rezerwy Demograficznej i go zdemolował. Nie pojawiły się zaś preferencje i zachęty dla tych, którzy chcą zakładać rodziny. Dzieci nie są li tylko kosztem i luksusem. Szansa rozwoju zawodowego, stabilne zatrudnienie, inwestowanie w miejsca pracy powodują, że łatwiej podjąć decyzję o dziecku.  W zamian lansuje się model umów śmieciowych, umów o dzieło od których ani wq funduszu zdrowia, ani w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych środków nie przybywa. Polska potrzebuje bowiem stabilnych i godnych miejsc pracy. Gospodarka nie rozwija się, gdy młodzi, dynamiczni pracownicy szukają swojej szansy na zatrudnienie za granicą. Z kolei osoby po 50 roku życia nie mają szans na znalezienie pracy. Problemem jest brak miejsc pracy. Pracodawcom zaś nie opłaca się zatrudniać ludzi po 60. roku życia. Przede wszystkim wskazujemy na konieczne uporządkowanie rynku pracy i tworzenie warunków by miejsca pracy nie były rarytasem. NSZZ Solidarność proponuje, by pozostawić Polakom możliwość wyboru. Niech pracownik, o ile ma pracę i możliwości zdrowotne, pracuje tak długo, jak długo będzie chciał. Apelujemy - Zostawmy wybór ludziom.
Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież