W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Druga kadencja rektora UG prof. Lammka

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 marca 2012 13:01

altKolejną kadencję rektorem Uniwersytetu Gdańskiego będzie prof. dr hab. Bernard Lammek. Wyboru dokonało Uczelniane Kolegium Elektorów Uniwersytetu Gdańskiego.Prof. Lammek wygrał w pierwszej turze głosowania. Wyboru dokonało Uczelniane Kolegium Elektorów Uniwersytetu Gdańskiego pod przewodnictwem prof. UG dr hab. Krystyny Turo.   66 głosów elektorskich padło za, 2 elektorów było– przeciw i 1 głos wstrzymujący się.


Będzie to druga kadencja prof. Bernarda Lammka, który  sprawuje funkcję Rektora Uniwersytetu Gdańskiego w mijającej kadencji 2008-2012.
– Kierowanie tak znaczącą i dużą uczelnią, jaką  jest Uniwersytet Gdański to wielki zaszczyt, ale także odpowiedzialne zadanie. Cieszę się, że zostałem ponownie obdarzony zaufaniem przez społeczność akademicką Uniwersytetu Gdańskiego i traktuję ten wybór jako zobowiązanie. Przede wszystkim chciałbym po raz kolejny złożyć podziękowania wszystkim pracownikom Uniwersytetu  za wysiłek, jaki wkładają na rzecz całej naszej społeczności. Ich praca nadaje sens akademickim ideom i dzięki nim możemy być dumni z naszej Alma Mater. Wspólnie z całą naszą społecznością akademicką będę się starał sprostać nowym zadaniom, przed którymi stoją dzisiaj uczelnie wyższe, tak aby misja edukacyjna, naukowa i twórcza Uniwersytetu Gdańskiego była dostosowana do potrzeb i wyzwań współczesnego świata i gospodarki polskiej w wymiarze lokalnym i globalnym. Wierzę, że w przyszłych latach Uniwersytet Gdański  umocni przodującą pozycję wśród jednostek akademickich i naukowych Trójmiasta i Pomorza  – podkreślił prof. Bernard Lammek w dniu wyborów.


Wybory prorektorów UG odbędą się 29 marca 2012 roku. Na razie prof. Lammek sprawuje uczelnianą władzę jako urzędujący rektor-elekt. Nowa, czteroletnia kadencja zacznie się 1 września 2012 r.

Prof. dr hab. Bernard Lammek urodził się 13 sierpnia 1947 r. w Sierakowicach. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach, a w 1969 r. uzyskał tytuł magistra inżyniera na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. W tym samym roku podjął pracę w kierowanej przez profesora Janusza Sokołowskiego Katedrze Chemii Organicznej WSP w Gdańsku. Promotor pracy doktorskiej był profesor Kupryszewski. W 1988 r., po zatwierdzeniu przez CKK stopnia doktora habilitowanego, został awansowany na stanowisko docenta. Wkrótce po utworzeniu Wydziału Chemii w 1991 roku został mianowany profesorem Uniwersytetu Gdańskiego. Tytuł profesora zdobył w roku 1994 r., a w 1997 został mianowany profesorem zwyczajnym. Od czasu powstania Wydziału Chemii aktywnie uczestniczył w tworzeniu kierunku - ochrona środowiska. Przez dwie kadencje był prodziekanem Wydziału Chemii (1996 - 2002). Od 2002 roku Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Gdańskiego. Od 9 lat kieruje Katedrą Syntezy Organicznej. Jest także Przewodniczącym Zespołu Nauk Mat-Fiz-Chem. Komisji Ekspertów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i członkiem Senatu UG od 1990 roku. Należy do European Peptide Society i American Peptide Society. Jest autorem i współautorem ponad 120 oryginalnych artykułów opublikowanych w czasopismach z list o zasięgu międzynarodowym. Wypromował kilkudziesięciu magistrów i 13 doktorów. Prowadzi wykład kursowy z chemii organicznej. Hobby rektora to lektura książek o tematyce historycznej, science-fiction, grzybobranie oraz turystyka rowerowa.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież