Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Od Palikota do SLD

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 23 marca 2012 15:01

Nim Ruch Palikota w woj. pomorskim, który wybrał pod koniec stycznia swoje władze regionalne, na dobre okrzepł już pęka. Przewodniczącą okręgu gdańskiego Agnieszkę Gądek, w Ruchu Palikota od 2010 r., zastąpił na stanowisku Michał Kondracki. Gądek zasiliła zaś szeregi SLD.Wraz z nią w sobotę odejście z Ruchu i przejście do SLD ogłosi kilkunastu innych pomorskich działaczy. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy wieść o politycznym przejściu z RP do SLD na Pomorzu wyraźnie uradowała szefostwo Sojuszu z jego przewodniczącym Leszkiem Millerem. Dotychczas bowiem SLD w woj. pomorskim było w defensywie.
- Z tą defensywą polityczną bym nie przesadzał. O politycznym wzmocnieniu chętnie poinformujemy oficjalnie w sobotę – skromnie poinformował rzecznik klubu parlamentarnego SLD Dariusz Joński.


Odpływ członków Ruchu do Sojuszu nie niepokoi posła Ruchu z Gdańska Piotra Baucia.
- Teraz przed nami dalsze budowanie struktur poza Trójmiastem. Co chwila słyszę, że ktoś wychodzi. Jakoś nie widzę wokół siebie pustki i sam nie biegam po pomorskiej prerii. To, że dwie osoby odeszły nie oznacza kryzysu naszego ugrupowania. Dla nas ich odejście za chwilę będzie prehistorią – komentuje Bauć. 


Ruch w okręgu gdańskim liczył przed miesiącem 170 członków.
- Agnieszka Gądek miała nasze pełnomocnictwo do organizowania klubów, ale nie poinformowała części członków Ruchu o wyborach, mimo, że są nowoczesne środki komunikacji. Blisko 70 osób przesłało nam protest po wyborach władz. Partia to nie jest prywatne przedsięwzięcie, gdzie promuje się tylko sobie wygodnych. Koleżanka zachowała się nieodpowiedzialnie. Została wezwana do warszawy by złożyła wyjaśnienia. W międzyczasie złożyła rezygnację, a wraz z nią trzy inne osoby. To nie jest dla nas zagrożenie, a normalna polityczna konkurencja  – utrzymuje Łukasz Piłasiewicz, wiceprzewodniczący Ruchu Palikota, odpowiedzialny za struktury partii.


Gdyby potwierdziła się nasza informacja o odejściu gdańskich działaczy byłoby to poważne osłabienie ugrupowania Janusza Palikota. O politycznej migracji ma w sobotę poinformować Leszek Miller, którego można spodziewać się w sobotę w Gdańsku.


Strukturę Ruchu Palikota tworzą 41 okręgi regionalne partii, zbieżne z okręgami wyborczymi z wyborów parlamentarnych. W weekend odbyły się wybory w tychże okręgach regionalnych. W wyborach władz partii nie mogli brać udziału parlamentarzyści Ruchu Palikota. Chyba, żeby zrezygnowali z mandatu posła. A to się nie zdarzyło. Przewodniczący zarządów okręgów tworzą polityczny komitet krajowy RP.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 skoczek 2012-03-24 06:08
tez mi nowina,rozbili ruch palikota,beda rozbijac sld,bauc ma racje i pozbywa sie klopotu
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież