W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Konkurs „Najładniejsza elewacja 2011” rozstrzygnięty

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 21 marca 2012 09:05

50 tysięcy złotych do podziału otrzymają trzy gdańskie wspólnoty mieszkaniowe. Spośród pięćdziesięciu pięciu zgłoszonych budynków jury wybrało i nagrodziło trzy.
W konkursie „Najładniejsza elewacja 2011” mogły brać udział wszystkie wspólnoty, których budynki zostały wybudowane przed rokiem 1990 i zostały wyremontowane między 1 stycznia a 31 grudnia 2011. Mogą brać w nim udział wspólnoty mieszkaniowe, które odnawiały  elewacje swoich budynków - nie młodszych, niż 20-letnie (wybudowane przed 27 maja 1990 roku).


alt

Asnyka 7


Pula nagród wynosiła  50 tys. zł. To już trzecia edycja konkursu ogłaszanego co roku przez gdański magistrat. Tym razem do konkursu przystąpiło 55 budynków wspólnot mieszkaniowych.


alt

Turystyczna 5


Najwięcej  budynków wystawili zarządcy:  A.B.M. - Jerzy Stawski, Janusz Szymanik Sp. z o.o.  „Euroformat”, A.B. -  Halina Jaskulska  i B.I.Z.A.N .– Barbara Murdzia. Przed wydaniem werdyktu jury konkursowe oceniało nie tylko ogólne wrażenie tj. atrakcyjność formy i kolorystyki, ale także wkomponowanie nowej elewacji w otoczenie.  Ostatecznie jury przyznało dwie równorzędne nagrody po 20 tys. złotych: dla członków wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Obr. Westerplatte 5 i członków wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Asnyka 7. Wyróżnienie i 10 tys. zł przyznano członkom wspólnoty mieszkaniowej budynku przy ul. Turystycznej 5.


alt

Obrońców Westerplatte 5


W Gdańsku w roku ubiegłym wykonano w sumie 136 remontów elewacji budynków we wspólnotach mieszkaniowych z udziałem Gminy Miasta Gdańsk. Cześć z nich - z powodów proceduralnych - nie mogła jednak wziąć udział w konkursie.
ASG

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież